Wiedza jest skarbem

/ 4 komentarzy

Kiedyś ktoś trafnie stwierdził, że człowiek uczy się po to aby poznawać rzeczywistość w taki sposób aby niegdyś mógł ją zmieniać lub co najmniej mieć na nią wpływ.

Uwzględniając szerokie zainteresowania i ambicje wędkującej młodzieży oraz sympatyków wędkarstwa i przyrody z powiatu mińskiego, wykazane w trakcie wakacyjnych warsztatów zorganizowanych przy współpracy kierownictwa MBP w Mińsku Mazowieckim z zarządem Koła PZW
Nr 13 „TRZYNASTKA” z Mińska Mazowieckiego, rozpoczyna się kolejny cykl spotkań o tematyce wędkarskiej.

Po raz kolejny odbędą się warsztaty wędkarskie, w których młode pokolenie do lat 16 będzie mogło wykazać się wiedzą, umiejętnościami i sprytem niezbędnym do:
- opanowania sztuki wędkowania;
- przedstawienia innym uczestnikom pielęgnującym to samo hobby, jaki poziom kultury bezpieczeństwa należy reprezentować aby w moralny sposób zdobyte wartości kultywować.

Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich chętnych i ambitnych rycerzy wód i wybrzeży o przybycie wraz z opiekunami na kolejne ciekawe zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Piłsudskiego 1a, które odbędą się w dniu 20 października 2011r. o godz. 16.00.

 


4.5
Oceń
(30 głosów)

 

Wiedza jest skarbem - opinie i komentarze

ryukon1975ryukon1975
0
Prawda i tylko prawda.Wiedzy nie zastąpi kij za 3 tyś. zł ani jeszcze droższy kołowrotek.Czytając czasem pytania początkujących na forum odnoszę wrażenie że książki i prasa już nie istnieją.
ja uczyłem się tylko z książek i prasy do dziś mam wszystkie które kupiłem.W czasie nauki zawsze miałem dostęp do rysunków węzłów,schematów zestawów itp..Internet nie zastąpi dobrej fachowej książki,ale oczywiście tez się przydaje do wymiany bieżących i informacji.5*****
(2011-10-18 10:07)
marek-debickimarek-debicki
0

Mocno popieram wypowiedż Krzysztofa, a zarazem gratuluję inicjatywy organizatorom warsztatów. Zapewne Klub i Biblioteka też mają w tym zakresie swoje zasługi. Wychowanie młodych adeptów sztuki wędkarskiej jest niezmiernie ciakawym procesem, idealnie łączącym w sobie teorię z praktyką. Mam nadzieję, że na samej teorii Państwo nie skończycie i jeszcze jesienią, a najpóżniej z nadejściem wiosny, ruszycie na podbój naszych wód.

Pozdrawiam i *****pozostawiam.

(2011-10-18 16:53)
marek-debickimarek-debicki
0
Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli jedynka jako ocena za ten artykuł ma być wyrazem prospołecznej działalności i szacunku dla tych młodych ludzi, którzy przyjdą na warsztaty, to ten ktoś powinien się mocno zastanowić nad wartościami, które reprezentuje. Można z kimś się nie zgadzać, ale są pewne wartości, które trzeba uszanować żyjąc w demokratycznym. (2011-10-18 16:59)
troctroc
0
Dołożę swoje 5 groszy- internet, prasa, książki bez umiejętności praktycznych nic nie znaczą. Dobrze że jest ktoś z doświadczeniem kto pokaże i praktycznie nauczy zasad posługiwania się sprzętem, wiązania haczyków i tym podobnych rzeczy, dobrze że jest ktoś kto chętnie dzieli się swoją wiedzą, nauczy chociażby regulaminu. Za ideę pozostawiam ***** i pozdrawiam.
(2011-10-21 18:15)

skomentuj ten artykuł