Wędkarskie Podlasie-najlepsze miejsca na połów w okolicach Białegostoku i nie tylko!

/ 2 komentarzy

Podlasie to jeden z piękniejszych regionów w Polsce, który ma sporo do zaoferowania nie tylko dla turystów, ale także wędkarzy. Na jego terenie nie brakuje bowiem zbiorników wodnych, które obfitują w dorodne okazy ryb różnych gatunków. Ich malownicze otoczenie sprawia natomiast, że można tu spędzić udany urlop z całą rodziną i w ten sposób połączyć pasję do wędkowania z wypoczynkiem na łonie natury. Sprawdźmy, jakie miejsca na Podlasiu są wprost stworzone dla miłośników wędkowania!

Jezioro Wiżajny na Suwalszczyźnie

Jezioro Wiżajny to sporych rozmiarów zbiornik wodny i jedno z popularniejszych miejsc na połów na terenie Podlasia. Posiada powierzchnię ok. 300 ha i głębokość od 2 do 5 metrów. Znajduje się w północnej części Suwalszczyzny, w malowniczych okolicach. Miejsce to świetnie nadaje się na rodzinny urlop – w okolicach jeziora można rozbić namiot luskorzystać z dostępnych tu opcji zakwaterowania.

W pobliżu znajdują się m. in. miejscowości Wiżajny, Burniszki i Stankuny, które oferują zakwaterowanie dla turystów np. w gospodarstwach agroturystycznych. W wyszukaniu najlepszego obiektu noclegowego oraz jego rezerwacji, warto wykorzystać Nocowanie.pl – największy polski portal turystyczny, który ułatwi organizację urlopu każdemu turyście.

Okolice Jeziora Wiżajny są spokojne i zaciszne, co pozwala skutecznie odpocząć, naładować akumulatory oraz w pełni oddać się pasji wędkowania. Wody jeziora obfitują głównie w szczupaki, liny i leszcze. Niektórym wędkarzom udaje się tu także złowić sandacza i węgorza. Przed przystąpieniem do łowienia, należy zapoznać się z regulaminem łowiska, uiścić opłatę oraz pamiętać o obowiązujących limitach.

Wędkowanie na Kanale Augustowskim

Augustów to jedna z popularniejszych miejscowości turystycznych na Podlasiu oraz miejsce, które doceniają miłośnicy wędkarstwa z całej Polski. Nad Kanałem Augustowskim można łowić ryby przez okrągły rok, w tym także w zimie – kiedy wody kanału zamarzają, nie brakuje tu bowiem amatorów wędkowania podlodowego. W ciepłym sezonie wiosenno-letnim dużym zainteresowaniem cieszy się natomiast łowienie ryb z brzegu i łodzi.

Jeśli chodzi o ryby, które można złowić w Kanale Augustowskim, nie brakuje tu linów, leszczów, okoni, szczupaków, węgorzy, karasi i płoci. W wolnej chwili można natomiast skorzystać z licznych atrakcji turystycznych, jakie dla swoich gości przygotowało miasteczko Augustów. Miłośnicy wodnych atrakcji mogą wybrać się m. in. na rejs statkiem po kanale, a także uprawiać na nim sporty wodne. To kolejne, doskonałe miejsce na Podlasiu na rodzinny urlop połączony z wędkowaniem.


Rzeka Supraśl, czyli na ryby w okolicach Białegostoku

Białystok to największe miasto na Podlasiu i stolica województwa podlaskiego. W jego okolicach nie brakuje także miejsc, w których pasjonaci wędkowania poczują się jak „ryba w wodzie”! Jednym z nich jest szczególnie obfitująca w płocie, szczupaki, leszcze, a nawet karpie i amury białe rzeka Supraśl.

Najlepsze miejsca na połów w tym rejonie są dostępne w górnej części rzeki, np. w okolicach Jurowiec, Osowicz i Dobrzyniewa Fabrycznego. Odcinek rzeki Supraśl w okolicach Fast (jednej z dzielnic Białegostoku) jest natomiast świetnym miejscem na łowienie kleni.

Jezioro Boksze na Sulwaszczyźnie

Jezioro Boksze to kolejny zbiornik wodny na Suwalszczyźnie, nad który warto wybrać się na połów. Znajduje się on na terenie gminy Puńsk i można wygodnie dojechać nad sam jego brzeg samochodem. Jezioro Boksze posiada powierzchnię ok. 100 ha i składa się z dwóch, znacząco różniących się między sobą części. W zbiorniku północnym występują głównie ryby drapieżne z okoniem, sumem i szczupakiem na czele. W zbiorniku południowym bez problemu złowimy natomiast leszcza, suma, węgorza, płocie, liny, a także okazałe okonie.

Jezioro Boksze to superłowisko, przeznaczone wyłącznie dla wędkarzy. Posiada rozwiniętą linię brzegową, z licznymi zatokami. Brzegi jeziora są łagodne i piaszczyste, idealne do wypoczynku. Relaksowi w jego okolicach sprzyja także jego lokalizacja – jezioro Boksze otaczają malownicze lasy, łąki i pastwiska.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Wędkarskie Podlasie-najlepsze miejsca na połów w okolicach Białegostoku i nie tylko! - opinie i komentarze

amur tvamur tv
0
Każde miejsce jest dobre jak są ryby (2023-06-14 00:22)
ZdanekBialystokZdanekBialystok
0
Ja akurat preferuje miejsce a nie ilość ryby tam zamieszkującej. Lepiej posiedzieć w spokojnym, przyjemnym miejscu i nic nie złapać niż np. cz. bialostocka gdzie jest hałas a i kłopotów można się nałapać. (2023-06-18 23:35)

skomentuj ten artykuł