Wędkarskie Święto Niepodległości 2014 w Kutnie

/ 18 zdjęć


Przewodniczący Rady Miasta w Kutnie pan Grzegorz Chojnacki zgodnie z wieloletnim zwyczajem objął swym patronatem tradycyjny mecz spinningowy pomiędzy drużynami : Koło nr 109 PZW „METALURG” Kutno - Koło Nr 110 Miejskie Kutno rozgrywany z okazji „Narodowego Święta Niepodległości). Dzięki uprzejmości Prezesa Gospodarstwa Rybackiego we Włocławku zawody odbyły się na jeziorze. Kromszewice z łódek.
We wczesnych godzinach rannych drużyny stawiły się na terenie naszej stanicy zlokalizowanej nad brzegiem tego przyjaznego nam jeziora. Rozpoczęliśmy wspólnym świątecznym śniadaniem : jajecznica na wędzonej słoninie, wyroby podrobowe oraz gorący biały barszcz. Sędzia Główny Zbigniew Gralewski przybliżył cel dzisiejszych zawodów oraz ich regulamin. Wylosowano składy poszczególnych osad, które po zajęciu miejsc w łodziach pomknęły w pogoni za drapieżnikiem. Liczono na okonie oraz okazjonalne szczupaki. Dominuje boczny trok. Zawody trwają 5 godzin a pogoda jest sprzyjająca. Wreszcie koniec zawodów i do pracy przystępuje sędzia.
Wyniki poszczególnych par przedstawiają się następująco (na pierwszym miejscu Koło 109) :
Szymon Błaszczyk – Krzysztof Pawłowski – 2 : 1 (małe punkty 840 – 740)
Mikołaj Derej – Wacław Marciniak – 1 : 2 (610 – 600)
Marek Grzybowski – Zbigniew Dominiak – 1 : 2 (90 – 120)
Mirosław Piątek – Paweł Włodarczyk – 2 : 1 (480 – 250)
Stanisław Saczuk – Roman Bielicki – 1 : 2 (190 – 2.370)
Wynik meczu : Koło nr 109 – 7 pkt. : Koło nr 110 – 8 pkt.
Największą rybę złowił Kolega Roman Bielicki – szczupak 57 cm (dwa identyczne)
Drużyny udały się na wspólny obiad. Dziś podano : golonkę indyczą z pierogami faszerowanymi dziczyzną, kaszanka z grilla, ogórek, kawa lub herbata.
Kolega Mirosław Piątek przypomniał wydarzenia z przed 96 lat, które doprowadziły polski naród do ponownej, tak przez Polaków ukochanej niepodległości.
Sędzia zawodów, który jest jednocześnie Prezesem Koła Nr 109 ogłasza wyniki i wręcza okolicznościowe puchary i medale oraz praktyczne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Miasta w Kutnie.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Wędkarskie Święto Niepodległości 2014 w Kutnie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł