Wędkarskie spotkanie integracyjne w kole PZW Klimkówka


Trzydzieści osób, w tym: 20 dorosłych i 10 członków uczestników przybyło na teren Stanicy Wodnej w Klimkówce, gdzie zarząd koła zorganizował w dniach 9 - 10 września Wędkarskie spotkanie integracyjne. W ramach spotkania zrealizowane zostały warsztaty wędkarskie i towarzyskie zawody dla dzieci i młodzieży w dyscyplinie spławikowej oraz towarzyskie zawody spławikowo-gruntowe "Maraton Wędkarski o puchar prezesa koła" oraz wspólna biesiada przy grillu, czyli wszystko co było zaplanowane. Nadrzędnym celem imprezy była integracja naszej wędkarskiej społeczności. Najmłodsi mieli zapewniony nocleg w Stanicy Wędkarskiej i oprócz zawodów i warsztatów, również
możliwość wspólnego wędkowania na akwenie. W rywalizacji wędkarskiej dzieci i młodzieży bezkonkurencyjny okazał się Marcin Stępień, zdobywając 1570 pkt. (1,57 kg ryb). Drugie miejsce zdobyła Ania Michałowska z 890-cioma punktami, a trzecie - Szymon Michałowski, z 460 pkt. Zdobyczą naszej młodzieży wędkarskiej padały głównie okazałe ukleje i małe płocie. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy , a zdobywcy trzech pierwszych miejsc, dodatkowo medale. Podczas warsztatów prowadzonych przez kol. Piotra Michałowskiego - wiceprezesa koła, młodzież zapoznała się ze sposobami montażu zestawów spławikowych, wyważania spławików, wiązania przyponów, itp. Głównym punktem tej wędkarskiej imprezy był Maraton Wędkarski o Puchar Prezesa Koła.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 11 w sobotę 9 września i zakończyły o tej samej godzinie dnia następnego. Do rywalizacji stanęły dwie koleżanki i 12 kolegów. Regulamin dopuszczał łowienie dwiema wędkami i metody spławikowo - gruntowe, jednak wszyscy uczestnicy wybrali metodę gruntową, nastawiając się na "grubszą rybę". Z tymi już było znacznie gorzej, tylko trzech zawodników punktowało. Zwyciężył kol. Henryk Bugno z sandaczem 1,80 kg (1800 pkt.), drugi był kol. Piotr Pupczyk z dwoma leszczami (1240 pkt.), a trzeci - kol. Włodzimierz Pupczyk z dwiema płociami (270 pkt.). Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Sędzią zawodów dla dzieci był  kol. Piotr Michałowski, a maraton sędziował kol. Wiesław Haluch. Wszyscy uczestnicy imprezy mieli zapewnione wyżywienie (obiad i kolację w sobotę oraz śniadanie w niedzielę), jak również kiełbaski i karkówkę z grilla, do woli napoje gorące, napoje zimne, a dzieci również słodycze. W przygotowanie wyżywienia zaangażowały się koleżanki z zarządu koła: Idalia Ferenc i Beata Stępień oraz uczestniczki spotkania: Dorota Sawicka i Jadwiga Macek. Całą imprezę należy uznać za bardzo udaną, pogoda dopisała wyśmienicie, chociaż silne podmuchy wiatru utrudniały wędkowanie, zwłaszcza naszej młodzieży podczas zawodów. Nawet noc była ciepła w stosunku do poprzednich. Humory wszystkim dopisywały, bowiem znalazł się czas na wspólną integrację i biesiadę przy grillu, a o to chodziło przede wszystkim. Zarząd koła składa serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom  za przybycie, rodzicom przybyłym ze swoimi pociechami oraz wszystkim koleżankom i kolegom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Do zobaczenia na kolejnej edycji spotkania w roku następnym, mamy nadzieję, że w jeszcze większym gronie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z przebiegu imprezy. 

 


0
Oceń
(0 głosów)

 Wędkarskie spotkanie integracyjne w kole PZW Klimkówka - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł