Puchar Zimy Prezesa Koła Przylesie-21.04.10

/ 3 komentarzy / 23 zdjęć


W niedzielny poranek w przecudnym zakątku rosnowskiego zalewu „Budkami” zwanego zaroiło się od uczestników zawodów podlodowych. Był to „PUCHAR ZIMY Prezesa Koła „Przylesie”.
Oprócz typowego wędkarskiego ekwipunku z bagażników aut wyjmowano worki, siatki i skrzynki pełne chleba, bułek, warzyw i nasion, żyłki podlodowe.

Była to odpowiedź uczestników zawodów na apel koła „Przylesie” skierowany do zarządów kół wędkarskich organizujących zawody podlodowe, by w okresie tegorocznej mroźnej i długotrwałej zimy organizować akcje dokarmiania zwierząt. Zebraliśmy ponad 250 kg żywności, która została przekazana przedstawicielowi Nadleśnictwa Manowo, szefowi straży leśnej Andrzejowi Barańskiemu, który dziękując, stwierdził, że z taką formą pomocy od strony wędkarzy jeszcze się nie spotkał.

Mroźny wiatr wiejący wzdłuż zalewu spowodował, że większość zawodników skupiła się na zawietrznej stronie wyspy oraz w osłonie trzcinowych zatoczek. Taktyka łowienia w tak trudnych warunkach polegała na wywierceniu 2-3 otworów i intensywnego dokarmiania ryb przez cały czas trwania zawodów. malutkimi kulkami zanęty. Najskuteczniejszą metodą okazała się jasna, ale nieco przybrudzona mormyszka, o prawie zerowej przydennej akcji , lub metoda koszalińska z powolną, na 2-3 mm podnoszoną nad dnem przynętą. Na haczyk nakładano pęczek ochotki.
Ryby żerowały słabo, jakby od niechcenia atakując zanętę.

Szybka, natychmiastowa reakcja na każdy ledwo widoczny ruch kiwoka, skutkowała zacięciem i holem ryby. Spóźnialscy nie mieli żadnych szans. Obowiązywała zasada „ledwo drgnie i już się tnie”. Mimo niesprzyjających warunków wyniki zawodów były rewelacyjne. Zwycięzca pucharu Paweł Kasperowicz ( koło Kom. Miejskiej Policji) złowił prawie 3,5 kg dorodnych płci i okoni.
Następne miejsca zajęli- Krzysztof Zdyb z koła Kołobrzeg Miasto, Jarosław Czarnota i Marek Andreasik ( obaj Czaplinek) oraz Grzegorz Rewers i Krzysztof Jankowski (obaj z Przylesia).
W kategorii kobiet zwyciężyła Elżbieta Giedo a wsród juniorów wygrał Wojtek Jankowski przed Krzysztofem Lewoczka i Michałem Grzybem. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary a wszyscy uczestnicy upominki-niespodzianki.

Podziękowania, za pomoc w zbieraniu karmy dla zwierząt leśnych:
- Elżbiecie i Pawłowi GIEDO
- Marioli i Krzysztofowi JANKOWSKIM – firma „Bucik”
- Rodzinie Makowskich – piekarnia „Bułeczka”
- Anecie i Robertowi GŁOWALOM – sklep „U Roberta”
- Ewie Bałdys – sklep muzyczny w Koszalinie
- Kołu PZW „Przylesie”
- Kolegom wędkarzom, uczestnikom zawodów za indywidualną pomoc i zakup żywności.

Jerzy Makara – prezes koła
 


3
Oceń
(28 głosów)

 

Puchar Zimy Prezesa Koła Przylesie-21.04.10 - opinie i komentarze

budkibudki
0
Gratulacje,dla wszystkich wędkarzy!!!!! wytrwałych w zmaganiu się ze zmiennym wiatrem,śniegiem i markotną rybą.Kilkanaście wywierconych przerębli,pozwoliło naszym rybką łykną trochę tlenu!!Zwierzyna leśna nie pozostała też bez pomocy.Atmosfera bardzo miła.Zawody udane i tak trzymać!!!! (2010-02-25 12:34)
GibkiGibki
0
FAJNE ZAWODY NAWET I ZWIERZACZKI COŚ Z CHRUPIĄ.TAK TRZYMAĆ.
(2010-02-25 14:19)
GrzybekFishGrzybekFish
0
Zawody były super, tylko szkoda, że było tak zimno. Tym razem poszło mi słabo, bo to były moje pierwsze zawody podlodowe, ale jak takie same zawody będą za rok, to pokonam wszystkich!!!
(2010-07-08 10:25)

skomentuj ten artykuł