Wicinka trzciny na zielonkowskich Gliniankach

/ 16 zdjęć


Wiosenno-letni sezon wędkarski zbliża się wielkimi krokami. Pomimo, że za oknami wciąż pada śnieg, a zbiorniki wodne w zdecydowanej większości skute są jeszcze lodem, to Zarząd Koła Wędkarskiego Nr 61 Ząbki już teraz podejmuje kroki, które mają na celu jak najlepsze przygotowanie Glinianek do sezonu. Warto przypomnieć chociażby wapnowanie, które miało miejsce 27 grudnia i odbyło się dzięki współpracy Koła Nr 23 Zielonka i Nr 61 Ząbki.

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym oraz wciąż grubej pokrywie lodu, została podjęta decyzja o wycince trzciny na zbiorniku „Stare Glinianki” usytuowanego w zachodniej części kompleksu. Akwen ten jest bardzo ważnym ze względu na to, że właśnie tam organizowane są niemal wszystkie wiosenno-letnie zawody. W tym z okazji Dnia Dziecka. Właśnie, dlatego utrzymanie stanowisk w dobrym stanie na tym zbiorniku wodnym jest tak istotne.

Pomimo faktu, że decyzja o pracach została podjęta w sobotę, na apel o pomoc przy wycince odpowiedziała liczna, 14 osobowa grupa wędkarzy. Postawa godna podziwu i naśladowania, gdyż wszystkie tego typu prace wykonywane są w ramach czynu społecznego!

W niedzielny poranek, tuż po godzinie 8:00, na miejscu stawili się ochotnicy, którym nawet 10° mróz nie przeszkodził w przybyciu. Po krótkiej „odprawie” i ustaleniu planu pracy, wszyscy ruszyli na lód. Działania miały skupić się głównie na oczyszczeniu stanowisk wędkarskich tak, aby w czasie zawodów, ich uczestnicy mogli bez problemów zarzucać wędki bez obawy o zaczepy i zrywanie zestawów.Oprócz prac związanych z wycinką trzciny, została podjęta decyzja o wycięciu kilku przerębli, które miały na celu sprawdzenie, czy na łowisku nie nastąpiła przyducha. Po kilku godzinach okazało się, że ryby raczej bez uszczerbku przetrwały okres zimowy.

Po zakończonej pracy, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Miłym akcentem okazał się poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla dla wszystkich ochotników. Była to doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń i planowania kolejnych prac. Odbędą się one najprawdopodobniej w maju, kiedy roztopi się śnieg i lód.

Należy podkreślić, że to właśnie dzięki całorocznemu wysiłkowi wędkarzy, którzy w ramach czynu społecznego dbają o akweny wodne i ich okolice, nie są one zarośnięte i zasypane śmieciami. Właśnie, dlatego Władze Koła proszą o zgłaszanie się do prac. Wszyscy Ci, którzy to uczynią, mogą liczyć na miłą niespodziankę.

Zarząd Koła pragnie podziękować wszystkim, którzy zgłosili się do pomocy:
 kol. Sławomirowi Pisarczykowi,
 kol. Henrykowi Ołowskiemu,
 kol. Krzysztofowi Wasylukowi,
 kol. Rafałowi Wójcikowi,
 kol. Leonowi Romanowskiemu,
 kol. Jarosławowi Płachcie,
 kol. Tomaszowi Rykale,
 kol. Maciejowi Mierzejewskiemu,
 kol. Stanisławowi Ołowskiemu,
 kol. Robertowi Fabisiakowi,
 kol. Tomaszowi Kucharskiemu,
 kol. Piotrowi Strzałkowskiemu,
 kol. Stefanowi Gołdzie,
 kol. Adamowi Góreckiemu.

 


5
Oceń
(11 głosów)

 

Wicinka trzciny na zielonkowskich Gliniankach - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł