Wigilia 2017 Koła 109 Metalurg Kutno

/ 1 komentarzy / 10 zdjęćZgodnie w kilkudziesięcioletnią tradycją aktyw Koła spotkał się na wigilii. Przybyli zaproszeni goście : V-ce Starosta Zdzisław Trawczyński  i Sekretarz UM Kutno Jacek Korowajski oraz Kapelan Koła Ksiądz Prałat Jan Dobrodziej. Prezes Koła złożył świąteczne życzenia i poprosił aby przekazać je najbliższym. Kapelan poświęcił opłatki i poprowadził wigilijną modlitwę. Następnie złożyliśmy sobie najlepsze życzenia dzieląc się opłatkiem.  Wigilię organizujemy od 1977 roku. Również w stanie wojennym, w dniu 20.12.1981 roku ok. 50 osób spotkało się na wigilii nad ciepłymi kanałami koło Konina, a już w poniedziałek mieliśmy „odwiedziny” smutnych „panów”.
Jak nakazują nasze zwyczaje każdy przyniósł jedną domową potrawę : zupa grzybowa z łazankami, barszcz czerwony z uszkami, karp, śledź na dwa sposoby, dorsz po grecku, groch z kapustą, kapusta z grzybami, fasola z masełkiem, kutia, sałatka warzywna, pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszu oraz kilka rodzajów ciast. Były również owoce południowe.  Nasi dobroczyńcy „nasłali” na nas Świętego Mikołaja z workiem upominków. W trakcie wigilii wykonaliśmy kilka przepięknych polskich kolęd posiłkując się specjalnie na ten dzień  przygotowanym śpiewnikiem – kolędnikiem . Spotkaliśmy się w świątecznie przystrojonej sali konferencyjnej firmy „TRANSMICHOR” u kol. Andrzeja Cichowskiego.
Nie zapomnieliśmy o potrzebujących. Uczestnicy wigilii przekazali datki i produkty na wykonanie świątecznej paczki, która w tym roku trafi do mieszkańca gminy Kutno. Paczka będzie jak zwykle okazała a potrzebujących wspieramy od początku istnienie Koła.
W dniu poprzedzającym nasze spotkanie Prezydent miasta zaprosił naszych przedstawicieli na „Dzień wolontariusza” i ku naszemu zaskoczenie wyróżnił Prezesa Koła w imieniu członków Koła „METALURG”  „Aniołem wolontariuszy”. Po wręczeniu wyróżnień odbył się wspaniały koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury. Zaproszeni goście byli zauroczeni przepięknym spektaklem. Witający nas przedstawiciele kutnowskiemu samorządu wręczyli wszystkim zaproszonym piękną gwiazdę betlejemską w formie pięknie przystrojonego piernika.
 

 


2.7
Oceń
(7 głosów)

 

Wigilia 2017 Koła 109 Metalurg Kutno - opinie i komentarze

troctroc
+4
Można? Jak widać można i to nawet bardzo. Życzę wszystkiego najlepszego- rybnych wód, zdrowia i oby tradycja nie upadła. Pozdrawiam. (2017-12-11 19:33)

skomentuj ten artykuł