Warsztat do kręcenia much, szuflada - jak zrobić

/ 4 zdjęć


CZĘŚĆ 2. Warsztat do kręcenia much, szuflada - jak zrobić  Tematem drugiej części będzie wykonanie szuflady, szufladki na akcesoria muchowe, takie jak materiały do robienia much, których nigdy za wiele. Można również zrobić taką co pomieści nam sprzęt , pudełka z muchami, kołowrotki ze szpulami zapasowymi, sznury, przetoki, haki i wiele innych rzeczy do tej metody wędkowania.
Materiał do zrobienia wsadu na szuflady to deska 100 x 15 mm. o długości by nam nie zabrakło
Sklejka o wymiarach 100 x 55 cm. o grubości 4 mm.
Docinamy deski na wymiar blatu. Robimy dwa boki i tył oraz 2 lub 3 grodzie w zależności ile ma być szuflad . Szlifujemy, gładzimy, konserwujemy – podkład KAPON jak w części pierwszej by nam nie ściemniało po malowaniu lakierem. Montujemy w całość, zrobione boki i grodzie skręcamy, sklejamy ze sklejką 5 mm . Mamy wsad szufladowy w połowie zrobiony. Teraz zostaje nam złożenie warsztatu w całość jednak w taki sposób by można go było zamocować do spodu wsadu na szuflady. Orientacyjny szkic jak połączyć – dodano-.
Od brzegów blatu warsztatu w odstępie gdzie ma być cokolik wykończeniowy, montujemy cokolik na szpulki z nićmi wraz z resztą elementów według własnego projektu.
Szufladę wykonujemy.
Sklejka lub płyta pilśniowa powinna wystarczyć nawet 2 mm. o wymiarach by swobodnie wsunęła się nam w otwór wsadu na szufladę. Mierzymy wysokość otworu mamy 10 cm. deska na wysokość musi mieć teraz 96 mm. plus podłoga szuflady 2 mm. to daje nam 98 mm. i mamy zapas 2 mm. by swobodnie się wysuwała. Dorabiamy boki, tył i przód o wymiarach otworu na szufladę z małym luzem po bokach. Składamy ramę z deseczek na wygląd okna nabijamy podłogową sklejkę i szuflada ląduje w miejscu przeznaczonym. Można wyłożyć czymś miękkim, zrobić w niej przegrody w dowolny sposób, przykręcamy rączkę do wysuwania i gotowe. Wymiary są przykładowe.
Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów.

 


4.5
Oceń
(11 głosów)

 

Warsztat do kręcenia much, szuflada - jak zrobić - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości