Walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW nr 76 w Cekcynie.

/ 3 komentarzy / 10 zdjęć


Dnia 09.02.2020r. o godz.11:00 spotkaliśmy się w restauracji „Cis” w Cekcynie na walnym zebraniu sprawozdawczym. Z powodu braku kworum nie udało się otworzyć zebrania w pierwszym terminie. Zebranie rozpoczęto w drugim terminie o godz.11:15.Nasze koło liczy 92 członków, a na zebranie przybyło tylko 26. Na wstępie prezes kol. Kazimierz Banach przywitał przybyłych wędkarzy. Potem minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszych zmarłych kolegów. Z naszego koła na wieczne łowy odszedł nasz wspaniały kol. ś.p. Jan Czubak. Początek zebrania to wybór przewodniczącego którym został kol. Mirosław Smoleń natomiast sekretarzem został Andrzej Drewczyński. Po odczytaniu protokołu i sprawozdań przedstawiono program rozgrywanych zawodów, wydatków i kosztów jakie poniesiemy w  roku 2020. Oprócz zawodów które rozgrywaliśmy do tej pory wprowadzimy zawody dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Wszedł w życie nowy przepis:- łodzi do 7m nie trzeba rejestrować. Większość wędkarzy martwi się tym, że mogą pojawić się łodzie kłusowników. Rozmawialiśmy między innymi o pseudo wędkarzach, którzy zostawiają po sobie spore ilości śmieci. Jak to co niektórym ciężko zabrać np. puszkę po kukurydzy czy pudełko po robakach. Koledzy wędkarze dbajmy o nasze środowisko! Przecież to nasze wspólne dobro. Na koniec jeszcze życzenia od prezesa dla całej braci wędkarskiej i na tym zebranie zostało zakończone.
 

 


4.3
Oceń
(6 głosów)

 

Walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW nr 76 w Cekcynie. - opinie i komentarze

janglazik1947janglazik1947
+2
Zebranie , jak co roku, tylko nie mogę zrozumieć ,dlaczego na zebraniu jest nas coraz mniej. Potem nad wodą słyszymy takie gadki : co oni robią ? Przecież w naszych wodach ryb coraz mniej, bałagan , turuści i nie tylko robią coraz większy haos. I jak tu się do tego odnosić , jak na zebraniu nie ma do kogo się zwrócić ? Problemy , które się mnożą i powtarzają co roku !! Jak z tym walczyć ?? (2020-02-11 12:34)
erykomerykom
0
Pierwsze slysze ze sprzetu plywajacego o dlugosci do 7 m nie trzeba rejestrowac. Czy to oznacza ze jak kupie ponton 2,4 m to bez zarejestrowania go moge z niego lowic? (2020-02-11 17:09)
Basia KierBasia Kier
+2
Ustawa z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m (Dz.U. z 2018 r., poz. 1137). Art. 3. 1. Obowiązkowi rejestracji podlega: 1) jacht oraz jednostka pływająca używana do amatorskiego połowu ryb, o długości co najmniej 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy co najmniej 15 kW, 2) jednostka pływająca używana do połowów rybackich, 3) jednostka pływająca uprawiająca żeglugę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – o ile nie posiada innej niż polska przynależności. 2. Obowiązkowi rejestracji, o którym mowa w ust. 1, nie podlega: 1) jednostka pływająca przeznaczona wyłącznie do regat i zawodów sportowych, posiadająca klasę regatową i ważny certyfikat wydany przez polski związek sportowy albo podmiot właściwy dla państwa bandery jachtu oraz regatowa łódź wiosłowa; 2) jednostka pływająca napędzana wyłącznie siłą ludzkich mięśni; 3) deska surfingowa, deska z żaglem lub inna podobna jednostka pływająca. 3. Jednostka pływająca o długości do 24 m, która nie podlega obowiązkowi rejestracji, może być zarejestrowana na wniosek właściciela. (2020-02-12 08:37)

skomentuj ten artykuł