Wędkarski Dzień Dziecka MŁODY RYBOMANIAK 2016

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Wędkarski Dzień Dziecka mający na celu zachęcenie najmłodszych do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi nad wodą połączony ze zdrową i sympatyczną rywalizacją w dyscyplinie spławikowej, oraz atrakcjami odbył się w dniu 05.06.2016 nad jeziorem Bliźniaki i jeziorem Łyse w Kiczarowie. „Młody Rybomaniak 2016” to już czwarta edycja wędkarskiego święta dla najmłodszych.

Organizatorami były stargardzkie koła wędkarskie PZW: Kolejarz, Miętus, Okoń, Ina oraz Stargardzkie Towarzystwo Wędkarskie.

Zainteresowanie imprezą, jak co roku wysokie - 80 zawodników i zawodniczek w trzech grupach wiekowych stawiło się nad wodą, licznie wspierani familijnie przez osobistych trenerów w osobach rodziców, braci, sióstr, wujków, cioć i znajomych, czyli z całymi rodzinami.

Począwszy od wymarzonej pogody, poprzez uśmiechy najmłodszych, doping rodzin w czasie trwania zawodów, do rozdania nagród włącznie atmosfera była niezwykle przyjemna i rodzinna. Nad bezpieczeństwem przebiegu całej imprezy czuwali strażnicy SSR Powiatu Stargardzkiego, dzięki którym można było również przed i po zakończeniu zawodów zapoznać się  z techniką sportu rzutowego. Organizacją rejonu zawodów oraz stanowisk zajęły się zespoły sędziowskie z Koła Kolejarz oraz Okoń.


Dzięki naszym sponsorom:

Urząd Miasta i Gminy Stargard, Urząd Gminy Stargard, FUNDACJA WSPIERANIA WĘDKARSTWA JAXON , B RICOMARCHE Stargard, CARREFOUR Szczecin, PEC Stargard, EMKA Stargard,   DRAGON, Hurtowania wędkarska TAMAJ, Pani Elżbieta KOWALCZYK, Pan Zbigniew ANTOŃ, Pan Janusz TARTANUS


Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsi puchary oraz nagrody specjalne ufundowane przez BRICOMARCHE.

Każda osoba mogła skorzystać w naszej części gastronomicznej z herbaty, kawy, poczęstunku w postaci wyśmienitej grochówki, kiełbasek z grilla.  Każde dziecko otrzymało pamiątkowy emblemat zawodów oraz paczę słodkości ufundowaną prze Carrefour. A dla „pechowców” były upominki niespodzianki od pana Janusza Tartanusa.

Pośród zaproszonych gości można było spotkać się z przedstawicielami kół wędkarskich oraz osobiście z Patronem Honorowym zawodów Starostą Stargardzkim panem Ireneuszem Rogowskim, który każdemu zawodnikowi i zawodniczce osobiście pogratulował. Ponadto można było porozmawiać z przedstawicielem Urzędu Miasta Stargard panem Arturem Wiśniewskim, który
reprezentował naszego sponsora.

  Dzieci miały wiele zabawy z rybami i dużą frajdę mogąc spędzić rodzinnie czas w tak przyjemny sposób. Złapały wiele ryb (rekord to 1890 pkt.), różnej wielkości i rodzajów, ale z każdej złowionej były bardzo dumne. Dzieci bardzo przeżyły tę zabawę i przygodę. Nagrodziliśmy każde z nich, a uśmiechy na twarzach i zadowolenie były najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Po raz pierwszy w zawodach uczestniczyły zaproszone dzieci z placówek opiekuńczo wychowawczych w Stargardzie, które uznały wędkarstwo za "fajnistą" zabawę.

Podziękowania należą się również naszym partnerom, którzy zgodzili się objąć imprezę Patronatem Medialnym: internetowy portal R.I.I Info-Stargard, oraz Dziennik Stargardzki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i propagowanie naszych starań oraz zapraszamy do dalszej współpracy.

 

Wśród najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych miejsca w pierwszej 10-tce zajęli:


       od 6 do 8 lat:

1.    Chawryło Julia

2.    Łobasz Oskar

3.    Woźniak Tomasz

4. Poziomski Marcel

5.    Hruściel Zofia

6.    Grabowska Dominika

7.    Fandzloch Michał

8.    Sowińska Zofia

9.    Kulas Emilia

10.    Brajta Iga


od 9 do 11 lat:


1.    Szustak Kinga

2.    Czajkowski Jakub

3.    Kaleta Agnieszka

4.    Dalke Patryk

5.    Kaspruk Sebastian

6.    Kaczmarek Natalia

7.    Kuryluk Kewin

8.    Krawczyk Fabian

9.    Kaczmarkiewicz Karolina

10.    Jokiel Hania

od 12 do 15 lat:

1.    Kaczmarkiewicz Jakub

2.    Sawicki Remigiusz

3.    Chawryło Michał

4.    Głod Szymon         

5.    Poziomski Hubert

6.    Kuryluk Oskar

7.    Florczak Kacper

8.    Olawa Rafał           

9.    Bagiński Aleksander

10.    Waldon Szymon


Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia nad wodą. Zdjęcia z zawodów do obejrzenia na naszej stronie :
www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl        w galerii zdjęć oraz pod linkiem:


https://drive.google.com/folderview?id=0B31YJIg23dzqRGFwSjlBbjdPREU&usp=sharing

 


4.1
Oceń
(7 głosów)

 

Wędkarski Dzień Dziecka MŁODY RYBOMANIAK 2016 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Zainteresowanie imprezą olbrzymie. A więc istnieje potrzeba ich organizowania .Dzieciaki miały wiele radości. Słowa uznania dla sponsorów i organizatorów. Brawo młode Panie.Pozdrawiam. (2016-06-06 04:48)
piotr 0206piotr 0206
0
Takie imprezy są nie zbędne.To aspekt wychowawczy,rozrywkowy ale co najważniejsze z tych młodych ludzi wyrosną nasi następcy -społecznicy. Gratuluję udanej imprezy.Pozdrawiam. (2016-06-06 05:29)

skomentuj ten artykuł