Według swoich zasad

/ 3 komentarzy

Według swoich zasad
Mamy długo oczekiwaną przez wielu wędkarzy jesień. Jedną z najpiękniejszych, a już na pewno najbarwniejszych pór roku. Drapieżniki w jeziorach i rzekach szykują się do zimy, żerując coraz bardziej intensywnie, o czy świadczą liczne ich ataki pośród przybrzeżnej roślinności wodnej.
W tym wszystkim pojawiamy się my, wędkarze, którzy znając dobrze zwyczaje ryb , gnani wrodzonym instynktem łowieckim wybieramy się na połowy drapieżników z żywcówkami i spinningami. Dobrze pojawić się na wodą, w tygodniu. Ludzi nad jeziorami mało lub nie ma nikogo, można więc powędkować w ciszy, spokoju i niestety często wg swoich zasad. Zapominamy, że RAPR wprowadził nowe zasady pozyskiwania i stosowania żywej rybki jak przynęty. Zapominamy, że wiele kół prowadzi także w tym okresie zarybianie, będących pod opieką jezior i rzeczek i są wprowadzane dodatkowe ograniczenia. Zapominamy o tym, że na forum i w rozmowach koleżeńskich prowadzone były szerokie dyskusje w przedmiotowej sprawie.
Na domiar złego zabieramy nad wodę dzieci i już od młodego nie staramy się im wpajać poszanowania prawa, poprzez przypomnienie, czy też przeczytanie obowiązujących przepisów. Idziemy na całość mając wszystko w głębokim poważaniu. Będziemy wędkować wg swoich zasad.
Cóż z tego, że koło wprowadziło zakaz pozyskiwania białej ryby wędką spławikową od 15 października, jak 29 października nęci się i łapie żywce nie na podrywkę lecz na wędkę spławikową, prawie w miejscu przeprowadzonego tydzień wcześniej zarybienia wody. Po co jakaś Uchwała Walnego Zgromadzenia Koła, jakiś chory RAPR, o co chodzi? Nic nie przyjmujemy do wiadomości, wędkujemy po prostu wg swoich zasad!!!
Wiele jeszcze przysłowiowej wody upłynie w niejednej rzece, zanim zmienimy swoją mentalność i nauczymy się szacunku dla dobra wspólnego jakim jest jezioro. Będzie tak jeszcze długo, jak takim przytoczonym powyżej i innym zachowaniom i postawom będziemy pobłażać.
Mam nadzieję, że materiał dotrze do wiadomości i świadomości Kolegów i spowoduje, że zapoznamy się dokładnie z obowiązującymi przepisami i będziemy je respektować. Szanujmy siebie nawzajem, respektujmy przepisy, szanujmy naszą wodę.
P.S. Materiał zdjęciowy do wiadomości Komendanta SSR

 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Według swoich zasad - opinie i komentarze

wiekla42wiekla42
0
Skoro tak jest drogi kolego to niema się co dziwić że ryb mamy coraz mniej. Ciekawe jak na materiał zdjęciowy zareaguje Komendant SSR. *****
(2011-10-31 00:30)
marek-debickimarek-debicki
0
Dla ścisłości dodam, że materiał jest aktywny tylko na stronie naszego koła. (2011-10-31 09:11)
marek-debickimarek-debicki
0
Pełna aktywacja materiału 26.12.2011r. (2011-12-27 17:13)

skomentuj ten artykuł