Wędkarskie Pożegnanie Lata

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


Wędkarskie Pożegnanie Lata

Pomimo wciąż wspaniałej pogody i atmosfery to już przedostatnie tegoroczne zawody koła Kolejarz, które odbyły się w dniu 06.09.2014 na łowisku Jeziora Białego w Kiczarowie. Zawody o kryptonimie „Pożegnanie Lata” zaliczane do punktacji rocznej GPX o miano Wędkarza Roku rozpoczęły się zbiórką zawodników o godz. 07.30. Rytualnie nastąpiło omówienie zasad i warunków bezpieczeństwa a następnie losowanie stanowisk. Tradycyjnie przygotowaniem stanowisk zajęła ekipa przygotówki, która już od 06.00 zabrała się do pracy tak by zawodnicy nie narzekali na warunki. Pogoda jaką zamówili organizatorzy była niemal idealna nie tylko ze względu na piękne słońce ale i optymalną temperaturę, która miała wpływ na brania.
Wszyscy zawodnicy, a zameldowało się ich 30 w tym 8 juniorów, stawili się na otwarciu, które rozpoczął Prezes Koła kol. Zbigniew.
Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy rozeszli się na wytyczone miejsca, chcąc przygotować stanowiska i w ciszy;) „skupić” się przed „zaciętą rywalizacją”.
Łowienie rozpoczęto na sygnał dany przez sędziego głównego z wiekowej już niespotykanej kolejowej trąbki sygnalizacyjnej o godz. 09.00.
Na brak zajęcia nie narzekał żaden z zawodników, który nastawił się na wędkowanie-jedni walczyli z rybkami, inni z wędziskami a jeszcze inni ze słońcem;). Łowisko pomimo niskiego stanu wody obfitowało w narybek i pozwalało na łowienie całego przekroju ryb od uklei, okonków, jazi, linów, leszczy po krąpie, karasie oraz karpie. Niemniej jednak przy odrobinie zaangażowania można było połowić i pobawić się z wędką.
Dzięki sprawnej pracy komisji sędziowskiej po ważeniu, które nie zajmowało dużo czasu i po spakowaniu sprzętu można było delektować się grochóweczką kol. Jurka. Po konsumpcji Prezes koła zakończył zawody podsumowaniem oraz wręczeniem nagród rzeczowych i gratulacjami za osiągnięte wyniki.

Wyniki zawodów przedstawiły się następująco:

Kategoria Juniorów:
1. kol. Sebastian Szustak 2390 pkt.
2. kol. Remigiusz Sawicki 2130 pkt.
3. kol. Adam Belka 1750 pkt.
4. kol. Karolina Skalska
5. kol. Aleksander Bagiński
6. kol. Jakub Kaczmarkiewicz
7. kol. Dawid Pełka
8. kol. Sebastian Dziedzic

Kategoria Seniorów:
1. kol. Ryszard Matyjaszczyk 2850 pkt.
2. kol. Robert Smelkowski 2070 pkt.
3. kol. Michał Szyłobryt 2040 pkt.
4. kol. Józef Walicki
5. kol. Zdzisław Piotrowski
6. kol. Stanisław Cielepak
7. kol. Krystian Misztal
8. kol. Andrzej Kaczmarek
9. kol. Roman Gąsowski
10. kol. Bogusław Jabłoński

Zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników a wszystkim uczestnikom życzymy wędkarskich sukcesów i do zobaczenia na kolejnych zawodach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie w galerii zdjęć lub bezpośrednio pod adresem: http://1drv.ms/1tAWfli
oraz krótki filmik z zawodów na nasze stronie na facebooku:)


 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Wędkarskie Pożegnanie Lata - opinie i komentarze

leszcz198leszcz198
0
witam pana . czy będzie jutro koło kolejarz czynne, jeśli nie to czy mógłbym wpłacić pieniądze na konto? zapomniałem przyjść w poniedziałek ponieważ nie miałem czasu i czy mógłbym jeszcze się zapisać na zawody? (2014-09-04 16:19)
Starfish StargardStarfish Stargard
0
jak łowił zwycięzca i inna galeria z tych zawodów na www.starfish.wedkuje.pl (2014-09-11 21:27)

skomentuj ten artykuł