Wędkarski notatnik

/ 9 komentarzy

Notatnik, notatki - niektórym bardzo się przydają. Jeżeli chodzi o cenę notatniczka to waha się ona w granicach 2 - 5 zł. Warto wydać te kilka złotych na właśnie taką rzecz. Dlaczego? Postaram się to napisać.
1. W taki notatniku możemy zapisywać to co złowiliśmy. Ja zrobiłem tabelę, w której zapisuję: miejsce złowienia ryby, wagę, gatunek oraz czy jest to największa moja ryba danego gatunku. Można również dopisać sobie przynętę na jaką się łowiło, kierunek wiatru lub nawet bardziej szczegółowo opisać miejsce złowienia ryby np. Jezioro Sieniawa, niedaleko zapory, itp.
2. Możemy sporządzać notatki dotyczące żerowania interesujących nas gatunków ryb w danym łowisku. Gdzie, na co, o jakiej porze biorą? Możemy to spisać i pod koniec sezonu, lub po kilku takich notatkach dowiedzieć się o najlepszych miejscach i porach żerowania interesujących nas gatunków ryb.
3. Jeżeli coś testujemy możemy spisać swoje wrażenia - wady i zalety testowanego sprzętu. Dzięki temu nie zapomnimy o tym co się wtedy działo.
4. A teraz testujemy przynęty: które są najskuteczniejsze na danym łowisku? Dobrze jest również dopisać metodę połowu. Po kilku
odwiedzinach łowiska, mamy wypisane na jaką przynętę i jaką metodę najlepiej będą brały ryby np. metoda spławikowa - czerwony robak.
5. I jeszcze jedno: możemy tutaj zrobić swoją "wędkarską listę zakupów". Piszemy co nam potrzeba, koło tego ilość sztuk. I nie zapominamy niczego kupić! Zazwyczaj, gdy jestem w sklepie o czymś zapominam, zazwyczaj, gdy kupuję więcej rzeczy.

To pomaga, naprawdę. A nie trzeba wiele, tylko notatnik i długopis, które zmieszczą się w kieszeni, lub razem z kartą wędkarską. Notatnik, w którym spisujemy swoje spostrzeżenia to coś co ułatwia nam życie.Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usZ wędkarskimi pozdrowieniami - Kamil

 


5
Oceń
(16 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(4)

Średnia ocena:

4.3Wędkarski notatnik - opinie i komentarze

janglazik1947janglazik1947
0
Od bardzo dawna prowadzę taki notatnik gdzie wszystko zapisane włącznie z temperaturą wody. Teraz wszystko to co napiszę nad wodą w domu wprowadzam do laptopa, który jest bardzo pomocny w łatwiejszym dojściu do określonych parametrów- dat, godzin , gatunków itd. (2013-09-19 10:22)
chudyyychudyyy
0
im wiecej informacji zbieramy na temat danego lowiska tym bardziej zwiekszamy szanse na sukces przy kolejnej wyprawie.Ja uzywam do tego aplikacji na smartfona pomocnik wedkarza.plusem jest mozliwosc dodania zdjec no i zawsze mam go pod reka. pozdro.. (2013-09-19 12:08)
grisza-78grisza-78
0
A całkiem niedawno , kiedy pisałem swoje statystyki na temat woblerów Salmo Hornet, dziwiłeś się Kamil, że chce mi się od tylu lat prowadzić statystyki ;) Teraz jak widzę, sam zacząłeś zapisywać notatki z wędkarskich wypraw. No i bardzo dobrze. Takie notatki prowadzone latami są nieocenione ! Sam zobaczysz w przyszłości, kiedy zimowym wieczorem usiądziesz i zaczniesz czytać co się działo w sezonie, jakie rybki złowiłeś itd... Pozdrawiam! (2013-09-19 12:41)
kamil11269kamil11269
0
:) Dokładnie tak :) (2013-09-19 14:26)
MackosMackos
0
Ja nie piszę i jest spontan. (2013-09-21 19:46)
RazielRaziel
0
Dobry pomysł ja od 2 lat prowadzę taki kajet dodatkowo tworze zanęte i do każdego połowu jest kontrola mieszanki także taki notatnik to temat morze dla każdego wędkarza. Gratuluje pomysłu i proszę się tu dzielić co miesięcznymi relacjami z połowów oraz bardzo proszę o statystyki. pozdrawiam autora (2013-09-23 13:39)
roman55roman55
0
W kiedyś i ja prowadziłem notatki z łowisk na których wędkowałem. Obecnie mam zainstalowany taki darmowy programik Notatnik Wędkarski w wersji chyba 3.13 i do niego wprowadzam wszystkie dane dotyczące samego łowiska i przebiegu wędkowania. Obojętnie czy to są zawody, trening przed zawodami czy wędkowanie rekreacyjne. Polecam i pozdrawiam (2013-09-23 19:36)
Olin GutowskiOlin Gutowski
0
To jest bardzo fajna sprawa nie tylko ze względu na statystyki i wyciąganie wniosków. Dla mnie dziennik wypraw wędkarskich to przede wszystkim sposób na zachowanie w pamięci mnóstwa przygód. (2013-12-09 16:36)
KOLUSKOLUS
0
Naprawde ciekawy patent [*****] (2014-01-02 17:26)

skomentuj ten artykuł