Wędka Jaxon XT-Pro TURBO POLE 800

/ 10 komentarzy / 8 zdjęć


Jaxon XT-Pro TURBO POLE 800
Do wspólnego wędkowania jakie przeprowadzaliśmy z Ryszardem na początku kwietnia nad naszą wodą, dołączył wspaniały Kompan Benedykt. Benek świetnie posługuje się odległościówką, a z ostatnich moich obserwacji wynika, że wędkowanie batem i to bardzo skuteczne, nie jest mu wcale obce. Oprócz spraw wędkarskich należy zaznaczyć, że Benek jest niesamowitą „Duszą Towarzystwa”. Kawałami sypie z rękawa i to takimi, że po kilku minutach, aż policzki bolą od śmiechu, a co dodatkowo jest jego niezaprzeczalnym urokiem to fakt, że jest zawsze serdecznym, uśmiechniętym i otwartym człowiekiem.
Z Ryszardem wędkowaliśmy chyba od ponad godziny z mizernymi wynikami. Wiał wiatr północno wschodni, niosąc z sobą chłodne, a wręcz przenikliwe powietrze. Ryba żerowała mizernie. Kiedy mój Kolega miał dość mojego marudzenia, przeniósł się na sąsiedni pomost. Krótko po tym, dołączył do nas wspomniany wcześniej Beniu. Wyjął z pokrowca dwa różne wędziska, jednak tej samej firmy Jaxon. Na jednej z wędek na nieskazitelnym matowym blanku, widniał intensywny zielono fluorescencyjny napis, Jaxon XT-Pro TURBO POLE 800. Nie pierwszy to bat którego widziałem, a i sama długość nie jest mi obca. Do dzisiaj mam w swoim arsenale bata Jaxon Charisma 800 (o wadze 565g), który już niejednokrotnie pomimo sporej wagi oddał mi przysługi, kiedy to siódemka nie pozwalała sięgnąć wybranego łowiska.
Po rozłożeniu zestawu i wygruntowaniu łowiska, delikatny spławik zostaje położony na wodzie. Benek posyła dwie kulki pod spławik, zapala swojego słomkowego papierosa i dosłownie po dwóch minutach w jego lewej dłoni ląduje pierwsza płoć. Kolejne skuteczne brania spowodowały, że zacząłem coraz częściej zerkać na wyczyny Kolegi i cacko, które dzierżył w swoich dłoniach. Szybko oceniłem, że ósemka jest niezwykle szybka podczas zacięcia, a podczas holu ryby, zaznacza się szczytowa akcja wędziska. Pomimo ośmiu metrów długości, dolny segment wędziska był niewiele grubszy od mojej siódemki. Fakt mojego zainteresowania sprzętem zauważył też Benek, który przerywając wędkowanie podał mi wędkę mówiąc „spróbuj proszę”. Już pierwsze podniesienie zestawu zaparło mi dech w piersiach. Miałem dosłownie wrażenie jakbym trzymał pięciometrowego bacika, którym dosłownie można operować na wszystkie strony. Nic dziwnego, gdyż przy ośmiu metrach, wędzisko waży zaledwie 310g. Przepiękna to wędka, umożliwiająca finezyjne wprost wędkowanie.

Taki jest po prostu model XT-PRO Turbo Pole.

Dane techniczne wędziska znajdziemy w katalogu JAXONA pod adresem http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/5263_wedziska-jaxon/Produkt/20243_baty-xt-pro.aspx


 


4.9
Oceń
(27 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 8)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4.9)
Cena:
(3.6)
Użytkowanie:
(4.8)

Średnia ocena:

4.4Wędka Jaxon XT-Pro TURBO POLE 800 - opinie i komentarze

troctroc
+1
    Wędeczka warta uwagi, chociaż może przerazić cena (powyżej 500PLN), praca podczas holu ryby jest rewelacyjna ale jak mówią nie sprzęt łowi ryby..... Pozdrawiam marudę i ***** pozostawiam.
(2014-04-19 21:19)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
+1
Trzeba przyznać fajne baty ja miałem okazje łowić na XT-PRO Limited Edition Pole 800 i mam takie same spostrzeżenia jak ty. Pozdrawiam BocznyTrok (2014-04-21 12:52)
skalpelskalpel
0
Doskonały opis panie Marku, 8 m zasięgu na kiju przy delikatnie ponad 300 g to dobra broń dla "batmanów". Przeraża cena.... choć skuteczność i precyzja musi kosztować. Nie umywa się do mojej Wędka Mikado Ultraviolet Pole 600, choć nie zamieniłbym jej na żadną inną. Chyba lepiej odkładać sezon pieniążki, żeby zakupić takie cudo niż mordować się z 600 g "prętami" i czuć na nadgarstku ból jak po meczu siatkarskim. Pozdrawiam serdecznie. (2014-04-23 07:59)
gieniogienio
+1
Mam Mikado 7 m. Mogę operować jedną ręką. Sprawdza się przy małym wietrze. Powiedzmy takim jak na zdjęciach. Nieco większy wiatr to katastrofa, ani wyczyn, ani przyjemność, po prostu męczarnia. Odradzam emerytom. Ale muskularnemu i bogatemu wszystko wolno. Pozdrawiam. (2014-04-24 12:41)
marek-debickimarek-debicki
0
Geniu! Na zawodach wędkuję, batem siódemką. Da się nim spokojnie pobawić przez cztery godziny, chociaż nie jest najnowszej generacji. W zapasie mam bata 8m Jaxon Charisma. Leciwy ciężki, ale niezawodny. Po szterech godzinach zawodów jest po czym odpoczywać. Jednak do dzisiaj pamiętam kij bambusowy, który stosowałem jak dzisiejsze baty, o długości ponad 5m. Tam po pół godzinie nie było silnego, który by sobie przerwy nie zrobił. Wędka jest ważna, kołowrotek także, jednak np. złożenie zestawu, intuicja wędkarska, szacunek dla wody i innych współwędkujących znacznie ważniejszy. (2014-04-24 19:18)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
+1
Trzeba pamiętać że nie sprzęt robi z nas wielkich wędkarzy, tylko my i nasze umiejętności. (2014-04-24 20:33)
milankonkol15milankonkol15
+1
Geniu! Na zawodach wędkuję, batem siódemką. Da się nim spokojnie pobawić przez cztery godziny, chociaż nie jest najnowszej generacji. W zapasie mam bata 8m Jaxon Charisma. Leciwy ciężki, ale niezawodny. Po szterech godzinach zawodów jest po czym odpoczywać. Jednak do dzisiaj pamiętam kij bambusowy, który stosowałem jak dzisiejsze baty, o długości ponad 5m. Tam po pół godzinie nie było silnego, który by sobie przerwy nie zrobił. Wędka jest ważna, kołowrotek także, jednak np. złożenie zestawu, intuicja wędkarska, szacunek dla wody i innych współwędkujących znacznie ważniejszy. (2014-05-05 21:33)
milankonkol15milankonkol15
0
Trzeba przyznać fajne baty ja miałem okazje łowić na XT-PRO Limited Edition Pole 800 i mam takie same spostrzeżenia jak ty. Pozdrawiam BocznyTrok (2014-05-05 21:35)
milankonkol15milankonkol15
0
Jaxon XT-Pro TURBO POLE 800 Do wspólnego wędkowania jakie przeprowadzaliśmy z Ryszardem na początku kwietnia nad naszą wodą, dołączył wspaniały Kompan Benedykt. Benek świetnie posługuje się odległościówką, a z ostatnich moich obserwacji wynika, że wędkowanie batem i to bardzo skuteczne, nie jest mu wcale obce. Oprócz spraw wędkarskich należy zaznaczyć, że Benek jest niesamowitą „Duszą Towarzystwa”. Kawałami sypie z rękawa i to takimi, że po kilku minutach, aż policzki bolą od śmiechu, a co dodatkowo jest jego niezaprzeczalnym urokiem to fakt, że jest zawsze serdecznym, uśmiechniętym i otwartym człowiekiem. Z Ryszardem wędkowaliśmy chyba od ponad godziny z mizernymi wynikami. Wiał wiatr północno wschodni, niosąc z sobą chłodne, a wręcz przenikliwe powietrze. Ryba żerowała mizernie. Kiedy mój Kolega miał dość mojego marudzenia, przeniósł się na sąsiedni pomost. Krótko po tym, dołączył do nas wspomniany wcześniej Beniu. Wyjął z pokrowca dwa różne wędziska, jednak tej samej firmy Jaxon. Na jednej z wędek na nieskazitelnym matowym blanku, widniał intensywny zielono fluorescencyjny napis, Jaxon XT-Pro TURBO POLE 800. Nie pierwszy to bat którego widziałem, a i sama długość nie jest mi obca. Do dzisiaj mam w swoim arsenale bata Jaxon Charisma 800 (o wadze 565g), który już niejednokrotnie pomimo sporej wagi oddał mi przysługi, kiedy to siódemka nie pozwalała sięgnąć wybranego łowiska. Po rozłożeniu zestawu i wygruntowaniu łowiska, delikatny spławik zostaje położony na wodzie. Benek posyła dwie kulki pod spławik, zapala swojego słomkowego papierosa i dosłownie po dwóch minutach w jego lewej dłoni ląduje pierwsza płoć. Kolejne skuteczne brania spowodowały, że zacząłem coraz częściej zerkać na wyczyny Kolegi i cacko, które dzierżył w swoich dłoniach. Szybko oceniłem, że ósemka jest niezwykle szybka podczas zacięcia, a podczas holu ryby, zaznacza się szczytowa akcja wędziska. Pomimo ośmiu metrów długości, dolny segment wędziska był niewiele grubszy od mojej siódemki. Fakt mojego zainteresowania sprzętem zauważył też Benek, który przerywając wędkowanie podał mi wędkę mówiąc „spróbuj proszę”. Już pierwsze podniesienie zestawu zaparło mi dech w piersiach. Miałem dosłownie wrażenie jakbym trzymał pięciometrowego bacika, którym dosłownie można operować na wszystkie strony. Nic dziwnego, gdyż przy ośmiu metrach, wędzisko waży zaledwie 310g. Przepiękna to wędka, umożliwiająca finezyjne wprost wędkowanie. Taki jest po prostu model XT-PRO Turbo Pole. Dane techniczne wędziska znajdziemy w katalogu JAXONA pod adresem http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/5263_wedziska-jaxon/Produkt/20243_baty-xt-pro.aspx (2014-05-05 21:36)
miecz-gazmiecz-gaz
0
Posiadam od kilku lat 8 i 6 na inne bym nie zamienił ze względu na szybką akcję szczytową, a hol ryby sama przyjemność. (2014-05-07 22:56)

skomentuj ten artykuł