Wiosenne spotkanie z rzeką Wartą

/ 3 komentarzy / 19 zdjęć


Wczesnym rankiem dnia 15-04-2012r członkowie zarządu koła168”Chrobry” przybyli nad rz. Wartę aby przygotować miejsce do rozegrania zawodów. O godz.7 na miejscu zbiórki stawiło się 29 zawodników. Przybyłych zawodników oraz osoby towarzyszące przywitał prezes koła kol. Piotr Wągrowski. Dzisiejsze wiosenne zawody będą rozgrywane metodą spławikowo -gruntową a czas trwania przewidziano na 4godz.Pogoda nie napawała optymizmem. Bardzo niski stan rz. Warty również. Po zakończonym losowaniu zawodnicy wyruszyli na swe stanowiska ,mając 1godz.na ich przygotowanie. O godz.8 pada strzał i zawodnicy rozpoczęli wędkowanie. Zrobiło się zimno , zawodnicy przywdziali cieplejszą odzież, na dodatek zaczął również siąpić deszczyk. W początkowej fazie brania były bardzo słabe. Zawodnicy kusili rybki przygotowanymi frykasami , jednak bez rezultatu. Wieści jakie do mnie docierały/łowiłem/ nie były zadawalające. Dominowała drobnica i to w małych ilościach. W drugiej godz. łowienia udało mi się złowić leszczyka/840gr/.Zawody pomaleńku zaczęły dobiegać końca jednak bez rewelacji. Godz.12-koniec zawodów. Komisja przemieszczając się wzdłuż stanowisk dokonuje ważenia złowionych ryb. Na zawodników czeka już kiełbaska z grila i gorący barszczyk przygotowane przez gospodynię kol. Lucynę. Po chwili komisja ogłasza wyniki:
1.kol.Ryszard Styperek - 3260pkt 2.kol.Rafał Matecki - 2760pkt 3.kol.Bogdan Gmerek - 880pkt 4.kol.Piotr Wągrowsk - 840pkt 5.kol.Marek Lenarczyk - 680pkt 6.kol.Zbigniew Jędrys - 670pkt Największą rybą zawodów okazał się leszcz złowiony przez kol. prezesa. Najlepszym zawodnikom zostały wręczone puchary i dyplomy. Tym razem fundatorem tych pięknych trofeów był kier. Oś .Bol. Chrobrego p. Jerzy Czapczyk. Ze względu na nasilający się deszcz po zakończeniu miłej ceremonii wręczenia nagród szybko zakończono wspólne spotkanie. Jednak bez względu na wyniki i pogodę zawody zaliczyć należy do udanych.

 


4.9
Oceń
(9 głosów)

 

Wiosenne spotkanie z rzeką Wartą - opinie i komentarze

slawomir66slawomir66
0
Znów fajna impreza w Chrobrym. Mimo kiepskiej pogody humory i apetyty dopisały a koleżanki nie zawiodły i posiliły wygłodniałych łowców. Pozdrowienia dla kolegów z Chrobrego a tobie Piotr wszystkiego dobrego w kolejnych zawodach. (2012-04-19 20:00)
rybka67rybka67
0
Bardzo chciałam wraz z dziećmi uczestniczyć w zawodach aby dopingować DZIADKA. Niestety pogoda okazała się przeszkodą. Może następnym razem. (2012-05-06 14:46)
fisch 73fisch 73
0
tylko pozazdroscic!!!! szkoda ,ze juz musielismy wracac do domu :-( (2012-05-09 22:25)

skomentuj ten artykuł