Zaloguj się do konta

Wędkarz Roku 2021.

Z kronikarskiego obowiązku i dla zachęty członków Koła GKO PZW Kraków do udziału w życiu Koła mam przyjemność ujawnić moje podsumowanie sezonu 2021.
Na 167 członków Koła w zawodach organizowanych przez Zarząd Koła uczestniczyło 29 osób. Nie jest to liczba oszałamiająca, jest tu duża przestrzeń do zagospodarowania. Największą popularnością cieszyła się dyscyplina spinningowa. W zawodach brało udział 9 osób. Dobre uznanie ma także spławik. Swoje zaangażowanie w tej dyscyplinie prezentowało 8 osób. Nie było źle w dyscyplinach muchowej i feederowej, bo w każdej z nich startowało 6 zawodników.
Zawody w Kole mają charakter towarzyski., który za wyjątkiem zawodów o mistrzostwo Koła, wybacza drobne błędy. Decydując się na udział w nich trzeba odrzucić stress i inne obawy. Nasze rybki są nieprzewidywalne i nawet z jałowcowym kijem można zostać mistrzem. Generalnie nad wodą chodzi o relaks, spotkanie, wymianę informacji o szczęściu wędkarskim i zdjęcia do relacji w Internecie. Współczesne wędkarstwo jest fotogeniczne.
W poszczególnych dyscyplinach Wiceprezes ds. Sportu Piotr Buda podliczył punktację i dlatego mogę zaprezentować wyniki w kategorii Wędkarz Roku 2021. Oficjalne celebrowanie najlepszych odbędzie się na walnym zebraniu sprawozdawczym w 2022 r.
Wędkarz Roku 2021 w dyscyplinie feederowej:

 1. Artur Wróbel
 2. Adam Zakrzewski
 3. Sławomir Hossaja
Wędkarz Roku 2021 w dyscyplinie muchowej:
 1. Piotr Buda
 2. Jerzy Windak
 3. Bogumił Kowalski
Wędkarz Roku 2021 w dyscyplinie spinningowej:
 1. Paweł Hossaja
 2. Sławomir Hossaja
 3. Janusz Zakrzewski
Wędkarz Roku 2021 w dyscyplinie spławikowej:
 1. Roman Dryk
 2. Edward Gronowski
 3. Krzysztof Małek.
Niewątpliwie w kronikach Koła należy zapisać, że członkowie Koła są także aktywni na polach poza rankingowych, gdzie to osiągają spektakularne sukcesy. Należy do nich feederowiec kol. Zdzisław Ochoński . Jego wielkim sukcesem jest  złowienie w dniu 24 listopada 2021 r. nieco przed godz. 17.00 pięknego karpia o masie 16,85 kg. Połowu dokonał metodą na Bagrach. Hol karpia trwał 12 minut. W mojej ocenie jest to w naszym Kole wyjątkowy wyczyn, wart upamiętnienia okolicznościowym pucharem. Wiem, że dobry stan finansów Koła nie sprzeciwia się powyższej ocenie.
Nie do końca udanym eksperymentem było odbycie przez feederowców i spławikowców wspólnych zawodów o Puchar im. płka Walentego Dacewicza. Jedni łowili blisko, drudzy daleko i przez to ryba została zdekoncentrowana. To nie było sprawiedliwe i należy zrezygnować z takiej formy rywalizacji. Eksperymentem może być zakup pucharu i organizacja oddzielnych zawodów feederowych o przechodni Puchar im. płka Walentego Dacewicza. W ten sposób doszlibyśmy do zawodów o puchar im. płka Dacewicza w spławiku i w fedderze. Chwała założyciela naszego Koła miałaby szerszy wymiar.
 
 

Opinie (5)

Basia Kier

Kolego Romanie, świetnie sie czyta twoje teksty, bo sparawnie posługujesz się językiem polski. Przydałoby się więcej fotek ryb w twoich relacjach. Z drugiej strony zazdroszczę zaangażownia w kole - u mnie to wielka, nieruchawa maszyna do zbierania składek. [2021-12-15 06:05]

Rodryk

Basiu Kier. Cieszy mnie Twoje uznanie. Co do fotek, to lepiej piszę niz łowię, ale w 2022 r. złowię Ci złotą rybkę.Tymczasem wesołych świąt. Roman. [2021-12-19 23:59]

stan65

strona kołanie działa.Brak udziału to brak informacji. [2021-12-21 21:04]

Basia Kier

@Rodryk: "złota rybka" dla mnie? Trzymam za słowo! I niech spełni też twoje marzenia! Oby rok kolejny był lepszy niż mijający, a łuskoskórzy chętniej "czepiali" się naszych haków! [2021-12-22 06:49]

zdzislaw-ochons

Kolego. Romanie . Dziękuje za wspomnienie mojego karpika ,i docenienie w postaci pucharu,i dyplomu który sprawił mi dużą satysfakcję Postaram pobić ubiegłoroczny wynik. [2022-03-11 18:42]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej