Wędkarskie podsumowanie 2015 roku

/ 4 zdjęć


7 lutego 2016 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Koła Nr 71 Polskiego Związku Wędkarskiego w Barcinie. W obradach uczestniczyło 31 wędkarzy i Prezes Zarządu Okręgu PZW w Bydgoszczy kol. Leszek Orzechowski. Zgromadzenie poprowadził kol. Jarosław Drozdowski, a jego przebieg protokołował kol. Radosław Walczak. Prezes i Sekretarz zadebiutowali w roli prowadzących obrady najwyższych władz koła. Do komisji uchwał i wniosków powołano kol. Andrzeja Kowalczyka i kol. Andrzeja Jankowskiego, którzy podsumowując dyskusję poinformowali, że do przygotowanego planu pracy dodano organizację zawodów spinningowych, morskich i nocnych, porozumienie w sprawie dojazdu do Jeziora Gwiazda oraz utworzenie grupy terenowej Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żnińskiego.
Porządek zgromadzenia obejmował złożenie sprawozdań merytorycznych i finansowych przez Zarząd, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński Koła za 2015 rok. W trakcie wystąpienia Prezesa zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych kolegów Henryka Wełniaka Przewodniczącego i Bogumiła Folga Zastępcy Przewodniczącego Okręgowego Sądu Koleżeńskiego w Bydgoszczy. Koledzy byli wieloletnimi działaczami Polskiego Związku Wędkarskiego, wyróżnionymi najwyższymi odznaczeniami organizacyjnymi.
Dyskusja z udziałem Prezesa Okręgu kol. Leszka Orzechowskiego koncentrowała się wokół organizacji zawodów wędkarskich, zarybiania i ochrony wód, dojazdu i wędkowania nad Jeziorem Gwiazda oraz wydatkowania środków finansowych koła. W 2015 roku Medal za zasługi dla rozwoju wędkarstwa otrzymał Gospodarz Koła kol. Henryk Jendrzejczak. Rok 2016 będzie szczególny dla kol. Czesława Komorowskiego, ponieważ senior barcińskiego wędkarstwa będzie obchodził jubileusze urodzin, wędkowania i działalności w harcerstwie.
Na zakończenie Prezes Jarosław Drozdowski stwierdził, że w 2015 roku w działalności społecznej koła zapał ostygły i wkradła się rutyna, dlatego zaprasza wędkarzy do podsuwania pomysłów i realizacji przedsięwzięć, które przysłużą się wędkarstwu, ochronie wód i jej zasobów oraz pozwolą na czerpanie większej radości z wędkowania.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Wędkarskie podsumowanie 2015 roku - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł