Wieści z areny okręgowej 2016

/ 22 zdjęć


W dniach 18-19.06. na zalewie w Leznicy odbyły się Mistrzostwa Okręgu Sieradz w dysc.spławikowej .

Nasze koło reprezentowali w kategorii kadet Krystian Owczarz i Olek Jaros ,natomiast w kategorii U-23 Marcin Hudański.

Marcin zmienił okręg w tym roku ,cieszymy się że spośród 42 kół sieradzkich wybrał koło Kleń.Debiut w zawodach mistrzowskich zaliczył w pięknym stylu ,w pierwszej turze pokazał jak na delikatne zestawy wyjmuje się bonusy m.in. karp 2700 pkt. na przypon 0.06 i guma 0.67 ,walka trwała ok 50 min. Łączna waga ryb 8.155  kg dała jedynkę .Drugiego dnia również uzyskał pewną jedynkę wynikiem 5750 pkt.Suma punktów  2 = Mistrz Okręgu = Mistrzostwa Polski .

Olek Jaros ,kadecik zaliczył swój pierwszy występ na imprezie tej rangi.Jako jeden z młodszych w swojej kategorii ładnie punktował w pierwszym dniu 7 miejsce ,w drugim 9 .Łącznie zakończył na 10 miejscu ,założony plan wykonał w 100% czyli zdobywanie doświadczenia na przyszłe lata.


Krystian,tu nie ukrywam  oczekiwania były trochę większe niż od Olka,ostatni rok w kadetach i Mistrz z 2015 .

Zawody zwłaszcza w pierwszym dniu świetne ,pełne emocji.Dwa razy bonusy rozciągły gumę z trzech elementów na maxa ,aż strzelił przypon ,skutkiem tego dwa topy splątane.Trzeci,prawdopodobnie duży karaś ,przyprowadzony pod brzeg wypiął się z małego haczyka.


Gdy po takich akcjach ląduje się na trzecim miejscu, ze stratą 5 g do drugiego i 200 g do pierwszego to można powiedzieć tylko niefart.

Jednego walecznego karasia udało się wyjąć .


W drugiej turze Krystian złowił więcej ryb ,ale mniejsze .Naszego stanowiska bonusy tego dnia nie odwiedzały.Suma punktów 7, dała ostatecznie trzecie miejsce na podium .


Zawody wzorowo zorganizowane ,pogoda dopisała aż nadto (gorąco).Łowisko dawało różne ryby przewaga leszczyka ,ale i bonusy w postaci karasi ,leszczy i karpi dawały znać o sobie .Tak ciekawy rybostan m.in. miał wpływ na podział punktów .Tylko Marcin zrobił dwie jedynki w pozostałych kategoriach jedynki z pierwszego dnia już nie utrzymały pozycji (pełne wyniki w załączniku).Każdy zawodnik zapunktował, nie było "zer".

Marcinowi życzymy udanego występu na Mistrzostwach Polski ,a młodszym wytrwałości i zapału w dążeniu do celu.


   


5
Oceń
(3 głosów)

 Wieści z areny okręgowej 2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł