Wigilia aktywu Koła 109 'METALURG' Kutno

/ 1 komentarzy / 16 zdjęć


\r\n\r\n

Po\r\nraz 39 spotkał się Zarząd Koła, Komisja Rewizyjna, Sąd Organizacyjny i Rzecznik\r\nKoła na  wigilijnej wieczerzy. Swoją\r\nobecnością zaszczycili nas :

\r\n\r\n

Paweł\r\nBejda poseł obecnej kadencji

\r\n\r\n

Robert\r\nBaryła, radny województwa łódzkiego, reprezentował posła Tadeusza Woźniaka

\r\n\r\n

Ksiądz\r\nprałat Jan Dobrodziej Kapelan Koła

\r\n\r\n

Zdzisław\r\nTrawczyński Wicestarosta Kutnowski.

\r\n\r\n

Miejscem\r\nwigilii była odpowiednio przystrojona sala konferencyjno szkoleniowa firmy TRANSMICHOR.\r\nPotrawy zgodnie z obowiązującą tradycją przygotowali uczestnicy spotkania :

\r\n\r\n

zupa\r\ngrzybowa z łazankami, czerwony barszcz z uszkami, karp smażony, ryba po grecku,\r\nśledź w oleju dwa rodzaje, ryba w occie , ryba wędzona, grzyby i papryka\r\nmarynowane, fasola, groch, groch z kapustą, kapusta z grzybami, pierogi z\r\ngrzybami i kapustą, kluski z makiem i bakaliami, kompot z suszu, sałatka\r\nwarzywna, makowiec, roladki łososiowe z kaparami, owoce południowe, pieczywo, wino\r\ni nalewka. Jak zwykle nieoczekiwanie przybył Święty Mikołaj z prezentami.\r\nZostał na tę uroczystość wydany okolicznościowy śpiewnik z kolędami, który\r\nułatwił zaśpiewanie wielu pięknych polskich kolęd.

\r\n\r\n

Rozpoczął\r\nPrezes Koła życzeniami świątecznymi dla zebranych oraz ich rodzin. Kapelan Koła\r\npoświęcił opłatki oraz świąteczny stół, a następnie odmówił modlitwę w intencji\r\ncałej Braci Wędkarskiej i ich rodzi oraz naszych przyjaciół. Zebrani podzielili\r\nsię opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia świąteczne. Kapelan zaintonował\r\npierwszą kolędę, którą wspólnie zaśpiewaliśmy. Koleżanka Ela pełniąca obowiązki\r\ngospodyni wigilii zaprosiła do stołu. Potrawy były przednie. Był to również\r\nwieczór wspomnień i snucia planów wędkarskich na przyszłość.

\r\n\r\n

Zaprezentowany\r\nzostał artystycznie wykonany wazon z logo Kutna i Koła, który zostanie wręczony\r\nwładzom samorządowym miasta.

\r\n\r\n

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Wigilia aktywu Koła 109 'METALURG' Kutno - opinie i komentarze

graigograigo
0
Fajna tradycja. Na pewno było smacznie i rodzinnie (2015-12-20 18:46)

skomentuj ten artykuł