Walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze


W niedzielę 15 stycznia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Brzeziny odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze Polskiego Związku Wędkarskiego w Brzezinach.        
    Uczestniczył w nim Jarosław Wysota - prezes zarządu okręgu Polskiego Związku Wędkarskiegow Skierniewicach. Podczas walnego zgromadzenia członkowie brzezińskiego oddziału PZW podsumowali miniony rok. Ze sprawozdania prezesa Jerzego Sobocińskiego wynika, że brzezińskie koło zrzesza 593 wędkarzy, a licząc wędkarzy z tzw. dopłatami (którzy wykupili składki okręgowe) - nawet 855. Koło gospodaruje zbiornikami wodnymi w Bogdance, Rochnie,Lisowice  oraz stawem miejskim w Brzezinach. Członkowie brzezińskiego koła PZW utrzymują porządek i czystość zarówno nabrzeży tych zbiorników jak i wody. Najważniejszym działaniem ubiegłego roku była walka ze śnięciem ryb w zbiorniku wodnym w brzezińskim parku. Zarząd koła kilkakrotnie aplikował do wody środki chemiczne i antybiotyki otrzymane z okręgu. Sytuację udało się opanować. Z innych prac wymienić należy malowanie kładki na zbiorniku wodnym w Rochnie, usunięcie powalonych drzew blokujących przejścia na Rochnie i umocowanie skarpy, malowanie rybaczówki i dorobienie metalowych schodów do tego budynku oraz czyszczenie przepustów na zbiornikach w Bogdance, Rochnie i Brzezinach.                                                                                                                                                W 2016 roku odbyło się 11 turniejów wędkarskich, w tym dwa dla dzieci. Wędkarzem roku został Bronisław Poździej. Po jednogłośnym przyjęciu sptawozdania i udzieleniu absolutorium zarządowi dokonano wyboru nowego prezesa. Został nim dotychczasowy prezes Jerzy Sobociński. Oprócz niego w zarządzie pracować będą Bronisław Poździej - z-ca prezesa ds. administracyjnych, Zbigniew Jedynak -z-ca prezesa ds. sportu, Waldemar Wójcicki - sekretarz, Edward Wosik - skarbnik oraz członkowie:
⦁    Janusz  Matusiak
⦁    Robert Lewandowski
⦁    Krzysztof Kozłowski
⦁    Michał Jedynak
⦁    Marcin Pukacz
⦁    Łukasz Poździej
⦁    Piotr Wosiński
⦁    Jerzy Durański
Brzezińskie koło PZW od nowego roku zmieniło siedzibę - obecnie biuro mieści się w budynku Centrum Promocij i Kultury przy ul. Sienkiewicza 10/12.                                                    Styczniowe zebranie było także okazją do wręczenia odznaczeń. Medale za zasługi dla rozwoju wędkarsta otrzymali:
⦁    Krzysztof Dziedziniak
⦁    Słamowir Kmieć
⦁    Bogdan Rewkiewicz
⦁    Aleksander Rewkiewicz
⦁    Krzysztof Mrówka
⦁    Jerzy Szubert
⦁    Michał Jedynak
⦁    Jerzy Durański
⦁    Marek Para
⦁    Leon Bogusz
Zaś Waldemar Wójcicki i Krzysztof Kozłowski odznaczeni zostali złotą odznaką PZW za zasługi dla wędkarsta polskiego.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł