Wędka Robinson Tritium Feeder 3,90 60-180

/ 2 komentarzy / 7 zdjęć


Wędka Robinson Tritium Feeder 3.90
Opinia II. Dwa sposoby wędkowania z koszyczkiem na jeziorze.

Kolejny wypad nad jezioro daje dalsze możliwości spokojnego przetestowania wędziska Robinson Tritium Feeder 3,90, 60-180g. Tym razem wybieram dwa warianty zestawów. Wariant I, zbrojenie w 30g koszyczek z sygnalizatorem brań oraz 50g koszyczek, jako typowa gruntówka. Wariant II, zbrojenie w 50g koszyczek do typowego zestawu na drgającą szczytówkę.
Podczas wędkowania na jeziorze (oba warianty) z 30g koszyczkiem wędka pozwala wykonywać płynne precyzyjne wyrzuty, bez jakiegokolwiek przeciążania zestawu. Jednym słowem możemy porządnie pociągnąć, bez obawy, że jakikolwiek element zestawu zostanie przeciążony. Po wykonaniu rzutu możemy bez problemu naciągnąć (wyprostować) żyłkę zestawu korbką kołowrotka do wyczuwalnego oporu.
Samo zacięcie nie wymaga wielkie siły ze względu na szczytową akcję wędziska
i nawet koszyczek z dnem pociągniemy bez większego wysiłku.
Przy koszyczku 50g (bez dna) już po jego napełnieniu wyraźnie czujemy wagę zestawu. Jak by nie było mamy na wędzisku dobrze ponad 100-130g. Prawdopodobnie układ przelotek, typowy dla Feedera, jak i jego szczytowa akcja, nakazują ostrożniejsze podciąganie koszyczka na wysokość umożliwiającą wykonanie wyrzutu. Po kilku próbach nie stwarza to większego problemu, jednak nie powinno się tego wykonywać w sposób siłowy, mogący doprowadzić do niepożądanego, nadmiernego przeciążania zestawu i zużycia wędziska i żyłki.
Typowe wykorzystanie wędki z koszyczkiem 50g w wariancie zobrazowanym na pomoście wędkarskim daje już pełnię satysfakcji wędkowania Feederem. Płynny wyrzut zestawu i sprowadzenie koszyczka na dno, następnie szybkie napięcie żyłki kołowrotkiem i naprężenie zestawu. Do testów używałem koszyczków 30g okrągły i 50g prostokątnych. Te prostokątne mogą stanowić dodatkowy walor, jeżeli wyżmiemy pod uwagę stabilizację zestawu na dnie, zwłaszcza podczas wędkowania w rzece.
Obecnie pozostanie więc jeszcze do opisania zachowanie się wędziska podczas holu większej ryby na jeziorze, a przede wszystkim podczas wędkowanie w różnych warunkach na rzece. Myślę, że zbiorczą opinię będzie można przedstawić po zakończeniu sezonu po sprawdzeniu różnych wariantów.
Jak dotychczas estetyka wędziska, wrażenia jak i same parametry wg mojej opinii są O.K.

 


4.4
Oceń
(19 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Wędka Robinson Tritium Feeder 3,90 60-180 - opinie i komentarze

ŁoboŁobo
0
fajnie opisane! ***** (2012-08-07 22:56)
MisterMAGisterAmatorMisterMAGisterAmator
0
Ładna opinia 5* (2012-08-08 13:03)

skomentuj ten artykuł