Wędka Tandem Baits Phantom

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Pierwszą wędkę z tej serii kupiłem w styczniu 2010 roku, był to Tandem Baits Phantom 12ft 3lb. Szukałem wędziska o finezyjne pracy podczas holu ryby, przypominającej trochę pracę wędki o akcji parabolicznej, ponieważ kije o takiej akcji dają wędkarzowi wiele radości z holu karpia, ale z dużym zapasem mocy pozwalającą na spory zasięg rzutu i siłową walkę w wodzie pełnej zaczepów.

Już po pierwszym sezonie wiedziałem że kupie kolejne i tak uczyniłem. Na sezon 2011 miałem już trzy wędki z tej serii dwa Phantom 12ft 3lb i jedne Phantom 12ft 3,25lb.

Piękna praca podczas holu karpia, czucie każdego szarpnięcia i dość duża moc która pozwala osiągnąć dobry zasięg rzutu. Niejednokrotnie gdy musiałem wręcz siłowo hamować karpia przed wejściem w zaczep wędzisko pracowało na prawie pełnym ugięciu, dzięki czemu amortyzacja gwałtownych szarpnięć była znakomita, a hol sprawiał tyle radości.

Wędziska o krzywej ugięcia 3lb są stosunkowo miękkie, nie są aż tak miękkie jak kije paraboliczne, ale niektórzy mogą stwierdzić że jak na tą krzywą może trochę za miękki, jak dla mnie są w sam raz, natomiast kij o krzywej 3,25lb to już potężna broń, zestaw dodatkowo obciążony siatką PVC z kulkami, czy pelletem poślemy bez większego problemu na bardzo duże odległości.

Cena wędziska jest bardzo przystępna, zwłaszcza że TB zimą daje dość spore upusty na wędziska. W sezonie kosztuje około 350zł, a w zimowej promocji około 250zł.

Podsumowując, po trzech sezonach spędzonych z tymi kijami na łowiskach komercyjnych jak i na dzikich wodach wędki TB Phantom sprawdziły mi się w 100% i z czystym sumieniem mogę je polecić, pamiętajmy natomiast że każdy ma swoje własne upodobania co do wędziska, akcji, itp., i jednemu może coś pasować, a drugim nie.

Pozdrawiam i życzę samych rekordowych ryby w sezonie 2013.

 


5
Oceń
(19 głosów)

 

Wędka Tandem Baits Phantom - opinie i komentarze

tomekkarp1tomekkarp1
0
Mam zamiar kupić dwie wędki karpiowe, więc każdy taki artykuł jest dla mnie podpowiedzią. Oczywiście ***** (2013-01-14 08:44)
Lin1992Lin1992
0
Świetny wpis. (2013-01-27 17:44)

skomentuj ten artykuł