Wędkarska łódź wiosłowa

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


Wędkarska łódź wiosłowa-co dalej?
Pomimo faktu, że ostatni wpis dotyczący remontu łodzi miał miejsce w czerwcu
(Wiosłowa łódź wędkarska - remont),
to prace remontowe, aczkolwiek z dużymi przerwami, trwały do dnia dzisiejszego. Lipiec mi wypadł z harmonogramu ze względu na dłuższy wyjazd. Sierpień i wrzesień poświęcony został na usuwanie praktycznie wszystkich drewnianych elementów szkieletu łodzi ze względu na totalną zgniliznę. Nawet najmocniejsze, wydawało by się dolniki prawie wtopione w laminat, nie wytrzymały próby czasu, a przede wszystkim próby wody. Żółwie tempo prac powodowały też przerwy związane z udziałem licznych zawodach i innych przedsięwzięciach sportowych. Tak to więc na obecną chwilę pozostało nam z całej łodzi tylko laminatowe poszycie i pytanie co dalej? Zapewne niezbędne okaże się wzmocnienie prawdopodobnie laminatem od środka i oczywiście wykonanie wszystkich drewnianych elementów konstrukcyjnych szkieletu, ale to już na wiosnę. Podczas zimy trzeba będzie wszystko dokładnie przestudiować, przemyśleć i zaplanować prace wiosenne. Zastanawiam się też nad stworzeniem komór bezpieczeństwo w reojonie rufy i części dziobowej. Oczywiście wszystkie rady, nawet te jak najbardziej bolesne są wskazane i z góry za nie dziękuję.

 


3.3
Oceń
(29 głosów)

 

Wędkarska łódź wiosłowa - opinie i komentarze

wiekla42wiekla42
0
Na zdjęciach widać że przy tej łodzi jest jeszcze trochę roboty, ale jak będzie zrobiona to dopiero będzie frajda. Pozostawiam *****. Pozdrawiam.
(2011-10-17 10:57)
troctroc
0
Marku- sezon grzewczy rozpoczęty- w realu tak to wygląda......
(2011-10-27 20:55)
BanitaBanita
0

Właśnie te zaniedbania spowodowały gnicie elementów drewnianych

Na pewno częściowo tak, ale nie na 100% same odcięcie powietrza i wilgoć, która przesiąka przez laminat tez powoduje gnicie elementów drewnianych.

Mówią, że niema tego złego, co by na dobre nie wyszło. Proponuję ci, więc zrezygnowanie z drewna i wzmocnienie łódki wydmuszki laminatem.

1.       Zewnętrzną cześć kadłuba i pokładu oczyścić ze starych farb i lakierów i położyć na to jedną warstwę maty 450 g/m2 z żywicą około 1 kg na metr kwadratowy maty.

2.       Pomalować to topkotem około 0,5 kg na m2.

3.       W środku zrobić to samo i przypuszczam, że tez wystarczy jedna warstwa maty.

4.       Jeśli konstrukcja będzie mało sztywna dodaj jeszcze w tych miejscach jedną warstwę i w ostateczności wzmocnienia z drewna lub ze sklejki wodoodpornej.

5.       W środku połóż topkot .

6.       Sklej pokład z kadłubem zainstaluj dulki, knagi i co tam uważasz i na wodę.

7.       PS Zapomniałem o komorach wypornościowych (powietrznych) najlepiej na dziobie i rufie, one też wzmocnią kadłub.

Masz pytania pytaj może znam odpowiedź.   

(2011-12-13 16:55)
spokojnyspokojny
0
MarkuTak jak już wcześniej pisałem - Dasz radę :) pomału, z sercem i z pewnością przemyśl podpowiedzi poprzednika, ma dużo racji. Z pewnością już przez to przechodził.
Pozdrawiam i Życzę wytrwałości, śledzę Twoje poczynania z tą łódką od początku i czekam na finał w wodzie. (2011-12-25 18:46)
maverick314maverick314
0
Bardzo fajny opis ode mnie 5. Chętnie bym pomógł ale niestety nie znam się na odnawianiu łódki dlatego bo sam jej nie posiadam :-) ale za to życzę ci powodzenia bo na pewno sobie poradzisz :-). Pozdrawiam (2012-10-08 14:05)

skomentuj ten artykuł