Walka z kłusownictwem

/ 2 komentarzy

Kłusownictwo - to jest zachodzące z naruszeniem obowiązującego prawa pozyskiwanie dzikiej zwierzyny i ryb. Oznacza także zabijanie, chwytanie, ściganie zwierzyny oraz łowienie ryb – bezprawne, w sposób niedozwolony lub w niedozwolonym czasie i miejscu. Z kłusownictwem wędkarskim wiąże się łowienie ryb w wodach otwartych bez karty wędkarskiej i nieprzestrzeganie okresów ochronnych, wymiarów łowionych ryb, łowienie ościeniami, materiałami wybuchowymi.
- łowienie niezgodne ze sztuką: wędkarz może np. łowić tylko na dwie gruntówki, większa liczba wędek jest niedopuszczalna
- wędkarstwie podlodowym limitowaniu podlega długośc kija
- używanie do połowu nieodpowiednich i niedopuszczalnych narzędzi: stosowanie sieci ze zbyt małymi oczkami, (nie dotyczy zarejestrowanej działalności rybołówczej)
- łowienie ryb w niedozwolonym miejscu,na obszarże chronionym lub w miejscu zabronionym np. na jazie lub przepławce ( połów w cudzym stawie jest także kradzieżą)

Kiedyś kłusownik to był człowiek w pelerynie z wielkimi kieszeniami, który zakradał się na włości arystokratów, by zdobyć dziczyznę na swój domowy stół. Dzisiaj należy on raczej do gangu z miasta i uprawia swój proceder dla pieniędzy, uzbrojony w super łodzie, noktowizory, łącznośc, broń palną, kuszę i sidła itp.
p/s. Pięć sztuk sieci rybackich znaleziono na rozlewiskach rzeki Bug. Trop doprowadził policjantów do zabudowań gospodarczych na terenie gm. Wola Uhruska. Okazało się, że kłusownikiem jest 43-letnia kobieta. (Wyciąg z gazety ,,Kurier Lubelski”)

 


4.4
Oceń
(18 głosów)

 

Walka z kłusownictwem - opinie i komentarze

ZdzichuZdzichu
0
Tak, kłusownictwo jest złem i należy je potępiać, a popierać ludzi z nim walczących.Oczywiście my wędkarze też musimy reagować. Pozdro ... (2009-04-16 23:18)
u?ytkownik3378u?ytkownik3378
0
każdy napotkany przejaw kłusownictwa należy zgłosić kompetentnym służbom i nie ma zmiłuj (2009-06-21 12:59)

skomentuj ten artykuł