Wędziska Jaxon Monolith XT – powiew luksusu dla każdego…

/ 3 zdjęć


Seria ekskluzywnych wędzisk Monolith XT już od ponad roku zdobi regały dobrych sklepów wędkarskich na terenie całej Polski, a także cieszy się coraz większą popularnością rzeszy zadowolonych użytkowników, których pozytywne opinie można przeczytać na wielu forach internetowych. Do grona wędzisk spinningowych, karpiowych oraz feederów serii Monolith XT będących efektem wieloletniego doświadczenia projektantów i konstruktorów dołączyły w tym sezonie wędziska wyczynowe, baty, matchówki oraz seria wędzisk muchowych, w których zakochał się już niejeden wędkarz preferujący tą ekscytującą metodę połowu. Cała seria łączy w sobie niezawodne parametry stwarzające wędkarzowi szeroki zakres możliwości użytkowania. Najwyższej klasy komponenty wykorzystane w procesie produkcji takie jak przelotki SIC-ZIRCONIA oraz nowoczesne uchwyty do kołowrotków potęgują poczucie komfortu użytkowania. Pełnia zadowolenia, którą niosą za sobą najnowsze osiągnięcia firmy Jaxon daje się odczuć już podczas pierwszego kontaktu z wędką. Nowoczesny design dodaje smaku i sprawia, że każdy produkt serii Monolith XT ma w sobie ,,to coś”, czego od lat szukają najbardziej wymagający wędkarze wybierając wędzisko dla siebie. 

Spinningi Monolith XT

Wędziska spinningowe Monolith XT łączą w sobie wszystkie elementy ponadczasowej klasyki i elegancji. Jest to seria przeznaczona przede wszystkim dla wędkarzy, dla których estetyka jest równie ważna jak parametry użytkowe posiadanego sprzętu. Wiśniowy kolor lakieru dodaje im charakterystycznego wyglądu. Troska o najdrobniejsze detale pozwoliła konstruktorom Jaxona uzyskać wędki z duszą, których użytkowanie znacznie poprawia komfort łowienia. Rękojeść wykonana z najwyższej jakości korka oraz wygodny i pewnie trzymający kołowrotek uchwyt, można docenić podczas wielogodzinnego wędkowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Bardzo praktycznym, a jednocześnie podkreślającym walory estetyki elementem jest wykonane z korkogumy wykończenie wędziska. Każdy spinning wyposażony jest w uchwyt służący do zaczepiania przynęt podczas transportu. Zastosowanie zaawansowanej technologii połączonej z doświadczeniem znakomitych wędkarzy biorących udział w projektowaniu wędzisk pozwoliło uzyskać modele przeznaczone do połowu wybranych gatunków ryb, idealnie dostosowując zakres ciężaru wyrzutowego oraz optymalną akcję wędziska. Spinningi Monolith XT charakteryzują się dynamiczną, wyraźnie szczytową akcją, która w zależności od modelu płynnie przechodzi w delikatną parabolę zwiększając komfort oraz uczucie pewności podczas holowania nawet największych okazów ryb drapieżnych. 

W skład serii Monolith XT wchodzi osiem spinningów, wśród których każdy łowca pstrągów, okoni, boleni, szczupaków, sandaczy, troci i łososi znajdzie idealne dla siebie wędzisko… 

Monolith XT Spin 2,12m; 5-21g

Najkrótszy model serii przeznaczony jest do połowu okoni oraz delikatnego łowienia sandaczy metodą opadu. Wędka ta przeznaczona jest głównie dla wędkarzy łowiących drapieżniki w jeziorach przy użyciu środków pływających. Model o długości 2,12m charakteryzuje się dużą czułością i minimalną wagą, co czyni go idealną wędką do lekkiego spinningu. Swoje najlepsze właściwości ujawnia, gdy na agrafce znajduje się niewielki ripper uzbrojony w główkę około 5-10 gram. Przechodząca w delikatną parabolę miękka praca wędziska przyda się szczególnie podczas holu rekordowych okazów okoni i sandaczy.

Monolith XT Spin 2,42m; 5-21g

Model o długości 2,42m przeznaczony jest przede wszystkim dla wędkarzy przemierzających brzegi wąskich strumieni oraz niewielkich rzek zamieszkiwanych przez pstrągi. Optymalna długość pozwala na sprawne posługiwanie się wędziskiem nawet w trudnych warunkach, wśród gęstych nawisów drzew oraz porastającej brzegi roślinności. Wędka idealnie nadaje się do prowadzenia niewielkich pstrągowych woblerów o długości od 3 do 8 cm. Spinningiści łowiący w jeziorach używają tego modelu podczas łowienia szczupaków i okoni na niewielkie błystki obrotowe.

Monolith XT Spin 2,72m; 5-21g

Najdłuższy model reprezentujący ciężar wyrzutu 5-21g to propozycja dla miłośników lekkiego spinningu w rzece. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom powstała wędka idealnie nadająca się do łowienia niewielkimi woblerami, ripperami oraz wirówkami. Dzięki zastosowaniu przelotek o zmniejszonej średnicy oczek na szczytówce, a także ich niskim osadzeniu na blanku, uzyskaliśmy spinning o doskonałych parametrach rzutowych, pozwalających osiągnąć dużą odległość rzutu przy zastosowaniu nawet małych przynęt. Wędka ta kierowana jest głównie do połowu okoni, boleni i pstrągów.

Monolith XT Spin 2,43m; 7-27g

Jest to wędzisko, które przypadnie do gustu głównie spinningistom łowiącym jeziorowe sandacze, szczupaki i okonie, używając miękkich przynęt na cięższych główkach jigowych oraz kogutów. Dynamiczna, szczytowa akcja wędziska pozwala na sprawne prowadzenie przynęty techniką opadu. Szybkie zacięcie poprawia skuteczność podczas połowu sandaczy. Wędka ta nadaje się także do klasycznych metod spinningowych podczas łowienia średniej wielkości woblerami oraz większymi błystkami obrotowymi. 

Monolith XT Spin 2,72m; 10-30g

Klasyczna wersja o ciężarze wyrzutowym 10-30g zaprojektowana została z myślą o spinningistach łowiących przede wszystkim rzeczne szczupaki i bolenie. Wędzisko to idealnie nadaje się do prowadzenia cięższych boleniowych bezsterowców oraz szczupakowych ripperów, wahadłówek, woblerów i błystek obrotowych. Długość 2,72m umożliwia skuteczne prowadzenie przynęty nawet w trudno dostępnych miejscach. Model ten można z powodzeniem stosować podczas pieszych wędrówek brzegiem szczupakowego jeziora. Odpowiednia konstrukcja blanku oraz dobrze osadzone przelotki umożliwiają oddawanie dalekich rzutów, co pozwala na obłowienie rozległych połaci łowiska bez konieczności korzystania ze środków pływających.

Monolith XT Spin 2,42m; 10-40g

Jeśli szukacie wędziska szczupakowego ze sporym zapasem mocy to trafiliście idealnie. Spinning o długości 2,42m doskonale nadaje się do połowu z łodzi, a jego ciężar wyrzutowy pozwalający na komfortowe łowienie wabikami o masie nawet 40g robi wrażenie na łowcach jeziorowych drapieżników. Duża wahadłówka oraz przynęty miękkie o długości nawet ponad 15 cm nie będą dla tej wędki problemem. Mimo sporego zapasu mocy charakteryzuje się dużą czułością.  Odpowiednio dopracowane parametry pozwalają na podanie przynęty bardzo daleko nawet podczas wietrznej pogody. Dodatkowe zalety można dostrzec podczas walki z wielkimi drapieżnikami. Dlatego też zachęcamy Was, abyście przekonali się na co stać to wędzisko.

Monolith XT Spin 2,73m; 10-40g

Model o długości 2,73m oraz ciężarze wyrzutu do 40g doskonale nadaje się do łowienia dużych rzecznych drapieżników. Oprócz pływających w największych nizinnych rzekach szczupaków, sandaczy i boleni nadaje się także do wędrówek brzegami najlepszych trociowych rzek Pomorza w poszukiwaniu łososi i troci. Ciężar wyrzutowy pozwala na łowienie dużymi przynętami oraz tworzy zapas mocy bardzo potrzebny podczas holowania dużych drapieżników. Wersja ta sprawdza się także podczas łowienia troci w morzu podczas spacerów w spodniobutach, przeczesując kamieniste plaże polskiego wybrzeża. 

Monolith XT Spin 3,01m; 10-45g

Ostatni model serii Monolith XT to wędzisko do zadań specjalnych. Klasyczna wersja spinningu trociowego, za pomocą którego można nacieszyć się holem niewielkiej troci, a także bez obawy o wytrzymałość sprzętu wyholować wielkiego łososia. Wersja o długości 3,01m pozwala na swobodne podawanie przynęty nawet w miejscach o trudnodostępnych brzegach, co sprawdza się szczególnie podczas łowienia z oblodzonych brzegów zimowej rzeki. Zapas mocy połączony z klasycznym, ekskluzywnym wykonaniem wędziska tworzy spinning, w którym zakocha się niejeden zapalony miłośnik łowienia ryb łososiowatych.

/Tekst sponsorowany przez firmę Jaxon/

 


4.8
Oceń
(24 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4)
Cena:
(3)
Użytkowanie:
(4)

Średnia ocena:

3.7