Warta 2017 Zawody spinningowe - rezultaty

/ 1 komentarzy / 16 zdjęć


                W sobotę 4 czerwca spotkaliśmy się nad brzegiem Warty, by rozegrać kolejne już w tym roku, towarzyskie zawody wędkarskie. Tym razem spinningowe. Sponsorem głównym zawodów był właściciel firmy „DEZPOL” – kol.Jacek GALAS.
                Na zbiórkę stawiło się 19 wędkarzy, członków naszego koła. Po otwarciu zawodów, omówieniu ich organizacji, warunków bezpieczeństwa i podaniu czasu łowienia ruszyliśmy szukać drapieżników. Warta w ciągu ostatnich dwóch tygodni znacznie opadła. Główki stały się dostępne dla wędkarzy, a napotykani wędkarze „spławikowcy” twierdzili, że ryba w Warcie, po głośnym na cały kraj zatruciu wody, się odrodziła. Łowią leszcze, płotki i spore karasie. No niestety, mimo ładnej, słonecznej pogody, na spinning  nic godnego uwagi nie bierze. Owszem zdarzały się szczupaczki, ale wszystko nie miarowe. Dodatkowo życie spinningistom uprzykrzały wszędobylskie meszki. Wędkarski honor uratowały okonie. I tak po 4 godzinnych łowach wyniki są następujące:
 I miejsce – 4 okonie – wyłowił kol. Paweł STYPEREK – 804 pkt.
II miejsce, i jednocześnie największa ryba zawodów (okoń  -  22,5cm) – kol. Patryk KEMPA – 521 pkt.
III miejsce – kol. Maciej Lenarczyk – 481 pkt.
              Najlepsi  otrzymują  pamiątkowe dyplomy i puchary oraz jakże cenny uścisk dłoni Prezesa Koła kol. Ryszarda i kol.Jacka Galasa – Prezesa f-my „Dezpol”.
             Równolegle do naszych zawodów spinningowych, w niedalekich Owińskach, odbywała się impreza z okazji Dnia Dziecka. Nasze koło było współorganizatorem tej imprezy, a także sponsorowało upominki dla dzieci biorących udział w różnego rodzaju konkursach. Gwoździem festynu  były zawody wędkarskie rozgrywane na stawie przed Owińskim pałacem. I tutaj nasze dzieciaki pokazały klasę.    W grupie wiekowej do 10 lat II miejsce i największą rybę (karaś – 40 cm) wyłowiła Martyna PRZYBYLSKA, a w grupie starszej 10 – 14 lat I miejscem  i największą rybą (leszcz – 38 cm 0,70 kg) mógł się pochwalić kol. Dominik WINKEL .
                Na zakończenie zawodów niezawodny  Gospodarz Koła, kol. Ryszard, serwował jak zwykle smakowite kiełbaski z grilla.
               Kolejne zawody – jezioro Mistrzewo – 24.06.2017r
 
 

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Warta 2017 Zawody spinningowe - rezultaty - opinie i komentarze

troctroc
+2
Gratulacje dla zwycięzców. Warta się powoli odradza- jest nadzieja na pełną rewitalizację po nie tak dawnym zatruciu. Pozdrawiam za *****. (2017-06-15 11:07)

skomentuj ten artykuł