Wędkarski Dzień Dziecka - Koło PZW Strzelce Op.-Miasto

/ 58 zdjęć


Wędkarski Dzień Dziecka.
Dzień 28.05.2017 zapowiada się słoneczny, wszystkie „pogodynki” w kraju i na świecie to potwierdzają. Nasi najmłodsi wędkarze na zbiórkę przybywali dużo przed czasem. Impreza ta obejmuje nie tylko dzieci i młodzież z naszego koła, jest organizowana dla dzieci i młodzieży naszego miasta i powiatu, po prostu Wędkarski Dzień Dziecka. W tej naszej corocznej imprezie udział zgłosiło 48 uczestników, młodych wędkarzy.

Od 4 do 7 lat – 12 dzieci.
Od 8 do 10 lat – 15 dzieci.
Od 11 do 14 lat – 21 dzieci.
No, więc nieźle, tylko 48 zawodników. Damy radę? DAMY!!!
W tym roku w programie imprezy jest wiele, wiele atrakcji, pokazów, gier i zabaw. Trzeba także wspomnieć że tegoroczny Wędkarski Dzień Dziecka organizowali wspólnie Koło PZW Strzelce Op. – Miasto, oraz Urząd Miasta Strzelce Opolskie, Referat Sportu i Rekreacji w Strzelcach Opolskich – Darek Bolechowski. W programie mamy: zawody wędkarskie, rysowanie na asfalcie (Moja pierwsza ryba), zawody sportowe, sprawnościowe, zręcznościowe, pokazy sprzętu bojowego i wozu strażackiego od A do Z OSP Strzelce Op.. Więc mili czytelnicy jak widzicie …. WIELKA POMPA!
Wszystkich obecnych gorąco przywitał nasz prezes koła Jan Gruszka oraz kol. Adam Majchrowicz. Po krótkim powitaniu przedstawiono obecnym program i regulamin imprezy. Teraz wszyscy rozeszli się do wyznaczonych sektorów według kategorii wiekowej. W każdym sektorze obecni są nasi wędkarze służąc pomocą i radą, w razie problemów nie tylko tych wędkarskich. Tak już wybiła godzina dziesiąta, rozpoczęto zmagania. Słoneczko coraz wyżej na niebie, chmurek prawie wcale, lekki wiaterek. Pogoda marzenie. Najmłodsi wędkują 1 godz., średniaki 1 i ½ godz., a najstarsi 2 godz.. Na stanowiska dzieci otrzymały napoje i małe słodkie co nieco. Rybki w tym dniu współpracowały z naszymi młodymi wędkarzami, łowiono okonki, przyzwoite leszcze, ba nawet Krzysiek Hajder złowił węgorza o wadze 0,725. Ale, ale, nasza reszta zuchów miała także niezłe wyniki. Były ładne płocie, wzdręgi, dorodne leszcze. W powietrzu rozchodził się wspaniały zapach grillowanych specjałów, nad którymi to czuwał „Mistrz Grilla” – Adam Majchrowicz. Tak minęła już pierwsza godzina, ruszają sędziowie, a najmłodsi na smakowity poczęstunek i tak po kolei schodzą cyklicznie następne sektory. Dzieciaki z kiełbaskami w rękach rozbiegły się do różnych innych konkurencji i zabaw. Trzeba wspomnieć że i strażacy mieli pełne ręce roboty z naszymi „wędkarzami”. Oj! Lała się woda, oj lała. Ryczały syreny i grzmiały klaksony. Po poczęstunku najmilsza chwila. Dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe (wspaniały sprzęt wędkarski), talony na zakupy w sklepie wędkarskim za zajęte miejsce, słodkości i drobne upominki. Puchary pierwsze trzy miejsca w sektorze, dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników wręczał nasz prezes koła Jan Gruszka, oraz Instruktor wędkarstwa kol. Krzysztof Orłowski i kol. Rafał Maseli. 
W grupie 4 - 7 lat najlepsze wyniki uzyskali: 
Maciek Serwata - I miejsce, 
Karolina Goli - II miejsce,
Kinga Maciołek - III miejsce.
W grupie 8-10 lat zwyciężyli: 
Tomek Kryś - I miejsce, 
Krzysztof Hajder - II miejsce, 
Maciej Majewski - III miejsce.
W grupie 11 – 14 lat zwyciężyli: 
Dawid Janać – I miejsce, 
Filip Stobierski – II miejsce, 
Kacper Olechno – III miejsce, 
Puchar za największą rybę – Dawid Janać – leszcz – 1500
Nagroda niespodzianka – Talon 50zł – wylosowała Julia Kozielec.
Pozostałe lokaty, wyniki jak i listę uczestników znajdziecie w zakładce "Załączniki", zaś pozostałe zdjęcia w zakładce "Galeria".
Jeśli pomyliłem lub przekręciłem czyjeś dane wybaczcie i napiszcie w celu sprostowania. Może było coś że tu i tam nie tak wyszło, ale przy tak licznym uczestnictwie trudno niekiedy ogarnąć całość, więc proszę o wyrozumiałość i obiecujemy że następne IMPREZY będą już tylko jeszcze lepsze !
Bo trzeba Wam wiedzieć i warto wiedzieć że: Wędkarstwo jest bowiem jednym z najlepszych, najlepiej wychowujących dzieci i młodzież zajęć. 
 Prezes Janek ogłosił i zaprosił zebranych rodziców i dzieciaków na Wakacyjną Szkółkę Wędkarską. Szkółka jak w roku ubiegłym odbywać się będzie w Środy o godzinie 18- tej na naszej RYBACZÓWCE od 31.05.2017. ZAPRASZAMY!!! Podziękował także wszystkim przybyłym dzieciakom za wspaniałą wędkarską rywalizację i zabawę, także wszystkim przybyły gościom, opiekunom którzy uatrakcyjnili swym przybyciem i pokazami te wspaniałe Dziecięce Święto. Pogoda dopisała, rybki także oraz najważniejsze to WESOŁE, ZADOWOLONE buzie uczestników świadczyły o udanej zabawie imprezie.
Tak więc wszystko dobre co się dobrze kończy i zapraszamy na następne nasze imprezy i zawody. 
 Na koniec jeszcze tylko chcielibyśmy GORĄCO i SZCZERZE PODZIĘKOWAĆ naszym wiernym i szczodrym sponsorom, którzy corocznie hojnie sponsorują nam ten miły Wędkarski Dzień Dziecka i Młodzieży, oby takich ludzi dobrej woli, o dobrym sercu nigdy nie zabrakło.

Podziękowania dla sponsorów :
1. Urząd Miasta Strzelce Op.
2. Z.O PZW okręg Opole.
3. Firma JAXON - Andrzej Podeszwa
4. Firma TiM – spławiki ; Maciej Skrzetuski.
5. Firma TRAPER 
6. Firma Balsax
7. Sklep Zoologiczno Wędkarski – Piotr Spałek
8. Sklep Zoologiczno Wędkarski – Karp Mas – Rafał Maseli
9. Firma Wędliniarska – Świeżyzna.
10. Piekarnia Osiedlowa – Rafał Domaredzki .
11. Ciastkarnia – Józef Izydorczyk.
12. Fundator pucharów i dyplomów – WSPANIAŁY Pan Karol.
Jeśli kogoś pominąłem PRZEPRASZAM, 
.

Byli także sponsorzy którzy pragną pozostać anonimowi, w cieniu. Wspomnę tylko ich wielkie, wspaniałe słowa: Dla nich najważniejsze jest zadowolenie i uśmiech na twarzy DZIECKA!. 
Ot cała prawda! 
Dziękuję kolegom wędkarzom za pomoc w organizacji dzisiejszej super imprezy, to dzięki Wam koledzy wszystko było cacy! Dzięki!
Ja tam byłem razem z Wszystkimi się bawiłem i mówię Wam
Wspaniała Impreza.!!!
Pozdrawiam Krzysztof O. – adler .

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Wędkarski Dzień Dziecka - Koło PZW Strzelce Op.-Miasto - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł