Wiosenne sprzątanie Chorzewy.

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


W dniu 12 marca 2016 r. Zarząd PZW Koła LIN w Jędrzejowie zorganizował sprzątanie zbiorników Chorzewa. W tym dniu o godzine 8 na parkingu stawili się, członkowie zarządu oraz chętni do pomocy wędkarze, w sumie 14 osób. Po przywitaniu, przystąpiono do prac porządkowych na obu zbiornikach, małym i dużym. Oczyszczono rów opływowy z butelek i puszek po alkoholach, puszek po konserwach, torebek po zanętach, rozgrabiono kretowiska i poprawiono kilka stanowisk wędkarskich, a następnie posprzątano zbiorniki dookoła grobli. Ogółem zebrano 10 worków 100 litrowych śmieci i odpadów pozostawionych przez wędkarzy.
Na zakończenie kol. Piotr Żal przygotował ognisko by wszyscy mogli posilić się pieczoną kiełbaską. W tym czasie uczestnicy w rozmowach wymieniali się swymi spostrzeżeniami i uwagami dotyczących dużej ilości śmieci, które zebrano na rowie opływowym w przeciwieństwie do ich ilości na stanowiskach wędkarskich, a było ich zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych. Za co dziękujemy wędkarzom. 
Również apelujemy o zachowanie porządu i wrzucanie śmieci do kontenera a nie w pobliskie krzaki. Szanujmy siebie i otaczającą nas przyrodę.
 
Serdecznie dziękuję niżej wymienionym uczestnikom wiosennego sprzątania:
 
Lentas Zbigniew, Piskorz Leszek, Frankowski Zdzisław, Deka Stanisław, Zaczkowski Rafał, Żal Piotr, Równicki Jarosław, Czajor Mirosław, Majcher Krzysztof, Majcher Marek, Klamka Józef, Klamka Paweł, Słoma Bartłomiej, Toczyłowski Krystyn
 

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Wiosenne sprzątanie Chorzewy. - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Akcja godna naśladowania, ale czy konieczna? Przy tej mentalności pseudo wędkarzy niestety tak. Jest to odwieczny problem. Jeszcze długo tak zapewne będzie.Pozdrawiam. (2016-03-20 05:22)
ryukon1975ryukon1975
0
Żyjemy w takim kraju jakim żyjemy. Śmiecie są wszędzie. W lasach, przy drogach, na ulicach, na chodnikach itd.. Dlatego musimy sprzątać to co bezmyślnie wcześniej rozrzucamy bezpośrednio czy pośrednio przez różne zaniedbania. Akcja sama w sobie zasługuje jednak na szacunek. 5 ***** Nawiązując do komentarza wyżej nie wszyscy w tym kraju są wędkarzami żeby na nich zwalać cała winę za zaśmiecony cały obszar państwa. (2016-03-20 06:43)
ewenementatrniexewenementatrniex
0
Byłem na ?Chorzewie kilka razy w tym roku efektów jakis rewelacyjnych nie mialem ale łowisko spoko i tak jest tam dosc czysto widac ze koło LIN dba o to łowisko az milo posiedziec tam (2016-03-20 12:19)

skomentuj ten artykuł