Wędkarze wysprzątali brzegi zbiornika w Łące, zebrali 2t śmieci

/ 6 zdjęć


Dwie tony odpadów zebrali w weekend wędkarze, którzy po raz siódmy z rzędu wysprzątali brzeg rzeki Pszczynki oraz Zbiornika Łąckiego.
Akcję zorganizowało pszczyńskie Koło PZW 44. Chętnie przyłączyli się wędkarze z Pniówka, Boryni, Żor, Suszca, Czechowic Dziedzic oraz uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, im. Karola Miarki

Z roku na rok wzrasta liczba osób biorących udział w tej akcji oraz zainteresowanie nią wśród ludzi młodych i dzieci, które wraz z rodzicami mimo często niesprzyjającej pogody przychodzą by brać w niej udział. Z roku na rok obserwujemy również spadek zaśmiecenia tego obszaru, co świadczy o wzrastającej świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa, a dobre ulokowanie i odpowiednia ilość kontenerów sprzyja zachowaniu czystości obrzeży zbiornika i rzeki  - informuje Krzysztof Przemyk, wiceprezes pszczyńskiego Koła.

Kilka lat temu wędkarze w tym samym rejonie zbierali siedem ton odpadów. W tym roku śmieci było znacznie mniej. Dwie tony świadczą jednak o tym, że nad wodę przybywają zarówno wędkarze, jak i biwakujący, którzy pozostawiają śmieci nad zbiornikiem.

Akcję wsparł Miejski Zakład Zieleni, który zadba o to, aby zebrane śmieci trafiły na wysypisko.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Wędkarze wysprzątali brzegi zbiornika w Łące, zebrali 2t śmieci - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł