Warta zimą

/ 7 komentarzy / 15 zdjęć


Za oknami deszcz, chlabra i błoto. To chyba najgorszy okres dla mnie i pewnie dla większości wędkarzy. Nie można pojechać na ryby i to najbardziej boli. Chociaż wszystkie starorzecza są zamarznięte i nie braknie niektórym odwagi do wędkowania, ja wolę nie rezykować. Od paru dni pada deszcz i na lodzie stoi masa wody. Nie należę do tchórzy, ale życie jest mi bardziej cenne, niż nie jedna ryba nawet ta życiowa.

Bardzo szybko w tym roku uporałem się z porządkami w sprzęcie, pozostało tylko uzupełnianie brakujących akcesoriów. Niestety, na chwile obecną sklepy świecą pustkami. Poregulowałem wszystkie składki i z utęsknieniem wypatruje pierwszych oznak powracajacej wiosny. Niestety przyjdzie mi poczekać jeszcze może z dwa miesiące i to mnie najbardziej zabija. Chęć przebywania nad wodą i obcowanie z przyrodą są silniejsze i postanowiłem spędzić kilka chwil nad rzeką, która mnie wychowała, ponieważ od dziecka spędzałem nad nią z ojcem i braćmi niezapomniane chwile.

Odwiedziłem moje ulubione miejsca, które o tej porze roku sprawiają wrażenie krainy chłody i zimna. Jednak bardzo ucieszył mnia fakty, że woda w rzece dość mocno się podniosła, co dobrze wróży na wiosnę. Niski stan wody od kilku lat spowodował wyschnięcie wielu bardzo rybnych dołków i starorzeczy. Wody, które nie powysychały zostały przetrzebione przede wszystkim przez kłusowników. Wiosenne wylewy pozwoliły by na odrodzenie i zasilenie w ryby wielu ciekawych łowisk.

Wędkarstwo w zapomnianych dołkach otoczonych dziką przyrodą sprawia ma wielką frajdę. Takie łowiska kryją swoje tajemnice i potrafią obdarzyć wspaniałą rybą, dlatego rosnący stan Warty sprawił, że czekanie na wiosnę jest przyjemniejsze. Miłą niespodzianke sprawiły mi również kormorany, których u nas z zasady się nie spotyka. Zamarznięte jeziora sprawiły, że ptaki te w poszukiwaniu pożywienia przylatują nad niezamarzniete odcinki rzeki by przeczekać najgorsze mrozy. Kilka chwil nad Wartą pozwoliło nabrac enegii na kolejne ponure dni.

 


4
Oceń
(22 głosów)

 

Warta zimą - opinie i komentarze

waldekwaldek
0
Jężdżę niekiedy nad wartę ale tak slicznych miejsc nie znam.
Ciekawe czy latem też jest tak wspaniale spokojnie? (2009-01-23 15:21)
wedrowiecwedrowiec
0
Takich miejsc na Warcie znam bardzo dużo a spokój to mozna tam znależć wczesna wiosną i pózną jesienią.Latem jest trochę gorzej chyba że wybierzesz się w tygodniu bo w sobote i niedziele ciężko o spokój.Dlatego latem jade w odludne miejsca gdzie nie ma imprez i wczasowiczów. (2009-01-23 15:41)
rysiek38rysiek38
0
fajnie to wszystko ujales,milo sie czyta i fajne fotki tez tak lubie sie zima poszwendac po swoich lowiskach i lesie - czas jakby szybciej i milej plynie - oby do marca !!! (2009-01-23 18:28)
krzycag1978krzycag1978
0
No ale jest już bliżej niż dalej jeszcze pare weekendów i znów się zacznie to co większość z nas lubi najbardziej czyli moczenie kija ah...pozdr... (2009-01-23 19:37)
u?ytkownik5460u?ytkownik5460
0
podoba mi się! też lubię rzekę w dodatku wartę i również szukam cichych spokojnych miejsc (a piwko tez wtedy wypiję) nawet nie musi nic brać byleby kije sie moczyły pozdro... (2009-01-23 19:38)
hubihubi
0
Okolice widac ładne u nas w Częstochowie warta dostaje uroku od dzielnicy Mirów ale czym dalej od Częstochowy to dopiero staje się ładna iatrakcyjna pozdrawiam. (2009-01-23 20:21)
zegarzegar
0
Mnie również , jak i moim kolegom już się tęskni za "moczeniem" kija. No po prostu czasem miejsca w domu nie można znaleźć. Ile razy można ten sprzęt przeglądać?. Pocieszam się tym że dni coraz dłuższe i już nie długo frrr nad wodę. Ładne zdjęcia. Pozdrawiam. (2009-01-23 21:34)

skomentuj ten artykuł