Wędkarski Mikołaj odwiedził dzieci

/ 1 komentarzy / 14 zdjęć


Statut PZW w § 7 mówi m. in.
Cele Związku realizowane są poprzez:
19) działania na rzecz osób niepełnosprawnych;
20) podejmowanie innych przedsięwzięć ….
I właśnie w zgodzie z postanowieniami statutu członkowie Koła PZW "METALURG" w Kutnie przeprowadzili akcję niesienia pomocy osobom potrzebującym i pokrzywdzonym przez los. Zorganizowano akcję zbiórki żywności, odzieży i zabawek. Koledzy jak zwykle nie zawiedli. Zebraliśmy kilkadziesiąt sztuk wysokiej jakości odzieży. Wśród artykułów spożywczych było m.in. kilkanaście kilogramów cukru i mąki, tłuszcze i oleje roślinne, kasze, ryż, różne makarony, kuchenne przyprawy, koncentraty zup, pomarańcze, wędliny i konserwy, przetwory warzywne oraz kilka żywych kur. Nie zapomniano o najmłodszych, które w przygotowanych dla nich paczkach mogły znaleźć m.in. : literaturę wędkarską, kredki, zeszyty, długopisy, książeczki, zabawki, wiele słodyczy, serki homogenizowane i jogurty oraz soki owocowe.
W tym roku wspomogliśmy dwie rodziny z terenu Gminy Nowe Ostrowy wskazane przez ośrodek pomocy społecznej i miejscowego proboszcza. Jedna z rodzin to rodzina wieloosobowa - siedmioro dzieci, w drugiej też licznej jest m.in. dziecko z Zespołem Downa.
Część z zebranej odzieży przekażemy dla innych potrzebujących poprzez ośrodki pomocy społecznej.
Akcję wspierania potrzebujących prowadzimy od kilkudziesięciu lat np. wspieraliśmy w latach osiemdziesiątych odbudowę Jasnej Góry po pożarze jednej z kaplic, nieśliśmy pomoc dla powodzian w rejonie Raciborza, pomogliśmy wielu rodzinom w wypoczynku ich dzieci.

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Wędkarski Mikołaj odwiedził dzieci - opinie i komentarze

fisch 73fisch 73
0
Pomysł pomocy godny naśladowania. Cel jak najbardziej "SZCZYTNY".Pozdrawiam. (2013-12-28 13:25)

skomentuj ten artykuł