Wiosenne sprzątanie Sanu

/ 4 komentarzy / 46 zdjęć


„Wiosenne sprzątanie Sanu – 2014r.” w akcji wzięły udział 24 osoby „Wiosenne sprzątanie Sanu – 2014r.” zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Wójta Gminy Dydnia, Społeczną Straż Rybacką Powiatu Brzozowskiego oraz Polski Związek Wędkarski koło „Bajkał” w Brzozowie i Koła PZW Haczów. Sprzątanie objęło odcinek od Witryłowa (kładka, głębina) przez Temeszów, Krzemienną (prom) do miejscowości Obarzym (żwirownia).

Efektem akcji było zebranie ponad 1.5 tony odpadów (opony, zderzaki samochodowe, stary sprzęt agd i rtv, itp.) zalegających na brzegach i w korycie Sanu. Uczestniczyli w niej przede wszystkim członkowie kół wędkarskich oraz strażnicy z Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej. W trakcie zbiórki przeprowadzono również kontrolę wędkarzy w zakresie regulaminowego połowu ryb, a także pouczono osoby o konieczności zachowania porządku
i czystości na stanowiskach wędkarskich.

Podczas „Wiosennego sprzątania Sanu – 2014r.” wykorzystano 3 quady udostępnione bezpłatnie przez Podkarpackie Centrum Kształcenia Medycznego Łukasz Dobrowolski oraz Pana Roberta Matrackiego (kantor wymiany walut)
i samochód Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej.

Podsumowanie akcji odbyło się na terenie ośrodka wędkarskiego PZW Koła „Bajkał” w Brzozowie. Zakończeniem akcji było szkolenie przeprowadzone przez Komendanta Państwowej Straży Rybackiej Krosno w zakresie technik przeprowadzania kontroli na łowiskach oraz ustawy o rybactwie śródlądowym.

 


5
Oceń
(19 głosów)

 

Wiosenne sprzątanie Sanu - opinie i komentarze

kamil11269kamil11269
0
Wielkie gratulacje! Na Sanie wędkowałem zaledwie kilka razy, ale wiem, że jest to przepiękna rzeka i dzięki Wam staje się jeszcze ładniejsza! Miło mi, że Koło Haczów, które leży niedaleko mojego miejsca zamieszkania włączyło się w tą akcję. Jeśli dowiedziałbym się o tej akcji szybciej to również w nią bym się włączył (chociaż należę do Koła PZW Rymanów). I jeszcze raz gratuluję zebrania 1,5 tony śmieci! Pozdrawiam i powodzenia w dalszych akcjach. (2014-04-07 18:22)
jurek winjurek win
0
Witajcie koledzy po kiju i działacze Okręgu Wędkarskiego PZW Krosno i PZW Przemyśl . Bardzo wam dziękuje za tak miły i szlachetny cel jaki zrobiliście dla pięknej okolicy i pięknego odcinka wody na Sanie .Choć mieszkam w Krakowie ale jestem stałym bywalcem na tym odcinku tej pięknej rzeki w miejscowości Witryłów.Moje lata 30,40 a teraz 50 bardzo często spędzałem z moją rodziną pod namiotami i byłem zawsze zadowolony z wypoczynku i czystego powietrza nad pięknymi lasami i czystą wodą pogórza Dynowskiego.Bardzo żałuje że nie mogłem być z Wami koledzy na tak szlachetnej akcji ale mam daleko ,bo z Krakowa to 230 kilosów, obiecuje jak będę tego roku nad wodą i w miarę relaksu posprzątam jak będą śmieci .a będą jak co roku. Pozdrawiam wszystkich uczestników szlachetnej akcji . (2014-04-07 20:48)
gralgral
0
Cóż koledzy napisać... wielkie dzięki!! Mieszkam daleko od tej rzeki, bo w mieście Łodzi, ale co roku spędzam urlop nad Sanem, nieco niżej bo w okolicach Krasiczyna. San to piękna i rybna rzeka więc każda inicjatywa mająca zachować jej piękność to szczytny cel. Więc chylę czoła i pozdrawiam gorąco kolegów biorących udział w tejże akcji (2014-04-07 22:45)
użytkownik167673użytkownik167673
0
Świetnia robota. Choć marzę o dniach by tego typu akcje nie były potrzebne. Ale musi jeszcze dużo wody upłynąć zanim nasze społeczeństwo do tego dorośnie. Pozdrawiam***** (2014-04-08 07:03)

skomentuj ten artykuł