Wędkarski Dzień Dziecka -Strzelce Opolskie 2015.

/ 1 komentarzy / 70 zdjęć


Wędkarze Dzieciom.

  Dzień 31.05.2015 zapowiada się słoneczny, wszystkie „pogodynki” to potwierdzają. Nasi najmłodsi wędkarze na zbiórkę przybywali dużo przed czasem. Wszyscy po potwierdzeniu swej obecności. Impreza ta obejmuje nie tylko dzieci i młodzież z naszego koła, jest organizowana dla dzieci i młodzieży naszego miasta i powiatu, po prostu   Wędkarski Dzień Dziecka .   W tej naszej corocznej imprezie udział zgłosiło 53 uczestników,  młodych wędkarzy. 

  Do 7 lat – 15 dzieci.

Do 10 lat – 20 dzieci.

Do 14 lat – 16 dzieci.

Do 16 lat – 2 uczestników.

W tym roku w programie imprezy jest wiele, wiele atrakcji, pokazów, gier i zabaw. Trzeba także wspomnieć że tegoroczny Wędkarski Dzień Dziecka organizowali wspólnie Koło PZW Strzelce Op. – Miasto, Urząd Miasta Strzelce Opolskie,  Strzelecki Klub Karpiowy Cyprinus przy kole PZW Strzelce Op. Miasto, Strzelecki Ośrodek Kultury, oraz    Referat Sportu i Rekreacji  w Strzelcach Opolskich – Darek Bolechowski. W programie mam: zawody wędkarskie, pokazy różnych technik wędkowania w wykonaniu członków  Strzeleckiego Klubu Karpiowego Cyprinus,  rysowanie na asfalcie ( Moja przygoda z wędką), zawody sportowe, sprawnościowe, zręcznościowe, malowanie twarzy ( przez naszych młodych Strzeleckich wolnotariuszy), pokazy ratownictwa  wodnego w wykonaniu drużyny bojowej OSP Zawadzkie, przejażdżka pontonem, pokazy sprzętu bojowego i wozu strażackiego od A do Z OSP Strzelce Op.,  Stowarzyszenie Eternal Riders - grupa motocyklistów  na swych wielkich maszynach (pokaz maszyn). Więc mili czytelnicy jak widzicie ….  WIELKA  POMPA!

Wszystkich obecnych gorąco przywitał nasz prezes koła Zdzisław Ćwieląg, także naszych zaproszonych gości. Po krótkim powitaniu prezes przedstawił obecnym program i regulamin imprezy. Teraz wszyscy rozeszli się do wyznaczonych sektorów według kategorii wiekowej. W każdym sektorze obecni są nasi wędkarze służąc pomocną radą i w razie problemów nie tylko tych wędkarskich. Tak już wybiła godzina dziesiąta, rozpoczęto zmagania. Słoneczko coraz wyżej na niebie, chmurek niezbyt dużo, lekki wiaterek. Pogoda marzenie. Najmłodsi wędkują 1 godz., średniaki 1 i ½ godz., a najstarsi 2 godz.. Na stanowiska dzieci otrzymały napoje i małe słodkie co nieco. Rybki w tym dniu niezbyt współpracowały z naszymi młodymi wędkarzami. Ale, ale, nasze zuchy mieli nawet niezłe wyniki.  Były ładne płocie, wzdręgi, dorodne leszcze. W powietrzu rozchodził się wspaniały zapach grilowanych specjałów, nad którymi to czuwał „Mistrz Grila” – Czesław Jelonek. Tak minęła już pierwsza godzina, ruszają sędziowie, a najmłodsi na smakowity poczęstunek i tak po kolei schodzą cyklicznie następne sektory. Dzieciaki z kiełbaskami w rękach rozbiegły się do różnych innych konkurencji i zabaw. Trzeba wspomnieć że i strażacy mieli pełne ręce roboty z naszymi „wędkarzami”. Po poczęstunku najmilsza chwila. Dyplomy, medale, puchary, nagrody rzeczowe (wspaniały sprzęt wędkarski) za zajęte miejsce. Medale pierwsze trzy miejsca w sektorze, dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników  wręczał nasz gość  Marek Życzyński – dyrektor   Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania   oraz prezes koła Zdzisław Ćwieląg. Zwycięzcom wręczono medale za pierwsze trzy miejsca w każdej grupie wiekowej i dla wszystkich u czestników dyplomy, atrakcyjne nagrody i upominki, trochę słodkości, wędki, wędziska, oraz  siatki, podbieraki, sygnalizatory i wiele, wiele innych akcesoriów wędkarskich. 


grupie  3 - 7 lat najlepsze wyniki uzyskali:   Wodarz Mikołaj  - I miejsce,  Kołodziej  Magdalena - II miejsce,   Papajanakis Maja  - III miejsce.


grupie  8-10 lat zwyciężyli:  Janać Dawid  - I miejsce,  Maciołek  Szymon- II miejsce,  Posiej Olaf - III miejsce .


W grupie 11 – 14 lat zwyciężyli:  Rosły Bartosz  – I miejsce,  Nowak Marcin – II miejsce, Baran Dawid – III miejsce, oraz dwóch uczestników 16 lat: Nakielski Dawid: waga ryb 465 – I miejsce,  Staszyński Sebastian bez ryby.

Pozostałe lokaty, wyniki jak i listę uczestników znajdziecie w zakładce " Załączniki", zaś pozostałe zdjęcia w zakładce " Galeria"

Może było coś tu i tam nie tak wyszło, ale przy tak licznym uczestnictwie trudno niekiedy ogarnąć całość, więc proszę o wyrozumiałość i obiecujemy że następne IMPREZY będą już tylko jeszcze lepsze !

 Bo trzeba Wam wiedzieć i warto wiedzieć że:   Wędkarstwo jest bowiem jednym z najlepszych, najlepiej wychowujących dzieci i młodzież zajęć. Na zakończenie prezes Zdzisław Ćwieląg podziękował  naszym uczestnikom dzieciom, młodzieży za wspaniałą zabawę, duży hart ducha, i za piękną rywalizację. Prezes ogłosił i zaprosił zebranych rodziców i dzieciaków na Wakacyjną Szkółkę Wędkarską. Szkółka jak w roku ubiegłym odbywać się będzie w  Środy o godzinie 18 na RYBACZÓWCE od Lipca. Podziękował także wszystkim przybyłym dzieciakom za wspaniałą wędkarską rywalizację i zabawę, podziękował także wszystkim przybyły gościom którzy uatrakcyjnili swym przybyciem i pokazami te wspaniałe Dziecięce Święto. Pogoda dopisała, rybki, no tak w miarę,

a najważniejsze to WESOŁE, ZADOWOLONE buzie uczestników świadczyły o udanej zabawie imprezie.

Tak więc wszystko dobre co się dobrze kończy i zapraszamy na następne nasze imprezy i zawody.              

Na koniec jeszcze tylko chcielibyśmy GORĄCO i SZCZERZE PODZIĘKOWAĆ naszym wiernym i szczodrym sponsorom, którzy corocznie hojnie sponsorują nam ten miły Wędkarski Dzień Dziecka i Młodzieży, oby takich ludzi dobrej woli, o dobrym sercu nigdy nie zabrakło.

 

Podziękowania dla sponsorów :

   1.    Społecznościowy Portal Wędkarski - wedkuje.pl

2.       Firma JAXON - Andrzej Podeszwa

3.       Firma TiM – spławiki ; Maciej Skrzetuski.

4.       Sklep Zoologiczno Wędkarski – Piotr Spałek .

5.       Firma Balsax

6.      Firma Dragon

7.      Piekarnia Osiedlowa – Rafał Domaredzki .

  8.  Firma Wędliniarska – Urszula i Waldemar Neuman – Piotrówka.

  9.  Firma Wędliniarska Grzegorz Pyka – Jemielnica.

 10. Sklep Motoryzacyjny Tryton – Jan Kamiński.

 11. Firma Credo  - Jacek Ożarowski.

  Byli także sponsorzy prywatni którzy pragną pozostać anonimowi, w cieniu. Wspomnę tylko ich wielkie słowa: Dla nich liczy się zadowolenie i uśmiech na twarzy DZIECKA!.  

 

Ja tam byłem razem z Wszystkimi się bawiłem i mówię Wam

Wspaniała Impreza .!!!

Pozdrawiam Krzysztof O. – adler .

 

 


5
Oceń
(5 głosów)

 Wędkarski Dzień Dziecka -Strzelce Opolskie 2015. - opinie i komentarze

majapmajap
0
Jak zwykle perfekcja.Tak zorganizowanych imprez należy ze ,,świeczką,, szukać.Jak widać wszystko zależy od działaczy.Serdecznie pozdrawiam. (2015-06-03 11:27)

skomentuj ten artykuł