Wędkarskie ubranie zimowe - bezpieczniej na lodzie

/ 5 komentarzy / 6 zdjęć


Witam wszystkich kolegów i koleżanki po kiju. Ostatnio byłem na rybkach i doświadczyłem nie miłej sytuacji. Mniemam ,że nie jednemu z was przydarzyła się podobna. Zwłaszcza, że jest taka pogoda a nie inna. Po panujących od kilku dni roztopach na lodzie pojawiła się woda, zdobiło się bardzo ślisko i niebezpiecznie.
Wybrałem się na ryby z blaszką aby trochę popróbować za okoniem, podczas przemieszczania się na inne stanowisko poślizgnąłem się i z całym impetem upadłem na lód. I w tym momencie po niespełna godzinnym wędkowaniu zakończył się mój pobyt na rybkach. Powodem tego było stłuczenie łokcia(jak się później okazało, krwiak w łokciu) podczas upadku i nie było już mowy o łowieniu na blaszkę bo nie dało się wytrzymać z bólu. A jak wiadomo przy takim wędkowaniu ręka cały czas jest w ruchu.
Po powrocie do domu zacząłem się zastanawiać co by tu można było zrobić aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości. Pierwsza myśl to kupić jakieś raki… ale po chwilowym zastanowieniu, za drogo(lepiej tą kasę przeznaczyć na jakieś przynęty na wiosnę). I wpadł mi do głowy pomysł aby zrobić tak jak to robiłem grając w piłkę, podczas przygotowań zimowych, trenując do rozgrywek ligowych.
Mianowicie bierzemy do ręki kombinerki, wkręty do drewna i to wszystko (koszt kilkanaście groszy)zd. Nr 1. Bierzemy do ręki kombinerki i ucinamy wkręt w zależności od grubości podeszwy w bucie, tak aby wkręt po wkręceniu do połowy grubości podeszwy wystawał około 4-5mm (można to robić w bytach typowo zimowych jaki również w gumowych) zd. Nr 2. Mając tak obcięty wkręt zd. Nr 3. chwytamy go kombinerkami i wkręcamy w podeszwę zd. Nr 4. Wkręcamy tyle wkrętów ile każdemu indywidualnie potrzeba i gotowe. zd. nr 5.
Mam nadzieje, że mój pomysł może komuś z was się spodoba a co więcej może ktoś z was go sam wypróbuje jak to działa. Ja byłem przed wczoraj nad wodą aby to przetestować i się sprawdziło. Życzę połamania, oczywiście wędki w tym przypadku a nie kości . PRZYPOMINAM, ŻE NAWET NAJLEPSZE POMYSŁY I ZABEZPIECZENIA NIE ZWALNIAJĄ NAS Z MYŚLENIA.
Pozdrawiam: kanikadze

 


4.6
Oceń
(19 głosów)

 

Wędkarskie ubranie zimowe - bezpieczniej na lodzie - opinie i komentarze

użytkownik61065użytkownik61065
0
ezpieczeństwo na lodzie jest ważne ciekawy pomysł ***** (2011-01-14 19:59)
witiakwicol1witiakwicol1
0
Nie chodzę na lód ale dla tych którzy chętnie wędkują to idealny pomysł i muszę dodać że myśmy podklejali paski filcu i też się sprawdzało.Pozdrawiam.
(2011-01-15 08:36)
użytkownik26041użytkownik26041
0
bardzo ciekawy patent napewno bedzie bardzo przydatny na lodzie wreszcie bedzie koniec z poślizgami nie kontrolowanymi piona za pomysł (2011-01-15 13:43)
siurdixsiurdix
0

Pomysł dość ciekawy, ale nie kazdy ma w domu kombinerki i takie śruby, a czasem po prostu brak chęci i majsterkowego zacięcia ;o). Dla tych bardziej leniwych można polecić coś takiego:


http://allegro.pl/kolcochody-zero-poslizgu-po-lodzie-nr-m-paintball-i1419010872.html
Pozdr. WM (2011-01-19 02:38)
Zbig28Zbig28
0
Pomysł nie jest nowy. Kilkanaście lat temu ktoś mi to podpowiedział i oczywiście naiwnie rady posłuchałem. Umieściłem wkręty w butach gumowych, wystawały ile trzeba, lecz po godzinie ich łebki były już dokładnie wbite w podeszwę. Do tego przeszły na wylot ( te z przodu stopy ) i wróciłem do domu pokłuty i z mokrymi nogami. Może jestem za ciężki, a może do butów gumowych ta metoda się nie sprawdza ? A wkręty wcale nie były długie - ot, jakieś 2.5 cm. (2011-01-20 19:33)

skomentuj ten artykuł