Wędkarze powinni się cieszyć.

/ 2 komentarzy / 7 zdjęć


Jezioro Budzieszowskie jest ważnym akwenem wykorzystywanym zarówno przez wędkujących rekreacyjnie jak i sportowo. Z tego powodu ogromne znaczenie mają stanowiska wędkarskie, szczególnie dla wędkarzy biorących udział w zawodach wędkarskich. Odpowiednio przygotowane stanowisko ma zasadniczy wpływ na końcowy efekt połowu. Zmorą każdego wędkującego są między innymi tzw. zaczepy czyli przeszkody znajdujące się w wodzie. Wielu z nas doświadczyło straty elementów sprzętu wędkarskiego i to często w najmniej oczekiwanym momencie. Jezioro otoczone jest dookoła drzewami znajdującymi się niestety nad samym brzegiem. W związku z tym w większości dotychczasowych stanowisk z upływem czasu nagromadziło się wiele przeszkód głównie w postaci połamanych przez wiatr gałęzi, które ujawniały się dopiero podczas wędkowania.

W piątek 10 września 2021 roku zebrała się grupa wędkarzy należących do Koła Nr 14 "Okoń" w Goleniowie, aby doprowadzić do porządku wszystkie wykorzystywane stanowiska wędkarskie. Większość z nich to jednocześnie uczestnicy organizowanych na tym łowisku zawodów. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt tj. wodery, grabie, sekatory itp. wykonali naprawdę dobrą robotę o czym można się przekonać wybierając się z wędką na tą wodę.

Przedsięwzięcie godne naśladowania i za to należą się podziękowania co niniejszym czynię, mam nadzieję, że w imieniu wszystkich wędkujących.

 


4.8
Oceń
(4 głosów)

 

Wędkarze powinni się cieszyć. - opinie i komentarze

zbych51zbych51
+1
Popieram w całej rozciągłości Akcja godna naśladowania (2021-09-15 20:52)
amur tvamur tv
+1
Takie akcje tylko naśladować (2021-09-16 00:14)

skomentuj ten artykuł