Wiadomości z Koła Nr 14 "Okoń" Goleniów


W minionym półroczu w naszym kole zaistniało wiele ciekawych zdarzeń z których najważniejszymi chcę się podzielić z miłośnikami wędkarstwa. Wcześniej w tegorocznych informacjach nie poruszałem pewnych tematów uznając je z jednej strony za oczywiste, a z drugiej za przedwczesne. Głównie mam na myśli zarybienia i odzyskanie dla naszych potrzeb zbiorników wodnych znajdujących się po lewej stronie drogi Bolesławice – Święta popularnie zwanych kanałami Dąbrowskiego.
Odnośnie zarybień na szczególną uwagę zasługują działania dotyczące jezior będących pod opieką naszego Koła Nr 14 „Okoń”, a szczególnie jeziora Budzieszowskiego ( Krakus) i Lechickiego. Od wielu lat oba jeziora są zarybiane atrakcyjnymi wędkarsko gatunkami ryb.

Obecnie na dzień 13.07.2018 r. do jezior tych wpuszczono następujący gatunek i asortyment ryb:

1. Jez.Budzieszowskie:

- szczupak wylęg żerujący 50 tys. szt.

- sandacz narybek letni 25,5 tys. szt.

- lin kroczek 50 kg

- węgorz narybek podchowany 5 kg

2. Jez. Lechickie

- szczupak wylęg żerujący 100 tys. szt.

- sandacz narybek letni 64,5 tys. szt.

- lin kroczek 100 kg

- węgorz narybek podchowany 14 kg

Szczegółowe informacje zbiorcze dotyczące zarybień wszystkich wód będących pod opieką koła w tym jez. Rozgwiazda i rzeki Krampy zostaną przedstawione na zebraniu sprawozdawczym za 2018 rok.

Ważnym tematem dla wędkarzy należących do PZW jest możliwość odzyskania wód dzierżawionych od 2003 roku przez Pana Jerzego Dąbrowskiego. W poprzednich latach nasze starania w tym zakresie były nieskuteczne, ponieważ pierwszeństwo na przedłużenie dzierżawy miał dotychczasowy dzierżawiący. Działka o której mowa była wydzierżawiona od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa jako nieużytki. Z wcześniej uzyskanych informacji ustalono, że z końcem czerwca 2018 roku mija kolejny termin dzierżawy omawianej działki, obecnie sklasyfikowanej jako stawy rybne i łąki. Stworzyło to możliwość podjęcia działań zmierzających do spełnienia oczekiwań wędkarzy.

Po dogłębnym rozeznaniu wszystkich okoliczności Zarząd Koła Nr 14 „Okoń” w Goleniowie wystąpił do Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do pozyskania omawianej działki. Okręg PZW wniosek przyjął do realizacji   i podjął stosowne działania. Jakie są szanse na pozytywne załatwienie tej sprawy trudno obecnie ocenić. Osobiście uważam, że sprawa ma szanse powodzenia.

Serdecznie pozdrawiam

Uwaga

Przypomina się, że sklep Centrum Wędkarskie Okoń w Goleniowie poza użytą nazwą Okoń nie ma nic wspólnego z Kołem PZW Nr 14 "Okoń". Nasze Koło "Okoń" mieści się na ul. Pocztowej 15/18 (budynek przedszkola).

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Wiadomości z Koła Nr 14 "Okoń" Goleniów - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł