Wiosenny rejs wędkarski i troć 98,5 cm

/ 1 komentarzy

Wyjazd odbył się w ramach realizacji planu pracy -wyjazdy na wiosenne wędkowania. Wyprawa była jednocześnie treningiem przed majowym weekendem wędkarskim, których składową będą m. in. morskie mistrzostwa Koła i Miasta Kutno. Pływaliśmy na kutrze „ARTHUS” i „KOMANDOR”. Lepsze wyniki były zdecydowanie na „Komandorze”, ale i warunki pogodowe były korzystniejsze. Pierwsze wypłynięcie to maksymalnie 15 dorszy dla najlepszego łowcy. W drugim dniu to już bardzo wysokie wyniki, lecz wiele ze złowionych dorszy trzeba było wypuścić ze względu na brak wymiaru ochronnego. Drugi dzień przynosi rekord ryby złowionej na naszych wyprawach z gat. troć, która mierzyła 98,5 cm przy wadze 9,5 kg . W ponad 30 letniej historii naszych wypraw na Bałtyk to dopiero drugi taki przypadek, poprzednia miała 5 kg. To, że wyłowioną ją to duża zasługa szypra jednostki.

Oprócz wędkowania uczestnicy wyprawy zapoznali się z miejscami pamięci narodowej, byli na meczu koszykówki ekstraligi – „TREFL” Sopot – „Polfarmex” Kutno. Zwiedzono Gdańsk i Gdynię. Poczyniono uzgodnienia odnoście rodzinnej majówki nad Bałtykiem. Bazą będzie ośrodek wypoczynkowy „Jagiellonka” w Jastrzębiej Górze . Były wspólne posiłki, w tym wędkarskie śniadanie wielkanocne. 

Wyjazd przygotował kol. Z. Gralewski, a przy realizacji celów wyjazdów wspierali : R. Cieślak, M. Martofel, P. Majtczak, M. Rubacha. 

 


4.7
Oceń
(11 głosów)

 

Wiosenny rejs wędkarski i troć 98,5 cm - opinie i komentarze

zbychu57zbychu57
0
Witam, fajne wyniki, gratuluję. Co do jednostek, płynąłem w kwietniu 2013 roku Arthusem i to była porażka, czyste fryzjerstwo. Na pokładzie zameldowało się tylko 3- bolki., reszta to pływanie po morzy przez 7-em godzin. (2015-04-08 14:12)

skomentuj ten artykuł

Sklep wędkarski internetowy, duże okazje tanie wędki i kołowrotki online - zdjęcia i fotki

Wędkarstwo wiadomości