Wędkarska Wigilia Koła Nr 109 'METALURG' Kutno

/ 20 zdjęć


Zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją ostatnimi zawodami w sezonie wędkarskim są zawody wigilijne rozgrywane w ramach „GRAND PRIX”, które to wyławiają najlepszych wędkarzy w rocznej klasyfikacji. Po sześciu zawodach na prowadzeniu z równą ilością punktów byli : Szymon Błaszczyk i Mikołaj Derej. Emocji więc nie brakowało, dopiero ostatnie zawody zadecydowały o końcowej klasyfikacji.
Spotkaliśmy się nad jeziorem w Kromszewicach. Pogoda była w miarę sprzyjająca. Sponsorowaniem i organizacją zawodów zajął się kol. Roman Cieślak, V – ce Prezes Koła, właściciel firmy „WIATRPOL” Karolew. Zawody trwały 2,5 godz. i przyniosły następujące rozstrzygnięcia.
I miejsce kol. Michał Martofel
II kol. Marek Grzybowski
Niestety pozostali startujący nie mieli szczęścia do ryb i zanotowali wynik zerowy.
Największą rybę złowił kol. Michał Martofel
Po podsumowaniu wyników klasyfikacji „GRAN PRIX’2014” jej ostateczne wyniki przedstawiają się następująco :
1. Kol. Mikołaj Derej – 117 pkt.
2. Kol. Szymon Błaszczyk – 117 pkt.
3. Kol. Jarosław Koliński – 109 pkt.
4. Kol. Marek Grzybowski – 103 pkt.
5. Kol. Stanisław Saczuk – 96 pkt.
6. Kol. Przemysław Saczuk – 93 pkt.
Przy ustrojonej choince wręczono puchary dla dzisiejszych zwycięzców oraz świąteczne upominki dla wszystkich uczestników zawodów. Każdy otrzymał karpia, zanęty, sianko na wigilijny stół, „Kolędnik” oraz kalendarz na 2015 rok.
Następnie podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Zaśpiewaliśmy kilka kolęd i zjedliśmy wspólny posiłek.
Dwa dni wcześniej spotkaliśmy się na XXXVIII wigilii aktywu Koła w gościnnej sali firmy „TRANSMICHOR”. Każdy z uczestników przygotował jedną wigilijną potrawę. Przybył również Mikołaj z upominkami od osób nas wspierających. Gościliśmy Członka Zarządu Województwa Łódzkiego Pawła Bejdę, Starostę Kutnowskiego Krzysztofa Debicha i jego zastępcę Zdzisława Trawczyńskiego oraz Sekretarza UM Kutno Jacka Korowajskiego. Nasz Kapelan co chwila intonował kolędy, które wspólnie śpiewaliśmy.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Wędkarska Wigilia Koła Nr 109 'METALURG' Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł