Wędkarski Dzień Dziecka Koło PZW Strzelce Opolskie

/ 3 komentarzy / 99 zdjęć


Dzień Dziecka w naszym kole.

 

 Takiego Dnia Dziecka w historii naszego koła jeszcze nie pamiętam. 
Żeby słońce było aż tak obrażone? Wcześnie rano o 4/00 lało, 7/00 leje deszcz, co to będzie? No ale godz. Ósma zaczyna się przejaśniać, słoneczka nie ma, ale deszcz tylko kropi momentami. Tego pochmurnego dnia nasi najmłodsi wędkarze na zbiórkę przybywali dużo przed czasem. O godzinie 9/30 wszyscy z zapisanych uczestników potwierdziło swój udział w imprezie. Impreza ta obejmuje nie tylko dzieci i młodzież z naszego koła, jest organizowana dla dzieci i młodzieży naszego miasta i powiatu, czyli Powiatowy Wędkarski Dzień Dziecka. Pomimo tak niesprzyjającej aury swój udział zgłosiło 40 uczestników gotowych do rywalizacji.

          1. Do 7 lat - 12 dzieci

          2.Do 10 lat - 8 dzieci.

          3.Do 14 lat - 20 dzieci.

  Wszystkich obecnych gorąco przywitał nasz prezes koła Zdzisław Ćwieląg także naszego mistrza spławika Krzysztofa Samola, lidera drużyny TEAM SAMOL, który przybył na naszą imprezę z swym synem Karolem. Zapowiedział także gościa honorowego imprezy, który to przybędzie na zakończenie imprezy i będzie uczestniczył w dekoracji wszystkich zawodników pan Józef Swaczyna Starostę Powiatu Strzeleckiego. Po krótkim powitaniu prezes przedstawił obecnym program i regulamin imprezy. Teraz wszyscy rozeszli się do wyznaczonych sektorów według kategorii wiekowej. W każdym sektorze obecni są nasi wędkarze służąc pomocną radą i w razie problemów nie tylko wędkarskich. Tak już wybiła godzina dziesiąta, rozpoczęto zmagania. Deszcz siąpi co chwilę, dobrze że wiatru nie ma. Pomimo takich warunków nikt z „wędkarzy" nie rezygnuje, walczą wspaniale do końca. Najmłodsi wędkują 1 godz., średniaki 1 i ½ godz., a najstarsi 2 godz. Na stanowiska dzieci otrzymały napoje i małe słodkie co nieco.   Szymon Maciołek złowił leszcza (1,240gr),  ryba okazała się największą rybą zawodów. Zresztą, dziś rybki jakby same wchodzą na haczyk, oby nam dorosłym w następną niedzielę 05.06.201 Puchar Przewodniczącego Rady Miasta rybki także wskakiwały ochoczo. W powietrzu rozchodził się wspaniały zapach grillowanych specjałów, nad którymi to czuwali „mistrzowie grilla" - Krystyna Jelonek, Agnieszka Malec i Szymon Bartoszewicz. Przyjechali także strażacy,  drużyna bojowa Państwowa Straż Pożarna z Strzelec Op.. Były więc pokazy sprzętu bojowego i wozu strażackiego od A do Z. Och mieli dzieciaki wiele radości, to ryczał klakson, to znów syreny, moc się działo.    Tak minęła już pierwsza godzina, ruszają sędziowie, a najmłodsi na smakowity poczęstunek i tak po kolei schodzą cyklicznie następne sektory. Po poczęstunku najmilsza chwila. Dyplomy medale, puchary, nagrody rzeczowe. Medale pierwsze trzy miejsca w sektorze, puchar za największą rybę dla Szymona Maciołka i nagrody rzeczowe za zajęte miejsce. Dekoracji najlepszych dokonał nasz prezes Zdzisław Ćwieląg i Starosta Strzelecki Józef Swaczyna. Podziękowali oni naszym uczestnikom dzieciom, młodzieży za wspaniałą zabawę, duży hart ducha, Pokazali że dla prawdziwego wędkarza nie ma złej pogody, bo są  tylko dwie: jest pogoda dobra i bardzo dobra na wędkowanie, nie każdemu udało się wygrać (czytaj złowić rybkę), jedni mieli więcej szczęścia, drudzy mniej, ale należy pamiętać, że najważniejsza była dobra zabawa dzieci. Tak więc wszystko dobre co się dobrze kończy i zapraszamy na następne nasze imprezy i zawody.  Na koniec jeszcze tylko chcielibyśmy GORĄCO i SZCZERZE PODZIĘKOWAĆ naszym wiernym i szczodrym sponsorom, którzy corocznie hojnie sponsorują nam ten miły Wędkarski Dzień Dziecka i Młodzieży, oby takich ludzi dobrej woli, o dobrym sercu nigdy nie zabrakło. 

Kategoria do 7 lat.

Maciej Serwata    1,160                 I

Karol Samol        0,905                  II

Mikołaj Wodarz   0,905                  III

Kategoria do 10 lat.

Maciej Wodarz      0,870                I

Dawid Janać         0,845                II

Piotr Grzeszczuk   0,685                III

Kategoria do 14 lat.

Mateusz Koziołek    2,320                     I

Bartosz Weremko   1,945                     II

Filip Stobierski       1,470                      III

Podziękowania dla sponsorów:

Starostwo Powiatowe Strzelce Opolskie.

Urząd Miasta Strzelce Opolskie.

Polski Związek Wędkarski Okręg Opole.

Fundacja JAXON.

TiM – spławiki ; Maciej Skrzetuski.

Balsax. 

TRAPER.

Konger.

Sklep zoologiczno wędkarski – Piotr Spałek.

Sklep zoologiczno wędkarski   Karp - Mas AWOS.

Sklep wędkarski - Krzysztof Samol

Piekarnia Osiedlowa – Rafał Domaredzki .

Państwowa Straż Pożarna z Strzelec Op.


Tabele lokat w załączniku.                       

 


4.7
Oceń
(6 głosów)

 Wędkarski Dzień Dziecka Koło PZW Strzelce Opolskie - opinie i komentarze

majapmajap
+2
Krzysztofie, kolejny już raz piszę o wysokiej ocenie tego co robicie,tego typu imprezy powinny być organizowane przez wszystkie Koła.Brawo,brawo .....Serdecznie pozdrawiam. (2016-06-03 10:27)
dendrobenadendrobena
0
Zainteresowanie imprezą duże.A więc jest dla kogo organizować. Dzieciaki miały frajdę.Znam to z własnego podwórka. Słowa uznania dla tak licznej grupy sponsorów. Piąteczka dla organizatorów. Gratulacje dla zwycięzców.Pozdrawiam. (2016-06-04 05:45)
piotr 0206piotr 0206
0
Impreza godna naśladowania. Co raz więcej kół organizuje podobne imprezy.I niech się dzieciaki cieszą.Pozdrawiam. (2016-06-05 12:49)

skomentuj ten artykuł