Wędkarskie potyczki z Kołem 109 Kutno

/ 25 zdjęć


Udział 35 osób, w tym 22 startujących wędkarzy.
I znowu św. Zenon z pogoda dopisał. W sobotni poranek 28.09. na łowisku „Glinice” w Koziej Górze grupa samorządowców i wędkarzy spotkała się, aby rozegrać tradycyjne zawody wędkarskie par.
Odprawę otworzył i podziękował za wszelkie wsparcie dla tego zadania władzom gminy Strzelce i właścicielom obiektu Prezes Koła Zbigniew Gralewski. Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski powitał dostojnych gości na terenie zarządzanej Gminy życząc miłego spędzenia czasu oraz sukcesów wędkarskich. Wójt był jednym z inicjatorów tego zadania oraz wsparł finansowo i organizacyjnie to wydarzenie. Pogoda świetna, bardzo ciepło, słabe podmuchy wiatru. Zarząd Koła przygotował zawody i wystrój. Nagrody, puchary i posiłek sfinansowała Gmina Strzelce i Koło. Prezes Koła i jednocześnie sędzia przedstawili regulamin zawodów oraz zwrócili szczególną uwagę na zachowanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Zawody rozegrano w jednej turze 3 godz. Formuła była następująca : łowimy na jedną wędkę spławikową lub gruntową, po dwie osoby na stanowisku :samorządowiec i wędkarz. Ryby choć niewielkie brały dość intensywnie, atmosfera była super fajna. Gospodarz gminy i właściciel łowiska świetnie przygotowali teren pod zawody oraz miejsce spożycia posiłku. Wystrój wykonali koledzy wędkarze. Wśród ciekawostek był m.in. samochód kutnowskiej produkcji VOSCO S 106. Już niedługo powinien pojawić się w seryjnej produkcji tak z silnikiem spalinowym i w wersji elektrycznej.
Puchary Wójta Gminy Strzelce Tomasza Grabowskiego zdobyły  pierwsze trzy drużyny w składzie :
1.Marek Grzybowski – Aleksander Rzeźnik – 3.770 pkt.
2.Roman Cieślak – Jarosław Koliński – 3.460 pkt.
3.Ryszard Zdziarski - Michał Grabowski – 3.280 pkt.
4.Mariusz Szpik – Tadeusz Kaczmarek – 3.060 pkt.
5.Maria i Grzegorz Mikołajczyk – 3.030 pkt.
6.Artur Kotliński – Jan Błaszczyk – 2.910 pkt.
7.Krzysztof Debich – Andrzej Cichowski - 2.590 pkt.
8.Mariusz Sikora – Rafał Wawrzyńczak – 1.650 pkt.
9.Paweł Jasiński – Krzysztof Zdziarski – 1.400 pkt.
10.Ks. Tadeusz Świątek – Tomasz Grabowski – 1.200 pkt.
11.Marek Kubasiński - Zdzisław Góreczny – 1.100 pkt.
Złowione ryby w stanie dobrym wróciły do wody. Dla wszystkich były cenne wędkarskie nagrody wędki, akcesoria wędkarskie i torby z materiałami promocyjnymi producenta samochodów. Był czas na chwile relaksu oraz wymianę zdobytych dziś doświadczeń. Dziś serwowano : żurek, karkówkę z bigosem, kiełbaski, kaszanki, smalec, słoninę wędzoną, podroby, ciasto drożdżowe oraz owocowe miejscowych producentów. Jest też czas na żarty i anegdoty wędkarskie. Umówiliśmy się na rewanż za rok.

 


4.5
Oceń
(8 głosów)

 

Wędkarskie potyczki z Kołem 109 Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł