Zaloguj się do konta

Wędka Grauvell Vorteks Carp IV 13’ 3,5Lb

Wędkę Grauvell Vorteks Carp IV 13’ 3,5Lb. otrzymałem do testowania w rozdaniu sprzętu wędkarskiego przez redakcję za co serdecznie dziękuję.

Kilka słów o samej wędce. Zacznijmy od zamszowego czarnego pokrowca z wypisanymi na biało informacjami o wędce znajdującej się wewnątrz. Miły w dotyku, doskonale zabezpiecza wędkę przed otarciami itp. Sama wędka waży 450g i ma długość 390 cm. Jest dzielona na dwie równe sekcje. CW 3,5 Lb. czyli 150g.

Wędka jest wykonana z 100% HM Carbon . na pierwszej sekcji znajduje się 56cm rękojeść, mocny uchwyt na kołowrotek i jedna przelotka oddalona o 85cm od końca uchwytu na kołowrotek o średnicy 2,6 cm. Na szczególną uwagę zasługuje końcówka rękojeści i miejsce tuż za mocowaniem kołowrotka wykonane z gumy niwelującej poślizg ręki. Dokładnie wykonane powłoki lakiernicze przelotek dodają blasku i elegancji kijowi. Każda sekcja wędziska jest opisana przy łączeniu i posiada znaczniki w postaci białych linii wskazujących dokładnie miejsce łączenia co niweluje nam błędy w dopasowaniu sekcji względem siebie. Jedyną wadą jest plastikowa nakrętka przy mocowaniu kołowrotka bez metalowej objemki chroniącej przed pęknięciem przy zbyt mocnym dokręcaniu. 

Wędkę przetestowałem w 2012 r. na stawach w Starym Sączu podczas zakończenia sezonu wędkarskiego naszego Koła. Zapinając ulubiony kołowrotek Okumy Dyna Drag Pro Dap 40 z plecionką a na niej zestaw z oliwką i kulką proteinową przygotowałem się do pierwszego rzutu, który wypadł dość dobrze. W miejsce upatrzone i zanęcone wcześniej posłałem mój zestaw używając niewielkiej ilości siły. Wędka zachowała się jak typowy kij karpiowy ( do tej pory używałem niezawodnych 3,6 m) lecz okazała się być bardziej sprężysta co bardzo mnie miło zaskoczyło. …… cena waha się w okolicach 100 euro. 

Podsumowując Vorteks Carp IV jest doskonałym produktem firmy Grauvell i na pewno podbije serca nie jednego karpiarza.

Opinie (3)

skalpel

Moja ocena [2015-05-28 02:45]

FishingJasiu

h [2015-06-01 08:38]

JurekPiwko

j [2015-06-01 12:49]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej