Wigilia aktywu Koła METALURG

/ 16 zdjęć


Był to rok szczególnie pracowity w Kole i spotkanie wigilijne było doskonałą okazją do podziękowania dla najbardziej aktywnym członkom Koła oraz osobom współpracującym i wspomagającym.
Zgodnie w kilkudziesięcioletnią tradycją aktyw Koła spotkał się na wigilii. Przybyli zaproszeni goście : V-ce Prezydent UM Kutno Jacek Boczkaja, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska i Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski.
Poseł na Sejm Paweł Bejda z powodu posiedzenia wysokiej izby nie przybył, ale telefonicznie przekazał życzenia świąteczne zgromadzonym i ich rodzinom.
Nim rozpoczęliśmy wieczerzę wigilijną była chwila na wręczenie wyróżnień.
Kapituła najwyższego wyróżnienia w Kole „ECCE HOMO Caritate et Justicia ” w tym roku nagrodziła koleżankę Elżbietę Grzybowską – Skarbnik Koła.
W – ce Prezydent wyróżnił specjalną nagrodą Prezydenta Miasta Kutno przyznaną z okazji dnia wolontariusza kol. Aleksandra Rzeźnika – członka Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie.
Prezes Koła złożył świąteczne życzenia i poprosił aby przekazać je najbliższym. Następnie złożyliśmy sobie najlepsze życzenia dzieląc się opłatkiem.  Wigilię wędkarską organizujemy nieprzerwanie od 1977 roku. Również w stanie wojennym, w dniu 20.12.1981 roku ok. 50 osób spotkało się na Wigilii Wędkarskiej nad ciepłymi kanałami koło Konina, a już w poniedziałek mieliśmy „odwiedziny” smutnych „panów”.
Jak nakazują nasze zwyczaje każdy przyniósł jedną domową wigilijną potrawę : zupa grzybowa, barszcz czerwony z uszkami, karp, śledź na dwa sposoby, ryba w occie, groch z kapustą, kapusta z grzybami, fasola z masełkiem, sałatka owocowa, pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszu, grzyby w occie, kilka rodzajów ciast oraz owoce.  Nasi dobroczyńcy „nasłali” na nas Świętego Mikołaja z workiem upominków. W trakcie wigilii wykonaliśmy kilka przepięknych polskich kolęd posiłkując się specjalnie na ten dzień  przygotowanym śpiewnikiem – kolędnikiem . Spotkaliśmy się w odświętnie przystrojonej sali konferencyjnej firmy „TRANSMICHOR” u kol. Andrzeja Cichowskiego.
Udział 14 osób. Wigilia odbyła się 14.12.br., ale na niektórych zdjęciach jest błąd w dacie. To nie chochlik drukarski ale zwykły błędny klik.
 

 


3.2
Oceń
(5 głosów)

 

Wigilia aktywu Koła METALURG - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł