Wędkarski wypad - cudze chwalicie czyli debiut na Czarnej

/ 8 komentarzy / 4 zdjęć


 Czterdzieści lat minęło - mówi Wam to coś? Z tym że nie czterdzieści a 39 jak zaczolem swoja przygodę z kijem w łapie,w tym czasie zaliczyłem praktycznie wszystkie znane łowiska w Polsce od Żywieckiego po bałtyk,od Odry po Bug przez Wisłę ,pojezierze mazurskie ,lubuskie i holera wie co jeszcze a tam mnie nie było a to tam to tylko kilkanaście przystanków autobusem a czasowo to pół godzinki jazdy!!!
 Tam czyli nad czarną przemszą ,fakt faktem słyszałem ze przez Będzin płynie jakaś niby rzeczka a raczej ściek ale jakoś nigdy mnie tam nie wywiało...
 Głowy nie dam czy dwa lub trzy lata temu któryś z portalowiczów opisał to łowisko i coś mi tam zapadło w pamięci z myślą że moze kiedys tam zajrzę l to kiedyś padło na dziś :
Od wczoraj mnie nosiło,trzeba poznać coś nowego,w zasięgu jednego popołudnia i przypomniałem sobie właśnie ten artykulik no i zew myśli8wego zwyciężył czyli do "roboty"pojechałem z kijami bo z tamtąd mam bezpośredni na Będzin...
 16,50 wychodzę i o siedemnastej jestem już w busie w podróży w nieznane i po niecałej półgodzinnej jazdy wysiadam przy stadionie , most widzę i teraz : w prawo czy lewo - oto jest pytanie,padło na prawo... Stromy brzeg ,kupa zielska,płytko i myślę że nawet kulka nie da rady więc walę przed siebie a tu murek i barierki ale po chyba trzystu metrach kawalek czystrzej wody i zaryzykowałem mimo około trzy metrowego murku posłać tam kulkę z czerwonym.
 Po chyba dwudziestu pustych przepływach zaciolem coś co wywaliło mi gały z orbit-rybka ok 12cm z tym że miała cechy krąpia ,płoci,krasnopiury - ot taki mutancik.
 Schodzę niżej i tylko gożej więc decyzja czyli idziemy w gorę,za mostem rzeczka nadal zarośnięta ale bardziej naturalna ale co z tego jak płot na brzegu - w końcu musi sie kiedyś się skiończyc  no i się skończył przy następnym mostku.
 Schodzę na dół i szok,co prawda nisko ale ziela nie ma - myślę dam radę no i kulka poszła do boju.
 Parę przeplywów z przytrzymaniem na koniec i jedno delikatne branko czyli lipa !! ale jak wiadomo najlepiej bierze tam gdzie nas nie ma czyli korcił mnie przeciwlegly brzeg (do powrotnego busa mam 40 minut-5 na dojście).
 Ryzyko;pierwszy drugi,trzeci rzut i nic za czwartym zestaw zwisa na sklepieniu mostku - poprostu przedobrzyłem a to ostatnia kulka - mam pół godzinki. Nie ma przebacz i wiążę blaszkę - złotą dwójeczkę rzut i pobicie i okonek,następny i spinka po całkiem fajnym branku,następnie znów okonek i tak aż do czasu powrotu czyli 6 sztuk w pół godzinki.
 Moim zdaniem jak na debiut to nieźle bo to w sumie od 17,30 do 19,20 z czego z pół godziny niepotrzebnego dreptania :-)
P.S. Delikatnie liznąłem tę rzeczkę i po wyciągnięciu wnioskow i inaczej przygotowany pewnie wrócę tam niebawem

 


4.1
Oceń
(19 głosów)

 

Wędkarski wypad - cudze chwalicie czyli debiut na Czarnej - opinie i komentarze

kabankaban
+2
Każda rzeczka ma swój charakter i urok. Pozdrawiam. (2016-08-26 12:07)
ryukon1975ryukon1975
+1
Grześ zazwyczaj się z Tobą zgadzam ale tu niestety nie. Jednak nawet nie będę próbował pisać o co mi biega. Kiedyś na czasie zrobię zdjęcia, to trzeba zobaczyć, a niestety wszystko idzie ostatnio w tym kierunku. (2016-08-26 18:20)
rysiek38rysiek38
+2
Wywiało mnie tam i dziś by poznać kolejny odcinek tego śmierdziela co skończyło się półgodzinnym "człapaniem"bo w moim przypadku pojęcie chodu nie istnieje ,ale powiem że warto było i opiszę to na blogu (2016-08-26 22:05)
rysiek38rysiek38
+2
Prorok czy co - przewidzialem , znów dwie pały pod rząd bez uzasadnienia kup się chłopie preparat na erekcję )podobno nie drogi(-nie będziesz musiał się dowartościowywać - zerknę teraz na moj trzeci wpisik czy już go namierzyłeś (2016-08-26 23:48)
RicoxRicox
+2
Czasami tak jest że nawet niewielki ciek wodny skrywa jakieś rybki :D (2016-08-28 19:27)
SithSith
+1
Rysiu, nie gniewaj się ale ode mnie niestety tylko 4-ka, a to za ortografię, interpunkcję i formatowanie. Fajnie się czyta i zachęciłeś mnie do odwiedzenia podobnych cieków w moim okręgu. (2016-08-29 11:58)
rysiek38rysiek38
+5
Sith i za to wielki szacun dla Ciebie bo swoją ocenę uzasadniasz i nawet jakbyś walnął pałę z rozsądnym uzasadnieniem to bym to przyjął na tzw, przysłowiową klatę - niestety są tu tacy co walą pały bez uzasadnienia ale nie tu problem bo caly wic>>>>>>>o (2016-08-29 17:14)
rysiek38rysiek38
+5
polega na tym że ów jegomość wali łapki w dół wszystkim co pozytywnie mnie skomentowali a tak chyba być nie powinno bo jak ja komuś nie pasuję to niech się wyżyje na mnie a nie na bogu ducha winnych komentujących (2016-08-29 17:21)

skomentuj ten artykuł