Wiosna 2016

/ 4 zdjęć


Zawody rozpoczynające sezon nad naszą wodą już tradycyjnie odbywają się w kwietniu- w tym roku było to 16 kwietnia. „Witaj Wiosno” jak co roku gromadzi rzeszę spragnionych wędkowania naszych członków- nie inaczej było w tym roku, 39 zawodników stanęło na miejscu zbiórki gdzie po powitaniu przez naszego Prezesa chwilą ciszy uczciliśmy Kolegę Jerzego, który odszedł od nas w zeszłym roku do Krainy Wiecznych Łowów.

Po oficjalnym otwarciu zawodów komisja sędziowska pokrótce omówiła warunki oraz zasady łowienia na dzień dzisiejszy, odbyło się losowanie po czym udaliśmy się na stanowiska. Pogoda zbytnio nas nie rozpieszczała, było dosyć chłodno, dobrze, że nie padało...

Temperatura wody niestety nie napawała optymizmem- większość stanowisk znajduje się
w zacienionej południowej głębszej części jeziora i potrzeba jednak trochę czasu aby ta strona naszej wody wybudziła się do życia i pobudzone wyższą temperaturą ryby zaczęły żerowanie. Niestety, miało to bezpośrednie przełożenie na wyniki, dwunastu dobrych zawodników nie zaliczyło nawet kontaktu z rybą.

Zawody wygrał kol. Mieczysław Goździewski z wynikiem 2800pkt,
II miejsce kol. Lech Pawlak z wynikiem 1560pkt,
III miejsce kol. Janusz Kosiński z wynikiem 1320pkt.

Otwarcie sezonu jak ostatnio prawie co roku kiepskawe ale wszystko powoli się rozkręca- niedługo kolejne zawody- Mistrzostwa Koła- wyniki na pewno będą o niebo lepsze... Podziękowania na ręce Zarządu oraz Komisji Sędziowskiej za jak zawsze perfekcyjne przygotowanie oraz obsługę zawodów. Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Wiosna 2016 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł