Zaloguj się do konta

Wędkarski Dzień Dziecka 2017

Wędkarski Dzień Dziecka mający na celu zachęcenie najmłodszych do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi nad wodą bez komputera, a połączony ze zdrową i sympatyczną rywalizacją w wędkowaniu odbył się w dniu 04.06.2017r. nad jeziorami kiczarowskimi. Spotkanie to było możliwe dzięki zaangażowaniu organizatorów, którymi były stargardzkie koła wędkarskie Kolejarz, Miętus, Ina oraz Stargardzkie Towarzystwo Wędkarskie i sołectwo Kiczarowo . Patronem Honorowym tego wędkarskiego święta najmłodszych był Starosta Stargardzki w osobie Pani Iwony Wiśniewskiej, która osobiście z pomocą członka zarządu Powiatu Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego wręczała każdemu uczestnikowi nagrody i upominki, a było tego niemało. Patronem medialnym jest Regionalny Informator Internetowy R.I.I. oraz Dziennik Stargardzki. Pogoda w tym roku nas nie rozpieściła w tym dniu, ale i nie przeszkodziła w zabawie. Zainteresowanie imprezą było wysokie, gdyż do zawodów stanęło 70 najmłodszych adeptów wędkarstwa w wieku 6-15 lat oraz 150 osób towarzyszących. Dodając uśmiechy najmłodszych, doping rodziców, dziadków, cioci i wujków w czasie trwania zawodów aż do rozdania nagród włącznie atmosfera przebiegała niezwykle przyjemnie i rodzinnie. Nad bezpieczeństwem przebiegu całej imprezy czuwali strażnicy SSR Powiatu Stargardzkiego, dzięki którym można było również po zawodach popływać łodzią. 

Dzięki naszym sponsorom zarówno samorządom lokalnym: Starostwo Powiatu Stargardzkiego, Urząd Miasta i Gminy Stargard, Urząd Gminy Stargard, jaki firmom i osobom prywatnym: Carrefour Szczecin ul Wiosenna 22, PEC Stargard, EMKA, Auto-Części, L-M Finance, OSS Service, Dromader, Stargardzkie Towarzystwo Wędkarskie, Metalik, WKU Stargard.   Była kawa, herbata i ciastko dla opiekunów, zanęta dla ryb a dla dzieci napoje, drożdżówki, wata cukrowa. Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrody i upominki a najlepsi również puchary. Przyznane zostały również nagrody za największe ryby w poszczególnych sektorach. Każda osoba mogła skorzystać w naszej części gastronomicznej z poczęstunku w postaci wyśmienitej grochówki, kiełbasek z grilla oraz własnego wypieku ciastami. Wszystkim organizatorom i sponsorom serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci za zaangażowanie i poświęcony czas i środki. Dzieci miały dużą frajdę i zabawę. Złapały wiele ryb, choć nie wszystkie były duże to jednak były z nich dumne i każda z radością była witana na wędce. Nasi milusińscy bardzo przeżyły tę zabawę i przygodę. Nagrodziliśmy każde dziecko, a uśmiechy na ich twarzach i zadowolenie były najlepszym podziękowaniem, że mogliśmy sprawić im radość i niespodziankę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łodzią po jeziorze już po zakończonych zawodach. W śród najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych miejsca na podium zajęli: 

  6 do 8 lat:

1. Oskar Łobasz - 2060 pkt

2. Mróz Agata – 1120 pkt

3. Buszko Patryk – 720 pkt

9 do 11 lat:


1. Pawłowska Oliwia – 1240 pkt

2. Grabowska Dominika – 1080 pkt

3. Brajta Iga – 1020 pkt

12 do 15 lat:

1. Dalke Patryk – 1480 pkt

2. Zalewska Agata – 800 pkt

3. Głod Szymon – 460 pkt
Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia nad wodą. Zdjęcia z zawodów do obejrzenia na naszej stronie :
www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w galerii zdjęć oraz pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/0B31YJIg23dzqNU1xZGhITjlEMUU?usp=sharing

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej