Wielkie sprzątanie - jezioro Szczuka

/ 5 komentarzy / 6 zdjęć


W dniu dzisiejszym tj. 01 czerwca 2011 odbyło się sprzątanie jeziora Szczuka, którego jesteśmy opiekunami. O umówionej godzinie (16.00) spotkaliśmy się na tzw. plaży wyposażeni przez Zarząd Koła ,, Miejskiego” w worki do śmieci, rękawice ochronne i zabraliśmy się do sprzątania brzegów. A było co robić, bo śmieci rozwalały się na brzegach całego naszego jeziora.. Przykro tylko, że do pracy społecznej nigdy nie ma chętnych, jak to bywa a prawie zawsze – to ,,Zarząd nabałaganił i niech Zarząd posprząta”! a poszłoby szybciej i lżej jakby się praca rozłożyła na większą ilość sprzątających. Myślę, że członkowie naszego koła, którzy wiedzieli o sprzątaniu, a intensywnie łowią na tym akwenie powinni się wstydzić! Nikt inny nam tam nie nabałaganił, zrobiliśmy to My wędkarze. Mam nadzieję, że następne sprzątanie, a te nie jest ostatnim? będzie już w większym gronie osobowym. W swoim imieniu dziękuję Zarządowi Koła za zorganizowanie tego przedsięwzięcia oraz pozostałym kolegom i wszystkim tym, którym stan naszych wód, a przede wszystkim jezior na które wywierana jest ogromna presja wędkarska a wygląd brzegów nie jest nam obojętny. Chcemy posprzątać i sprzątamy najpiękniejsze zakątki naszego regionu ,,Dni Ziemi”, jako wędkarze – jeziora. Pragniemy zadbać o miejsca, gdzie będą przebywali wędkarze z innych regionów kraju, my będziemy z nich również korzystać. Oczywiście, jak wszędzie zbierają się osoby które śmiecą i demolują , a regulaminy i etyka wędkarska nie dla nich! – mam apel do Straży Rybackiej aby bardziej przyjrzec się temu zjawisku , wyciągnąc konsekwencje, i uszanowac pracę kolegów i także swoją - zgodnie z R.A.P.Ryb, na tym polu działania można wnieśc dużo dobrego i pożytecznego dla ochrony środowiska jak dla nas wędkarzy.
A na koniec taka moja reflekcja – marzy Mi się , aby to jezioro wyglądało tak jak dziś – zawsze!!!.

 


4.5
Oceń
(12 głosów)

 

Wielkie sprzątanie - jezioro Szczuka - opinie i komentarze

blutublutu
0
Ładne jezioro łowiłem na nim. Takie akcje powinny być przykładem dla innych .U nas w naszym kole , też przychodzą Ci sami.Serdecznie pozdrawiam i piątka za dobre przykłady.
(2011-06-03 10:00)
stiven 48stiven 48
0
  Mam wielką prośbę a zarazem apel do Straży Rybackiej - nie tylko naszej aby bardziej przyjrzec się temu zjawisku , wyciągnąc surowe konsekwencje.Może tylko w ten sposób będzie uszanowana praca kolegów i także swoją bo w tych akcjach jest bardzo duży wasz udział. Piszę bo będzie to bardziej widoczne. (2011-06-03 10:18)
u?ytkownik7324u?ytkownik7324
0
Bardzo przykładna akcja dla wszystkich kół wędkarskich i opiekunów wody , ale to wszystko zależy od nas samych czyli  wędkarzy . To w końcu my zajeżdżamy nad wodę z pudełeczkami robaków i workami zanęt i butelkami pełnymi napojów , ale jak to opróżnimy to niektórzy z nas nie wiedzą do czego służą kosze na śmieci , lepiej jest to zostawić nad brzegiem wody i nie liczyć się z kolegami którzy przyjadą po nas nad wodę żeby odpocząć na łonie natury . (2011-06-03 11:48)
krzysztof31brodkrzysztof31brod
0
Wszystko fajnie ale co z tego, byłem na nocce w sobotę ,był na rybach mężczyzna około 50 lat z 2 chłopakami . Wypił 2 piwa ,puszki zostawił i przed wieczorem zwinął się. Nad ranem przyjechał inny około 55 lat złowił o 4 rano małego karpia i jeszcze sie nim chwalił w siatce !!!
Pytam gdzie są kontrole??? Bo ja mieszkam w Brodnicy od 2004 roku i jeszcze nie spotkałem. Za co ja płace takie składki , żeby idiota brał małe karpie???
(2011-06-08 13:41)
wobler28wobler28
0
jestem pełen podziwu szkoda że dowiedziałem sie o sprzątaniu po fakcie.... ale mój apel do straży k..... zacznijcie pilnować naszego wspaniałego jeziora ..... h.... mnuie strzela kiedy widzę ze wyławiane są małe sandaczyki na żywca po 30 cm nie wspominająć o biednych szczupakach i malutkich karpiach ........... zróbcie coś z tym pozdrawiam
(2011-06-09 06:03)

skomentuj ten artykuł