Ważny komunikat w sprawie okresu ochronnego szczupaka

/ 3 komentarzy

Komunikat w sprawie okresu ochronnego szczupaka

Zgodnie z przepisami ustawy O rybactwie śródlądowym oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, które stanowią, że ,,Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada na dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień’’ Zarząd Główny PZW komunikuje, że pierwszym dniem połowu szczupaka będzie w bieżącym roku dzień 1 maja. Wynika to z tego, iż ostatni dzień okresu ochronnego dla szczupaka, czyli 30 kwietnia, wypada w sobotę, a ta nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Antoni Kustusz
rzecznik prasowy ZG PZW

 


4.6
Oceń
(18 głosów)

 

Ważny komunikat w sprawie okresu ochronnego szczupaka - opinie i komentarze

czarnypumczarnypum
0
Było wiele rozmów na ten temat, ja uważam, że szczupak ma prawo odbyć tarło w spokoju, nikomu korona z głowy nie spadnie jak machnie spiningiem 1maja a nie 30kwietnia.
Pozdrawiam
(2011-04-20 09:21)
witiakwicol1witiakwicol1
0
A w bielskim ma do 31 maja i nikt nie narzeka a tutaj niektórzy nie mogą wytrzymać jednego dnia choć będąc w niedzielę na rybkach przyszło dwóch wędkarzy i próbowali woblery na szczupaka po czym jednego złowili i wtedy nie wytrzymałem podszedłem i zwróciłem im uwagę że mają ochronę to zostaw je w spokoju ,jeden ustąpił ale drugi chciał być twardy że tylko próbuje jak pracują a ja telefon i dzwonię to dopiero wtedy wypuścili.
(2011-04-20 15:03)
SamotnikSamotnik
0
  Niecierpliwość nie zna granic !!!!!!!!!! . Ja celowo wydłużam okres na szczupaka i inne gatunki !!!!. Moja sprawa oczywiście  ale dziwie sie TYM  zniecierpliwionym . A takich wielu  szkoda  , zaraz będą biegać jeden przed drugim    tak jest   jedna wielka komedia szkoda że nie do śmiechu .  MOJE ZDANIE !!! .        Pozdrawiam . (2011-04-21 20:02)

skomentuj ten artykuł