Wędkarski Dzień Dziecka - Zielonka 2013

/ 3 komentarzy / 43 zdjęć


2 czerwca b.r. w Zielonce na Gliniankach odbyła wyjątkowa impreza wędkarska. Po raz kolejny Koła PZW Nr 61 Ząbki oraz Nr 23 Zielonka zorganizowały zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Impreza, jak co roku, cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Swój akces zgłosiło aż 86 dzieci, w tym 12 to wychowankowie ząbkowskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wśród gości, pojawili się Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski, który objął patronat nad imprezą, Wiceburmistrz Artur Murawski oraz Burmistrza Miasta Zielonka Grzegorz Dudzik. Poza zawodami wędkarskimi, dzieci mogły liczyć też na inne atrakcje: pokaz wozu strażackiego OSP Ząbki, pokaz policyjnego radiowozu dzięki uprzejmości KPP Wołomin oraz gry i zabawy. Tego dnia organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wydaje się, zadbali nawet o pogodę.

Już po godzinie 8:00 na zielonkowskich gliniankach, w pobliżu stawu „Stare Glinianki”, na którym miały odbyć się zawody, pojawiały się pierwsze dzieci. Nic dziwnego. Na tą imprezę czeka duże grono młodych wędkarzy z Ząbek i Zielonki. Jest to nie tylko doskonała okazja, aby zmierzyć się z rówieśnikami, ale przede wszystkim, aby spędzić wyjątkowy czas z bliskimi na łonie natury.

Jak przed każdymi zawodami, tu również, każdy musiał zarejestrować się u sędziego oraz wylosować swoje stanowisko. Po czym, dzieci otrzymały „małe co nieco” w postaci wiaderka z poczęstunkiem, napojem oraz zanętą i robakami. Z takim zestawem, zawodnicy mogli ruszyć wędkować.

Organizatorzy postanowili w tym roku skrócić czas zawodów do 2 godzin. Po tym czasie nastąpiło oficjalne ważenie złowionych ryb. Wszyscy Ci, którzy przedstawili swoje zdobycze sędziom, mogli ruszyć na posiłek w postaci grochówki, oraz dań z grilla. Decyzja o tym, czy jeść, nie była prosta. Powodem były przyciągające uwagę nie tylko najmłodszych, ale opiekunów; wóz strażacki oraz policyjny radiowóz, do których można było wsiąść i przyjrzeć im się z bliska.

Te dzieci, którym mało było emocji w czasie zawodów, mogły spróbować swoich sił w łapaniu ryb w basenie za pomocą wędki z magnesem oraz rzucać piłeczkami do celu, które imitowały nęcenie zanętą. Trzeba przyznać, że zainteresowanie tymi dyscyplinami było bardzo duże.

W czasie, kiedy dzieci się posilały, bawiły i zwiedzały przybyłe wozy, sędziowie podliczali wyniki zawodów. Najlepsi zostali wyłonieni w 3 kategoriach:

I. Dzieci z TPZ:
1. Łukasz Sobczak 95 pkt.
2. Michał Bogumił 50 pkt.
3. Natalia Wielgat 30 pkt.

II. Dzieci do lat 10:
1. Zuzanna Biernat 1185 pkt.
2. Mateusz Strzałkowski 970 pkt.
3. Daria Borkowska 535 pkt.

III. Dzieci do lat 14:
1. Katarzyna Dzięcioł 985 pkt.
2. Julia Majchrowicz 425 pkt.
3. Artur Cholewiński 250 pkt.

Puchary zostały wręczone przez Burmistrzów Ząbek i Zielonki oraz Prezesów obu Kół Wędkarskich.

Tego dnia jednak nie było przegranych. Reszta zawodników zajęła ex aequo 4 miejsce i otrzymała dyplomy oraz pamiątkowe medale.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do sponsorów, którzy wsparli inicjatywę:
• Urząd Miasta Ząbki,
• „Sklep u Walczaków” (na bazarku) - Jacek Walczak,
• Góral-Bud - Stanisław i Zbigniew Lisek,
• Sala weselna „Orchidea” - Agnieszka Gmitrzuk,
• Sensas Polska,
• Broplast-Cukry Sp. z o.o. Łomianki,
• MTM – tworzywa sztuczne - Tadeusz Szczepański,
• Sklep zoologiczno-wędkarski - Sławomir Pisarczyk ul. Batorego 18a, Ząbki,
• Restauracja u Pietrzaków w Zielonce - Marek Pietrzak,
• Księgarnia Orla – Piotr Orłowski,
• Zakład mięsno-wędliniarski „TUR Kobyłka” – Eugeniusz Ostrowski.

Już za rok kolejne wędkarskie zawody z okazji Dnia Dziecka! Impreza na stałe wpisała się w kalendarz ząbkowskiego i zielonkowskiego Koła Wędkarskiego.

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Wędkarski Dzień Dziecka - Zielonka 2013 - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Gratuluję. (2013-06-07 16:51)
grisza-78grisza-78
0
Ja też gratuluję. Fajnie, że robicie coś dla dzieci. ***** i pozdro! (2013-06-08 10:43)
maciekabmaciekab
0
Fantastyczna zabawa. Tylko ta nadgorliwość rodziców - ale nic to. (2013-06-10 22:05)

skomentuj ten artykuł