Wiemy za ile wędkujemy

/ 6 komentarzy

W dniu dzisiejszym tj. 6 listopada Zarząd Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował szkolenie finansowe dla prezesów oraz skarbników kół.
Prowadzącymi szkolenie byli Dyrektor Biura kolega Robert Habryn, Główna Księgowa Okręgu pani Teresa Gurdziołek oraz ichtiolog kolega Aleksander Góralczyk.
Głównymi zagadnieniami spotkania było omówienie oraz przedstawienie wzorów preliminaży budżetowych na 2011 rok, stawki składek okręgowych na 2011 rok, propozycje porozumień okręgowych oraz zmiany w Ustawie o rybactwie śródlądowym.
Muszę przyznać, że na szkoleniu odnotowano prawie 100% zaproszonych i już od początku rozgorzała dyskusja i zaczęły padać pytania. Przede wszystkim o podwyżkę składki członkowskiej o 10,00 złotych w porównaniu do roku ubiegłego.
Dyrektor biura oraz księgowa myślę, że umiejętnie wytłumaczyli konieczność podwyżki. Analizując składki w innych okręgach nasz Piotrkowski i tak jest jednym z najniższych jeśli nie najniższym pod względem wysokości składki okręgowej.
Omówiono szczegółowo wypełnianie preliminaża na rok 2011 oraz wstępne porozumienia międzyokręgowe. Szkoda tylko, że niektóre okręgi a w naszym przypadku sąsiednie tj. Skierniewicki nie potrafią się dogadać w tym względzie. A przecież to nie chodzi o dobro panów Prezesów tylko nas wędkarzy. I ze Skierniewic na Zalew Sulejowski i od nas z Piotrkowa do Rawy Maz. jeździ sporo wędkarzy więc nie rozumiem czemu rzucane są kłody pod nogi. Trochę przykro.
Omówiono również zmiany jakie zostały wprowadzone do Ustawy o rybactwie śródlądowym.
I po tych głównych tematach szkolenia rozgorzała dyskusja ogólno wędkarska.
Prowadzący przedstawili nowinki jakie w przyszłości mogą zaskoczyć może nie tyle samych wędkarzy co prezesów, skarbników oraz zarządy. Otóż słychać coraz głośniej o możliwości wprowadzenia w przyszłości kas fiskalnych w kołach aby skarbnicy wszystkie ruchy robili przez nie. Drugą nowinką a dla niektórych kół to normalność to możliwa konieczność dla wszystkich kół prowadzenie kont bankowych. Rozumiem wszystko ale patrząc na swoje koło, którego budżet jest mały i liczymy się z każdą złotówką i szukamy sponsorów na każdym kroku obciążenie kosztami prowadzenia konta bankowego to znaczny wydatek. I tu z sali padła propozycja aby okręg porozumiał się z bankiem, w którym ma swoje konto lub z innym o dogodnych warunkach aby założyć 'subkonto' dla kół. Dla mnie to świetny pomysł, który również spodobał się prowadzącym.
Długo i dużo mówiono o naszych sprawach ale może już dość z mojej strony i przedstawię w końcu stawki, które będą obowiązywały w Okręgu Piotrkowskim PZW w 2011 roku:

- Składka członkowska okręgowa pełna ( połów z brzegu i z łodzi) - 140,00
- Składka członkowska okręgowa ulgowa 50% (połów z brzegu i z łodzi) - 70,00
- Składka członkowska okręgowa uczestnika - 12,00
- Składka członkowska okręgowa (połów z brzegu) - 80,00
- Składka członkowska okręgowa ulgowa 50% (połów z brzegu)- 40,00
- Składka członkowska okręgowa uzupełniająca (środ. pływające) - 60,00
- Składka członkowska okręgowa ulgowa uzupełniająca (środ. pływające) - 30,00
- Wpisowe normalne - 25,00
- Wpisowe uczestnika - 12,00

 


4.2
Oceń
(16 głosów)

 

Wiemy za ile wędkujemy - opinie i komentarze

KYLONKYLON
0
Oczywiście byłem na tym zebraniu i spostrzeżenia z mojej strony są takie,że wędkarstwo chyli się po równi pochyłej stanowczo w dół.Robi się coraz więcej biurokracji,przybywa coraz więcej pracy,no i oczywiście zakazów,nakazów i różnego rodzaju ograniczeń,czyli jak najwięcej po dupie wędkarzy.Zastanawiające i zarazem bardzo śmieszne aczkolwiek do śmiechu nie jest,ale nie ma czegoś takiego jak wody PZW.Albo z chwilą zarybienia danej wody jakąś rybą w chwili jej wpuszczenia nie jest to ryba PZW ani nawet samych wędkarzy co to pieniądze dali tylko jest to ryba skarbu państwa!!!!!co się wyprawia to głowa mała!!!Następna sprawa,to to,że będziemy sie teraz okazywać trzema dokumentami tj.karta wędkarska+legitymacja członkowska i pozwolenie na wędkowanie!!!w którym będą zawarte aspekty co wolno a czego nie.Jesli bedziemy chcięli powędkować w okręgu Kielce musimy wziąć od rodzimego skarbnika takie pozwolenie,jeśli w innym okręgu też takie pozwolenie musimy mieć.No to nie źle!!!! A i teraz za nie wypełnienie rejestru wędkarz może być od razu ukarany mandatem 200 zł a co!! itd.Myślę,że warto przyjść na zebranie sprawozdawcze,będzie wiele ciekawych rzeczy.Dopowiem jeszcze tylko,że w niedługim czasie ze względu na te paranoje nikt nie bedzie chciał prowadzić kół,bo będzie tyle obowiązków,przepisów i wiele wiele pracy.SPOŁECZNIE NO NIE WIEM!!!!!
(2010-11-07 10:20)
siumsium
0
Kolego KYLON, nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym pozwoleniem, często wyjeżdżam na Lubelszczyznę i też tam łowię (okolice Dęblina n. Wisłą) i zastanawiam się czy teraz za każdym razem będę musiał ciekać po pozwolenie do swojego koła? Paranoja....nie długo prócz wędek i szpargałów trza będzie nad wodę brać laptopa albo co najmniej segregator papierów żeby zarzucić wędkę bo jak nie to 100PLN. A wydawać by się mogło że karta+składki to wystarczające pozwolenia. Połamania...
(2010-11-07 19:11)
bonek18bonek18
0
To jeżeli chodzi o składki to nie jest zle.U mnie w prywatnym kole wpisowe kosztuje 300zł. A nie można wstawić pieniędzy do banku tak aby rosły.

(2010-11-07 20:04)
StrzegomStrzegom
0
Doszły mnie słuchy ze na każdy obwód rybacki powinniśmy miec osobne pozwolenia.Nie wyobrazam sobie jak to będzie w praktyce jak będzie z honorowaniem porozumien.Ponoć pozwolenie ma posiadac zdjęcie własciciela i znak hologram,a skarbnik ma miec kasę fiskalną.To wszystko za sprawa zmian w ustawie maja byc opodatkowane wszystkie dopłaty.Mam wrazenie ze nasze państwo(rzad)znalazł sposób dodatkowego wydojenia naszych kieszeni.To sa tylko plotki ale w każdej jakaś czesc prawdy jest.Obym sie mylił (2010-11-10 16:08)
jurekjurek
0
Bardzo dobra robota Sławku , teraz wędkarze mogą sobie spisać lub skopiować te ważne wiadomości , a to też ważne aby uniknąć mandatu , gdyż nieznajomość przepisów tylko szkodzi ----------- pozdrawiam serdecznie . Oby tak we wszystkich Okręgach , Kołach były takie wiadomości , to wędkarzom byłoby o wiele lżej .
(2010-11-13 14:07)
osmialosmial
0
Ciekawa sprawa. W tym roku pierwszy raz opłacałem składkę i przy opłacaniu Pani skarbnik(?) spytała czy na środki pływające też chcę dopłatę, nie wziąłem. Ze zniżką studencką zapłaciłem 70 pln. Czyli teoretycznie nie wziąłem opcji wędkowania z łódki, z tej tabeli wynika, że mogłem. Czy ktoś mi odpowie, czy ja źle zrozumiałem tą Panią czy tę tabelkę źle czytam ?
Pozdrawiam. (2010-12-01 21:27)

skomentuj ten artykuł