Wędkarska rodzina na morskim weekendzie

/ 1 komentarzy / 32 zdjęć


Majowy weekend nad morzem w okolicach Władysławowa dla wędkarzy i ich rodzin jest bardzo sportowy. W trakcie jego trwania rozgrywamy : „VI Mistrzostwa Kutna w wędkarstwie morskim”, „XXVI morskie mistrzostwa Koła”, otwarte zawody „BELONADA’2014”. Patronat nad zawodami obejmują Prezydent Miasta Kutno, Przewodniczący Miasta w Kutnie, firmy „TRANSMICHOR” i „TOMTEX TRADING”. Natomiast towarzyszące nam rodziny mają niezwykle urozmaicony czas pobytu : zwiedzanie Kaszub, fokarium na Helu, COS w Cetniewie, miejsce zaślubin z morzem w Pucku oraz korzystają z plaż bo pogoda dopisuje.
Pierwsi docierają Prezes i Sekretarz Koła aby wszystko przygotować. Jako pierwsi wyruszają łodzią na połów belon na Zatoce Puckiej. Zostaje złowiona pierwsza belona – 72 cm. Pierwsze zawody „BELONADA’2014” o puchar „TOMTEX TRADING” Tomasza Michalaka odbywają się z brzegu na zatoce w Rzucewie. Startuje 16 osób w tym jedna kobieta. Wygrywa Rafał Golis z naszego Koła przed Adamem Koniarkiem niezrzeszony i Alkiem Rzeźnikiem Sekretarzem Koła. Największą belonę łowi Adam Koniarek – 74 cm . Puchary i nagrody wręcza sponsor zawodów.
Następny dzień to już walka o tytuły w „VI Mistrzostwa Kutna w wędkarstwie morskim” w konkurencji drużynowej i indywidualnej o puchary Prezydenta Miasta Kutno i Przewodniczącego Rady Miasta w Kutnie. Wypływamy z Władysławowa „COMANDOREM” na dalekie i głębokie łowiska. Walka trwa wiele godzin i przynosi następujące rozstrzygnięcia .
Drużynowe mistrzostwo Kutna o puchar Prezydenta :
1. Koło PZW nr 110 Miejskie w Kutnie w składzie : Jacek Byczek, Wacław Marciniak i Zbigniew Dominiak
2. Koło PZW nr 109 „METALURG” w Kutnie w składzie : Szymon Błaszczyk, Marek Gralewski i Przemysław Saczuk.
3. Aktyw Koła nr 109 w składzie : Jan Błaszczyk, Zbigniew Gralewski i Jarosław Koliński.
Indywidualne mistrzostwa Kutna o puchar Przewodniczącego Rady Miasta :
1. Aleksander Rzeźnik – reprezentujący OSP Kutno
2. Przemysław Saczuk – Koło PZW nr 109 „METALURG” Kutno
3. Zbigniew Dominiak – Koło PZW nr 110 Miejskie Kutno i Jan Błaszczyk „Aktyw Metalurg”
Puchar Prezydenta za największą rybę zdobywa kol. Rafał Golis – dorsz 54 cm .
Nagrody, puchary i dyplomy wręczyli : Sekretarz Miasta Kutno Jacek Korowajski i Przewodniczący Rady Miasta w Kutnie Grzegorz Chojnacki.
W miejscu zakwaterowania towarzyszące nam żony przygotowały wspaniały wędkarski piknik. Na stołach dominowały nasze bałtyckie ryby. Nie zabrakło miejscowych słodkości, kawy, herbaty i napojów zimnych. Na grillu piekły się kiełbaski z okolic Kutna. Atmosfera była wspaniała.
Następny dzień to już „XXVI morskie mistrzostwa Koła” o puchar „TRANSMICHOR” Andrzeja Cichowskiego również z pokładu „COMANDORA”. Podczas 13 godzinnego rejsu walczy 21 wędkarzy o tytuły mistrzowskie. Walka jest bardzo zacięta lecz przyjemność psują niewymiarowe „bolki”. Ryby wymiarowe są pojedyncze. Rzutem na taśmę w ostatnie minucie zawody wygrywa Kol. Roman Cieślak przed Andrzejem Cichowskim i Markiem Grzybowskim. Tą ostatnią wymiarową rybą zawodów kol. Romek Cieślak wygrywa rywalizację o miano „Łowcy okazów”. Następuje czas swobodnego wędkowania i o ironio losu rozpoczyna się lądowanie na pokładzie coraz ładniejszych dorszy. Są napłynięcia, że łowią wszyscy a czasem nawet po 2 – 3 sztuki naraz. Wracamy późnym wieczorem do portu. Następuje uroczyste wręczenie pucharów i nagród.
Następne dni to już polowanie na belonę z brzegu plaży w Jastrzębiej Góry. Belona jest jednak chimeryczna i uparcie omija nasze blachy. Towarzyszące nam rodziny korzystają z pięknych i gorących dni opalając się na plaży.
Z naszej propozycji wspólnego spędzenia weekendu skorzystało prawie 90 osób.

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Wędkarska rodzina na morskim weekendzie - opinie i komentarze

aldentealdente
0
Nie ma to jak dobra zabawa w doborowym zgranym towarzystwie! (2014-05-26 20:45)

skomentuj ten artykuł